Споделена история от Семейство

Не знам какво да правя вече.
Здравейте. Винаги съм бил против такава публичност и търсене на състрадание или нещо от тоя сорт, но вече не знам какво да правя. С моята половинка сме вече 9 години заедно и имаме прекрасна дъщеря, но от както се роди имахме доста тежки моменти, свързани с пари, но както и да е преодоляхме ги заедно. След раждането на малката кукла :) секса и отношенията ни просто намаляха до минимум и аз го отдавах на грижите за детето, все пак сега то е на първо място, но преди година и половина, жена ми започна работа като козметик в един салон пълен с по млади момичета от нея и съответно по-безотговорни в семейните ценности и леко по леко тя започна да се очуждава от мен все повече и повече, но так и не казах нито дума, свързах го с еуфорията в която е покрай новите колежки и новите изживявания. В един прекрасен ден ми каза че щели да ходят на банкет и бил само за жени. Хубаво, от моя страна никога не е имала забрани или ограничения в това какво да прави и къде да ходи, но предвид всичкото това напрежение между нас на мен ми хрумна идеята да я попитам дали ще отиде на този банкет, ако й кажа че няма да ми е приятно да ходи, защото между другото тогава се беше облякла като проститутка и тя помисли малко около 30 секунди и ми каза, че дори и да не й се ходело, щяла да отиде на инат. Лелееее, обърна ми се света. Просто си припомних нещата които ми причини след като започна да работи там и направо полудях, не го показах, но ми стана доста тъпо. Най-интересното е че веднъж я закарах до салона дето работеше в 10:00 часа сутринта, навън беше доста студено, а аз имах работа след 12:00 и й предложих да пием кафенце някъде, заото нито имаше записани часове, нито шеф на главата, работеше за себе си и тя ми казва оуууу немога отивам в салона, ти си ходи където имаш работа, аз казвам че има 2 часа до тогава и тя миии ходи някъде, размотавай се и след 15 мин. ми звънна и ми каза че мога да дойда в салона да почакам, защото колежките й ги нямало, нищо че те са на съвсем друг етаж и че тя си е съвсем отделно. И така след банкета започнах да обръщам внимание на дребните неща, които правят едно семейство такова. Освен, че правим секс по веднъж месечно, а аз съм опитвал какво ли не, изненади, вечерии, ваканции, абе каквото се сетите. Когато я помоля да си вземе нещо по-еротично ми вдига грандиозен скандал и ми казва че когато тя е на кеф, тогава щяла да си купи, а тоя кеф 9 години не й дойде :). Аз работя такава работа, че немога да излизам често и понякога я карам да обиколи магазините и да ми вземе някакви дрехи, отговорите й са винаги едни и същи, много ми е топло или студено зависи от сезона, забравих и други оправдания, а когато я накара нейна приятелка да дойде с нея за да си купи нещо, по 3-4 часа по магазините обикалят. И на мен тези дребни неща много ми пречат, нито веднъж не е искала да излезем някъде с приятели или двамата, винаги е било молби, умолявания и накрая с 300 зора излезе с мен, а като й звънне "приятелка" пренебрегва всичко и тръгва. И тези неща са една малка част от нещата които прави или неправи за мен. Не ме разбирайте погрешно, че си мисля че света се върти около мен, не си го мисля, но за да изглежда добре се лишава от много неща и прави доста физически упражнения, а за секса ми казва, "Просто не ми се прави, може би имам здравословен проблем. " Добре де, казвам аз, толкова много усилия за да изглеждаш добре и да си фръцкаш гъза, както казваш, а колко пъти ходи на доктор или колко пъти се лиши от нещо за да правим секс? ". И тетека, много ме боли. Това са едва 2% от изторийките които имам да разправям, но няма толкова букви :). Когато се скараме и аз кажа какво ми тежи и какво си мисля тя ми казва: "Да прав си, но аз съм си такава. " Е да де но преди не беше такава. Мисля си че просто за тези 9 години съм й писнал и любовта си е отишла от нея. Моля ви споделете вашият опит или ако имате подобни отношения с половинките си, на какво според вас се дължи цялото това пренебрежение.

Коментари

2.   Много се замисляш човек, ако имаш въпроси я питай какви са тези неща. "Мисля си" "ама дали е така". 9 години сте заедно все пак, питай я и ще разбереш дали любовта си е отишла и дали има друга любов някъде там.

3.   Цитат от теб: "... защото между другото тогава се беше облякла като проститутка и тя помисли малко около 30 секунди и ми каза, че дори и да не й се ходело... " - след като така ходи облечена на банкети, а и сексът при вас не върви, значи нищо чудно и да прави секс и с други мъже.

"... , нито веднъж не е искала да излезем някъде с приятели или двамата, винаги е било молби, умолявания и накрая с 300 зора излезе с мен, а като й звънне "приятелка" пренебрегва всичко и тръгва.... " - това е отговорът на въпроса, просто си и омръзнал и тя не иска да прекарва времето си с теб. Разбира се, не си виновен ти. Съветът ми е да я зарежеш, намери си някоя, която ще те цени, някоя, която ще те уважава и ще прави всичко за теб, и то с любов. Не искам да прозвучи като обида, обаче съпруги като твоята не заслужават да имат никакъв съпруг и деца.

4.   Може би трябва малко да направиш така, че да обърне внимание на теб, за целта просто спри да и обръщаш много внимание и виж дали тя ще се сети да го направи.. Не виждам какво друго може да се направи..

