Споделена история от Семейство

Доведеният ми баща ме тормози
Здравейте! Аз съм на 16 от Варна. Баща ми и майка ми са разведени и все пак майка ми го е превъзмогнала
и си има нов мъж. От този мъж, има дете, което ми се води брат и вече е на 2 години. Проблемът ми е
в доведеният ми баща. Всеки път когато се прибира от работа ми се развиква за нещо и понякога ме бие.
Напоследък все повече и повече ме мрази. Но на тригодишният ми доведен брат нищо не казва само мен тормози.
Омръзна ми от него!

Какво да правя?
Пишете коментари!

Коментари

1.   Сподели с майка си.

2.   Братчето ти последно на две ли е, или на три? :D А иначе по темата, задължително кажи на майка си, а ако тя не направи нищо уведоми закрила на детето.

3.   Той няма право да те бие. Обърни се към компетентните органи.

4.   дори да не вярва мяйка ти, споделяй с нея всичко. Брат ти няма никаква вина детото, както и ти. Вие трябва да имате нормално детство и да сте спокойни в собственият си дом. Ако наистина никого не ти обръща внимание, попитай в социални грижи какво да направят те по въпроса, защото те имат властта и правото да му търсят сметка... Никога не оставяй себе си сама в тези страдания, защото си още дете, което трябва да учи и да се развива правилно. А този мъж щом е приел тебе и майка ти трябва да се запита кой му е виновен за поведението. Ако на работа го ядосват, не бива на вас да си изкарва яда.

5.   Ето още един случай на домашен тормоз/побой. Защо в Б-я има толкова много такива разбити семейства не мога да разбера? !
Майка ти няма ли акъл на главата, че се е захванала с такъв мъж, че на всичкото отгоре и дете с него? ! Извинявай за крайностите, но съм чувствителна на тази тема, а и това е безобразие честно казано.
Мило момиче поговори с майка си, кажи и че вторият ти баща те тормози/бие. Ако и тогава не реагира/не те разбере и не се погрижи нещата да се нормализират, просто явно не степенува правилно приоритетите/децата в живота си. В такъв случай пиши пак тук и ще те посъветвам най-добре какво да направиш. Засега просто е излишно да пълня главата ти с глупости.
Още веднъж -поговори с майка си! Дано нещата се нормализират за вбъдеще. Искренно ти го пожелавам. Искам само да знаеш, че това да посягаш на дете НЕ е никак нормално и трябва да се промени и точно ти трябва да инициираш промяната, няма кой друг. Иначе нещата може да си продължат така с години. Успех!

6.   Отиваш при социалните.

7.   Последно, брат ти на 2 или 3 години е, не че е много важно???

8.   А тормозът безпричинен ли е?
Обикновенно да се развика някой на децата у дома, особенно на тиновете не е безпричинно. Не е ли това неговият начин да те вкара в правия път?
Ако мислиш, че не е прав, кажи какви са му причините за скандалите за посягането. Наистина никой няма право да те удря, но и ти имаш задължения на 16 си, вършиш ли си съвестно задълженията? За дете, дете си, но имаш много повече задължения от две годишния си брат.
На 16 за да работиш значи или не си добра в училище или родителите ти са некъдърни да осигурят средства за оцеляване на децата си.
Кажи какви са причините за тормоза и причината да работиш!

9.   В днешния свят на всякакви технологии, мисля че е доста лесно да докажеш това, което се случва.
Направи скрита камера, нека покаже на какво е способен и после да видим кой ще го спаси. Само с думи няма да стане, нито пред социални, нито пред майка ти, тъй като колкото и тъпо да звучи в тинейджърска възраст децата са способни на доста преувеличавания.

11.   И аз съм така момиче 14 години, живеем в неговия апартамент и с майка ми имат дъщеря на 5. Преди беше добър сякаш е искал да ме примами а сега имам чувството че настройва майка ми и сестра ми срещу мен, тя постоянно ме дразни казва ми че съм била излишна и това ме наранява казвала съм на майка ми но сестра ми започва да плаче и тя омеква. Скоро планирахме да ходим на планина през уикенда ако е топло и аз се зарадвах обсъдихме го докато тоя изрод не каза а дъщеря ти тук ли ще я оставим или при майка ти, направо побеснях. Сестра ми ще ходи естествено, нали е ангелчето на мама и тате а аз ще стоя вкъщи и ще му чистя шибания апартамент. Много е гадно разбирам те.

12.   Потърси институционална помощ.