Споделена история от Семейство

Съкрушена съм
Майка ми е от 3 години в Дания с приятеля си. В момента живея при дядо и баба. От началото всичко беше наред. Майка ми и приятеля й работеха и изпращаха пари на баба и дядо за мен. Но после уволниха мама от работа. Тя се побърка. Започна да ми звъни всяка вечер и да ми приказва, че много й липсвам не можела без мен. Тъй като условията там не са много добри -живеят в 1 стая с малка кухня, аз отказах да отида там. Баба и дядо, приятеля на мама също бяха съгласни, че трябва да се вземе по-голяма квартира и тогава да отида при тях. Мина време, майка ми продължаваше да звъни всяка вечер...
И един ден си дойде в България, без да ни предупреди. Ние разбира се много се зарадвахме, но видяхме голяма промяна в нея. Беше много отслабнала -кожа и кости, говореше несвързано и беше някак депресирана. Баба и дядо се опитаха да поговорят с нея, да я успокоят, предложихме й да отиде на психолог да се успокои, но тя отказа.
И така отново замина за Дания. Отново се започна, звъненето всяка вечер, повтарянето на думите, че много й липсвам аз й отвръщах със същото, но й казвах, че не може така, че трябва да се стегне, да започне да си търси нова работа, за да наемат по-голяма квартира. И един ден звъненето се спря. Не можех да се свържа с нея нито по телефона, нито по скайпа.
Един ден тя ми се обади. Каза ми, че си е спряла интернета, затова не ми звъни. Аз я попитах дали това е причината, тя замълча и след това ми каза, че един ден се почувствала много зле и приятелят й я завел на лекар. Лекарят й казал, че ще е добре да влезе в лечебна клиника.
Сега не знам подробности, но в момента тя е там. Каза, че условията били добри, не се позволявали честите телефонни разговори, имало психиатър и й давали някакви лекарства. Ужасно много се притесняваме -аз, баба и дядо. Тя ни каза, че скоро ще излязат изследванията й, но още не се е обадила. Не знам как да се справя със стреса, че тя е там. Притеснена съм, дали ще се оправи и всеки ден мисля за това...

Коментари

1.   Според мен майка ти трябва да си даде една голяма почивка, за да се възстанови. Явно психиката й е съсипана, а по-лошо от това няма. При следващ разговор настоявай да се прибере в България. Даже си мисля, че тя това е очаквала да чуе от теб, затова постоянно е повтаряла колко й липсваш...

2.   Няма ли начин да се свържеш с приятеля й? Поне да разбереш как е и дали всичко е ОК.

3.   Майка ти явно е майка с главна буква м. Де да бяха всички като нея. Ако се чуете отново моя съвет е като разговаряш с нея да и казваш че трябва да бъде силна, че ти я подкрепяш във всичко, накарай я да се почувства по стабилна. Психически и трябва разбиране, подкрепа и любов, за да се чувства силна за да се справя с проблемите си.

4.   Напълно съм съгласна с първи номер, майка ти просто иска да чуе от теб, че искаш тя да се прибере в България. Кажи й да се върне.

5.   Съжалявам. Знам колко е гадно. И аз съм минала по същия път. Майка ми също беше така. Но след едномесечен престой и още няколко месеца след това се оправи. Така че колкото и да е трудно, гледай да си по-позитивна, защото наистина ще се оправи, но и трябва малко време.

6.   Ужасно ви благодаря за коментарите:)
Преди няколко дена излязоха резултатите от изследванията й. Всичко е ок, но й е нужна наистина почивка. Чухме се и беше много по-спокойна.

7.   Майка ми беше получила страхова невроза. Престана да ходи на работа, отслабна, изнерви се, не и се живееше. Отидохме при психиатър, изписа и хапчета. След по малко от месец започна да се оправя. И бих казала че напълно се възтанови, даже стана амбициозня, изобретателна, инициативна, даваше свежи идеи и ни радваше много. Успех и на Вас!