Споделена история от Семейство

Бременност...
Здравейте. Мъж на 26 години съм. Приятелката ми е бременна в 12 г. с. доктора каза, че бебето ще е момиче и изпаднах в депресия много силен стрес. Мисля лоши мисли, за бъдещето а преди 3 месеца бях толкова щастлив. Нека, който иска да му ражкажа цялата история да ми пише. Бях на Психотерапевт и пия ксанакс. Толкова много искам да съм както преди.

Коментари

1.   разкажи ни какво те притеснява точно

2.   Да не би съпругата ти да е писала тази история: http://spodeli.net/6/story-67800.html? Иначе ето и моят съвет: не бива да си толкова черноглед. Успехът и щастието на човека не зависи от неговия пол. Сигурен съм, че ще бъдеш много щастлив след като момиченцето се роди.

3.   Не мога да разбера всъщност откъде иде стреса ти - от това, че приятелката ти е бременна или че детето ще е момиче? Мисля, че не си готов да бъдеш баща, то никой първоначално не е между впрочем, те просто нещата се напасват някак си:) Ще свикнеш с мисълта, ще се успокоиш и стига пи боклуци залудо, не се трови, само това мога да ти препоръчам.

4.   Защо изпадна в депресия - защото е бременна или защото ще е момиче? Нищо конкретно не казваш. Мисля, че тук няма медиуми, така че темата малко се обезсмисля в този и вид.

5.   Преди мислех, че темата на "приятелката ти", е измислена, сега вече съм убедена. Поредният опит за манипулиране, генериране на читателски поток и коментари.
Честито, справихте се!

7.   горкия, какво му дойде до главата оле сега как ще живееш с това дете, от такива мъже да ревеш ли... какво ли да правиш...

9.   Какво ти пречи да напишеш цялата история тук??? Сайта е именно за това, тука няма лични съобщения и не може да разказваш на всеки поотделно. Не е първият такъв случай за тази година, който наблюдавам. Не мога да ги разбера мъжете... навият си повечето на ината, че искат мъжко, но като се окаже, че женско е на път, ги хваща депресията, някои даже и СЕ ОТКАЗВАТ да бъдат татковци. Може ли такова нещо? ! Не можем да командваме майката природа. Трябва да се чувстваш горд, че имаш честта да бъдеш родител скоро! Някои хора не могат дори да заченат, а тези ми ти седнали да се вайкат, че не било очаквания пол... Каквото и да е, си длъжен да си го обичаш, защото е ТВОЕ. Нямам думи!

10.   И какво толкова те изплаши факта, че ще е момиче та изпадна в депресия и получи стрес...
Пола не се ли виждаше на видеозон чак в петия месец?

11.   Здравейте. АЗ написах историята. Притеснението от това е, че не съм до нея по време на бременноста, защото сега тя в София а аз трябва да работя до септември извън София иначе съм Пловдивчанин. Също така около 2 месеца мислихме дали да прави аборт или не. Дали сме готови на 100 процента за детето. И така бебецето е факт аборта е грях. Но незнам, аз как ще се справя с женско като знам България на къде отива. Но наистина имам нужда от човек, който се занимава с психология да се свържа с него да си пишем и чуем, защото толкова толкова негативна енергия в мен никога не се е събирала. Някой завидя и направи магии
Бях и при гадтели те също потвърдиха. Благодаря за вниюанието очаквам сериозни отговори и добри хора, коитп могат да ми помогнат.

12.   Бе кaкви ревливи тaкивa " мъже" се нaвъдихте...
То не стигa, че изяло женaтa си носи бременностa, рaждaнето.... дa не говоря, че освен товa рaботи, домaкинствa, възпитaвa чaдaтa, aми хaйде сегa вече и стресирaни кокони с пишки!
Aми дa ти приготвя момичето и нa теб един биберон, пaмперс под ръкa и после обяснявaй, че си " ловец", демек мъжкaр по бългaрскому. Aмaн от женчовци....
Пукa ли ти кaк тя се чувствa от този твой стрес? !
Кaто си прaви сексa къде беше, пaри зa презервaтив ли нямaше или и сегa се присети, че мaмин слaдък тaкъв, още не си дорaсъл? !
Aйде беж при мaмa, пък тя дa си те съди, кaкто си му е редa зa издръжкa... и друг път дa мисли, кaто " го нaбутвa" нa женчовци!

