Споделена история от Други

Ситуирана..
Ситуация: около мен мъже-бол.
Едни искат секс, други флирт, трети сериозна връзка, някои ми предлагат брак - мъже да ти види окото. Обаче аз не мога да се влюбя в друго човешко същество. Не си го позволявам по никой начин. В живота си съм имала само една сериозна връзка,която продължи 4 години и от тогава.. идват разни мъже, минават покрай мен, пускат ми по едно писмо и отминават. Дали отминават, или аз ги отблъсквам? - не знам.

Насочих цялата си енергия към учене, развитие, градене на кариера. Трудно ми е да създам стабилна връзка с някого, но поне мога да се боря за финансова стабилност. И въпреки това усещам огромна липса... липсва ми половинка, знам го.

Приятелите са приятели, работата е работа, но вечер се прибирам и заспивам сама. И взе да ми тежи. Не съм престаряла, но навлязох в живота в една доста крехка възраст и сега се чувствам пренаситена - забавления, купони и излизани, случайни свалки, безразборен секс и кратки връзки - това не е за мен. Възрастта ми не позволява и другата крайност- семейство, деца, отговорности - и това не е за мен.

Ситуации - много.. какво да правя с тази, в която аз съм попаднала?

Коментари

1.   Бас държа, че изглеждаш като някоя Пайнерка и се възползваш от мъжете както си искаш. После, защо си сама. Някои хора си заслужават съдбата.

2.   Много добре написано, но на каква възраст си, та не можеш да създадеш семейство? Мисля, че за това няма възраст - винаги можеш да се събереш с подходящ човек. Виж, за децата си права, но ако е късно да родиш, то можеш да осиновиш, отговорност е, но ако ти самата не искаш да я поемеш така ще си съществуваш, някъде встрани в живота и так ще си угаснеш, човек сам определя начина си на живот. Колкото до мъжете - не ги отблъскваш, но не ги и желаеш. Финансовата стабилност е понятие твърде относително, а науката..., хм, научните трудове евентуално вършат работа на доста ограничен кръг хора или се коментират по симпозиуми, но, момиче, твоето обикновено призвание е да родиш или да отгледаш живот, да създаваш уют и красота и да изживееш най-обикновените човешки радости, а всичко останало е вятър и мъгла, само че това късно се разбира. Звучиш като доста уморена и отегчена от живота. Навремето като се зажениха колеги в университета още във втори курс си мислехме "Тези не са в ред, къде са се засилили да се обвързват", а браковете им излязоха стабилни, отгледаха и изучиха децата си. Преди две години отбелязахме 20 години от завършване на вуза - потресаващ брой на стари моми и тук-там ергени - едни с научни звания и трудове, други постигнали завидна кариера, но сами и самотни. И какво? Може би не си изпуснала последния влак, отвори очи и виж живота, пожелавам ти успех.

3.   На колко години си?

4.   Ами явно не знаеш какво искаш, че някой от тук ли да ти каже. Безразборният секс не е за теб и сериозните връзки не са за теб, какво е средното положение? Да намериш някой, с който да правите само секс без ангажименти ли? Дано не станеш на 45 и тогава да се сетиш, че рано или късно всеки започва да се стреми към създаването на семейство. Явно на теб ще ти трябва повече време да го разбереш, а може и да не го разбереш, не всички създават семейство....абе, каквото си направиш за себеси го правиш! Никой мъж накрая няма да каже "ейй, горката виж колко е самичка".

5.   На номер едно, не виждaм какво мога да кажа..
Номер 2, благодаря за подкрепата, ще приема думите ти като съвет за в бъдеще! За мен основната функция на една жена е да отгледа и възпита добри, емоционално стабилни деца.. нагледах се на тъжни и абсолютно изпразнени от съдържание младежи - не го искам за децата си. Тук сигурно еманципираните дами ще поскочат като ужилени, но жената, преди всичко е майка!
18 годишна съм. Тази година започвам висшето си образование. До момента напредвам предимно с езиците. Не знам дали имам нужда от 5-6, но така се чувствам ангажирана с нещо полезно и съвсем целенасочено продължавам да ги изучавам..

6.   Мерилин Монро : "Кариерата е хубаво нещо, но не може да те топли през студените нощи", една велика нейна мисъл. Последвай я, запознай се с някого, с когото имате общи интереси, поговорете, експериментирай, забавлявай се.. Друго не мога да те посъветвам..

7.   Да ти кажа ли какво да правиш? Спри да си вириш носа и стъпи малко на земята. Избери си добър съпруг да си те гледа, да си те обича, да те гледа и да се грижи за бъдещето ви дете. То тея деца на стават от небето. И как хем има много мъже, хем па никой не си харесваш? Май си тръгнала с голямата кошница. Нали знаеш, че от много подбиране накрая ще останеш сама?
Иначе ти желая успех!

8.   Добре се изразяваш за 18год.
Другото е мимолетно, ще ти мине

9.   Ааа ти ме разби! Значи на 18 си уморена от живота и си се наситила на всичко и чак си имала 4 годишна връзка, кога успя, бе девойче? На 11 ли се про***? Ако такива като теб отглеждат деца и те ще станат същата измет. Та в този ред на мисли стой си сама и не прави деца, да няма повече грешки на природата. Язък за езиците, дето ги учиш

10.   Кой знае какво и се е случило, не говорете много. И да запазиш четиригодишна връзка не е никак лесно на тази възраст. Поздравления!
Сега какво да правиш? Учи си , не се затваряй в себе си , излизай и с приятели и нещо като има да се случва , ще се случи. Ще се появи все някога мъж, който да харесаш и да сте заедно

11.   Тук ще подкрепя номер 1, защото ми се струва най-логичното обяснение. Не може винаги да искаме от живота всичко на макс. Не става просто-тези, дето грабят с пълни шепи, накрая съдбата най-яко ги прецаква и сама ще го усетиш.
Как е положението при теб? 90 / 60 / 90, много грим, прически и хубави дрешки и никой не те удволетворява, щото си много яка за всичките ли, кво?
Не живея в бг принципно и се върнах за година. С една мацка се зарибихме, всичко беше идеално, но до сериозна връзка не се стигна, защото разбра че животът ми в чужбина не е цветя и рози и се бачка яко и ако сме заедно на нея ще и се налага да работи; Недовършени претенции, това сте
испанеца