Споделена история от Други

Как да обезпаразитя персийския си котарак???
Здравейте. Имам малък мъжки персиец на 5 месеца, живееше вътре вкъщи, обаче имахме проблем и трябваше да го изкараме. Доста гадинки се навъдиха по козината му. Водихме го на обезпаразитяване 2 пъти на различни места. Първият път уж го пръскаха със някакъв спрей, ама резултат - никакъв. Втория път ни сложиха Фронт Лайн, а предполагам знаете, че по принцип той дава пълна гаранция, че ще избие всички животинки по него, да изби ги, но ние имахме и яйца. Живите ги изби, а когато се родиха яйцата отново започна да се чеше. Все още продължава така. Изкарахме го навън в градината, защото бълхите напълниха къщата ни. Дори когато не е вкъщи котката пак не можем да се отървем от тях. Сложихме каишка на котката, но няма никаква промяна. Моля ви пишете ми, искам да знам как или къде да обезпаразитя котарака си напълно на 100%, и да си го вкарам вкъщи, а да и ако знаете как да махна гадинките и от вътре в стаите ще е още по - добре. Съжалявам ака имя такава тема вече, но умолявам ви дайте ми съвет какво да правя защото идва зима и вече искам да си го прибирам.

Коментари

1.   С нафталин, поне едно време така се правеше :)

2.   Трябва да го подстрижеш нула номер и тогава да правиш обезпаразитяването. Къпи го с шампоан за котки против бълхи - продава се в зоомагазините. Обаче сега идва зима и ако го стрижеш ще трябва да го държиш вътре на топло иначе ще хване пневмония. Къпеш го няколко пъти през три-четири дни и трябва да ги изчистиш. За бълхите вътре вкъщи - пране и чистене. Изпираш с гореща вода всичко - дрехи, завивки, постелки. Купуваш си от аптеката - човешката - спрей за бълхи и пръскаш матраци, дивани и т. н.