13.   12 седмица и полът е ясен, кажи сега и с какви очи е

14.   Човече като тебе съм ако ми се роди момче няма да се депресирам ако ми се роди момиче ще се ядосам много здраво на жена си и ще й кажа че не желая това дете
ако ми се роди момче ще се успокоя
Приятелката ми е на 19 и е бременна във 3тия месец а аз съм на 21 дано да е момче

15.   До 14 и до автора, вие не сте мъже а сте момчета. Един истински мъж никога няма да се депресира от такава новина. Или е мекотело или още не е готов за деца.
Колко много семейства има, които не могат да имат деца, колко много имат болни дечица и се грижат за тях и ги обичат. Ти си се тръшнал, че щяло да е момиче.
Питаш как се гледа момиче сега и какви били времената:гледа се с много любов и подкрепа. И пак не си застрахован, че ще излезе човек. Нима при момчетата не е същото: може да е гей, може да стане наркоман, крадец, убиец, насилник. Никой не е застрахован от нищо в този живот.
Как ли ще се почувства дъщеря ти ако разбере, че не си я искал. Как ли се чувства приятелката ти? След 1 година ще се оплакваш, че не иска да прави секс с теб и не ти обръща внимание и ще обвиняваш нея. А тя винаги ще помни, че ти не си искал детето и никога няма да ти го прости. Отношенията ви ще се влошат, а ти дори няма да разбереш защо е станало така. Опичай си акъла и се радвай детето да ти е здраво без значение какъв е пола.

16.   Такива като 14 номер не са хора, не са и животни.... просто едно голямо НИЩО :) с този вид мислене, което изтопорчи този изключително ''зрял'' господин, мога да кажа: честито, не заслужаваш никога да бъдеш баща. В природата има баланс и е божа работа каква рожба ще ти се падне. Срам ме е от хора като този изпаднал хлапак, номер 14.

17.   Авторът и № 14 са много зле. Имам две деца - момиченце и момченце, преди раждането им аз исках две момиченца, а съпругът ми изобщо нямаше претенции. С ръка на сърцето мога да кажа, че и двамата обожаваме и двете си деца и според мен така и трябва да бъде. Радостта ми, че второто е момченце настъпи веднага като ми казаха пола, въпреки първоначалната ми нагласа за втора принцеска. Двамата сладури са много различни, но някак обичта ми е равна - безкрайна. Какви са тези предпочитания и тям подобни глупости? Има си план свише за теб и съгласно него детето ти ще е момиче. Каква е разликата? Как щяхте да се чувствате, "бащи", ако вас някой ви очакваше с подобен предварителен негативизъм?

18.   Към н. 14
И защо няма да се радваш за момиченце. Какъв ти е проблема ако е момиче?

Авторе, ше съжаляваш един ден, че си имал такива глупави мисли в главата и ще се чудиш на себе си, че си ги мислил такива...
Каквото си си посял, това ще е... радвай се.

19.   До автора и номер 14.
Абе, вие май не заслужавате изобщо да имате деца и жени до себе си! Вместо да се радвате, че приятелките ви са добре, че с бебетата всичко е наред и се развиват нормално, вие сте тръгнали да се депресирате, че можело а е момиче (това за номер 14) и че е момиче (за автора).
Знаете ли какво заслужавате? Един ден дъщерите ви да ви отвърнат със същото!
Няма да пиша повече, защото то е ясно, че просто не знаете какво щастие е да имаш дете и не го заслужавате.

20.   Боже, защо? Ти знаеш ли, какво значи едно дете, то е благословия, то е смисълът на живота, то е всичко. Нямам сили да пиша, сълзите ми се стичат, нямам и думи. Аз съм авторката на историята "Загубихме детето си", знаеш ли какво е, ела да видиш как съпругът ми и аз се извиваме от болка за загубената ни дъщеричка, ела да видиш празната ни къща, знаеш ли какво е да няма кой да викне мамо, тати, ти луд ли си, какъв си, ти човек ли си? Съжалявам мислите и думите ми са объркани, искам да ти кажа толкова неща, а не мога, дори не знам дали да ти се извиня. А, ние сме смазани, съкрушени, няма смисъл живота ни, едва поемаме глътка въздух, нечовешка е болката, която изпитваме, а той за какво страдал, думи нямам.