Искам да сме по-близки
Вече повече от 5 месеца съм с момичето, което харесвам. Почти всичко е супер, но усещам че не сме толкова близки, колкото ни се иска и на двамата. Тя се интересува от неща различни от моите, например музика, харесва танците, като цяло имаме различни стилове. Около месец ако не и повече усещам това чувство и не знаех дали си го внушавам или просто наистина е така. Онзи ден и тя ми го сподели, мисли си че връзката ни се разпада. Сякаш от втория, третия месец нещата вървят на никъде. Излизаме говорим си, правим секс(когато имаме възможност), но не сме толкова близки, колкото ни се иска. Каза ми нещата не се получават и не знае какво да направи, но знае че иска да е с мен. Не се виждаме много често тъй като учим и сме различни смени. Сигурен съм че има чувства към мене, но ако нещата продължават така съм убеден, че ще се разделим. И двата имаме чувства един към друг и искаме да се сближим повече един към друг, но някак си сякаш има някаква невидима бариера, която не ни позволява. Някой имал ли е такъв проблем и как да постъпя, за да се сближим повече.

Коментари

1.   Намерете неща и занимания, които харесват и на двама ви - разходки в парка, кино, театър, общи теми за разговор. Но ако не ви се получават нещата, то тогава просто не сте един за друг и не си подхождате.

2.   Или има друг.. или просто вече и е писнало.

Просто и кажи, че трябва да прекарвате повече време заедно, да си говорите и споделяте повече.

3.   Не съм съгласен с това, че има друг. Говорихме на тази тема и не знам как да го опиша... Може да си прекарваме добре, да си говорим много, но някак си не я усещам толкова близка, а след като и тя ми го сподели това ми е интересно защо се получава така. Има ли общо с това, че сме заедно само от 5 месеца и трябва да прекараме повече време заедно? До сега не ми се е случвало това с друго момиче. Някакви други предложения, какво е най-добре да направя?

АВТОРА

4.   Имах същия проблем като тийнейджър. Просто на тази възраст е така. Много често се случва връзката на втория-третия месец да се изчерпи и няма какво да се направи. Просто в един момент съвсем спонтанно ще се разделите, но така се трупа опит, няма нищо лошо.

5.   А без такива, моля! За една връзка трябва търпение и компромиси! Не може всичко да приключи при първата интрига или разногласия между двамата! Най-лесно е да се каже "стига толкова", та вие дори не си познавате достатъчно общите неща, които могат да ви подържат огъня! Освен това 3 месеца са твърде малко време, пък и освен това ми мирише само на секс! Това не е връзка, трябва комуникативност, разнообразия, излизане кино и ако искате и забавления и дискотеки!!! Двамата сте затова, за да се разбирате, въпреки различните характери, но нали знаеш, че противоположностите се привличат!!!

6.   Нормално е, на мен също ми се е случвало и то неведнъж. Уж нещата в началото са страхотни, но после някак угасват и няма какво повече да си кажеш с човека. Какво да се прави, не сме машини, не се знае в кой момент усещанията ни ще се променят и емоциите ще се изпарят... Явно не си пасвате докрай, щом комуникацията ви не върви гладко и от само себе си, щом не се чувствате достатъчно близки.