5.   Детето ти на колко години е казваш че 9 години сте заедно
Най важно е щастието на детето и ти самият да си щастлив

6.   Струваш ми се готин мъж, как си се излъгал с тази... жена не знам.
Не се обиждай, авторе, но ми се струва глупава жена.
Честно да ти кажа, писнало и е от теб, не те забелязва и може би е защото те мисли за даденост - доброто кученце, което винаги ще е там, каквото и да направи.
Пък и детенце имате, тя знае, че си свестен и няма да я оставиш.
Просто те приема за даденост, това е.

Но не знам какво да те посъветвам... пробвай да си малко по-студен, не и обръщай внимание известно време и виж реакцията и.
Но не прекалявай, за да не се отдалечите много и да съсипете взаимоотношенията си.

След като видиш дали и пука, че си по-студен и незаинтересован поговори с нея - питай я защо е или защо не е забелязала нещо различно поведението ти, дали се чувства добре, дали и е приятно.
Накарай я да разбере как се чувстваш ти по някакъв по-деликатен начин.

Успех ти пожелавам!

7.   Не съм сигурен дали искаш или дали си готов да съзреш истината. Предвид написаното по скоро не.
Първо си отдавал нейното поведение на бременност, после на липса на пари, после на трето, което ми прилича на търсене на извинение. Всъщност тя не е виновна за нищо, ти също. Просто не си я опознал до край или дори да си виждал какъв е характера и, винаги си го оправдавал с нещо.
Аз съм преживял същото. Не на 100 % но да кажем на 90 %.
Няма да описвам моя опит, тъй като много прилича на твоя, просто да кажем, че се чувствах много зле. И аз отдавах развитието между нас на безпаричие, после като натрупах пари го отдавах на някакви моментни случки, после на друго, на трето и т. н.
Чувствах се недооценен, в секса беше много пасивна, както се казва, трябваше да и го бутам в ръцете за да направи нещо с извинение, никога не получих някаква добра дума в труден момент, но когато тя мислеше че има такива, аз бях винаги покрай нея, правех всичко и пак накрая бях я виновен, я не се приемаше като помощ, а като задължение. Мислех че не ме обича, но истината е че ме обичаше, просто характерът и беше такъв, поради причини които не искам да описвам.
Всичко се оправи след като се разделихме. Омръзна ми да съм вечно виновен, недооценен, да съм смачкан. Много ме болеше в началото, беше ад, просто защото бях свикнал да съм силният, а тя жертвата. След това почуствах нечовешко облекчение, защото това да си вечно отговорен за чуждите действия е страшно бреме. След време започнах да излизам, отпуснах се, видях че не всички са такива. Сега съм с жена, която е незаменима. Просто когато правиш нещо, то трябва да бъде забелязано от човека до теб, дори да не ти казва БРАВО, е достатъчно с действия да ти показва че оценява това, което правиш.
Не знам дали съм ти помогнал, но се надявам при теб нещата да се оправят.

8.   Мадамата саботира връзката ви, очевидно те провокира да спреш да я обичаш и да я оставиш, за да може да не се чувства после тя черната и виновната, че те е зарязала. Хем любовта й я няма и вече се е "оттървала" от теб, хем всички смятат теб за черния, че си я оставил.. Че и с дете.. Класически ход на жените.

ПС: Жена съм

9.   Когато една жена пренебрегва мъжа си по този начин, това означава само едно: Тя вече не те обича. Облича се предизвикателно, за да привлича погледите на мъжете, следователно има желание за флирт и секс, но не с теб.

Спри да й обръщаш внимание, да се молиш за секс и да правиш изненади. Излизай сам без да казваш къде ще ходиш. Прави се ти на недостъпен и отказвай секс ако поиска. Или ще проработи или както е казала 8, ще се зарадва че саботажа е проработил.
Наистина се променяме след раждането, но когато жена обича мъжа си, никога няма да постъпва с него по този начин.
В. Ж26

10.   До 7. То и аз не искам никой да ми казва браво или пък да се държи с мен като с принц, но поне малко от малко да се вижда, че има чувства към мен, колкото до секса първите 5 години беше "огън" момиче :) направо ме е "изнасилвала", а сега е супер пасивна когато правим секс де. :)
До 8. То това и на мен ми мина през ума, и преди месец й го казах в прав текст и се вбеси, а нейния отговор беше: "Аз искам второ дете да ти родя, мисля как да стане, а ти какви ми ги говориш. " От една страна ми стана добре като чух това нещо, защото много пъти сме говорили за още едно дете, но... не знам. Преди когато нямаше пари за подаръци ми пишеше картички, с много готини текстчета, а сега станах на 30 години и си купи клинче и потниче и "Ама те пари не ми остаха, ето изпържила съм ти риба :D" и аз казвам "Ми напиши ми картичка" и тя "Ми не се сетих". Понякога прави едни такива неща, след скандал, дето преди ги правеше със желание, с ЛЮБОВ. А сега ги прави някак си насила и то след скандал само и само да ми покаже, че иска да поправи нещо, но не се получава. Не искам да е насила. Може би преживява тежък момент, защото има големи проблеми в нейното семейство, но това пренебрежение продължава вече 4 години.

11.   от 7 до автора (10)
Продължаваш да даваш примери от доброто старо време. Ако продължаваш така ще си помисля че си мазохист. Нещата се измерват и оценяват на момента, не преди 5 години, когато още сте били деца. Всячески се опитваш да се убедиш че всичко е наред, по свой си начин, само че очевидно не е, при това за теб, на мен ми е все тая.

Просто нямаш много алтернативи. Дори са само 3.
Едната е да продължаваш да си хленчиш, да се правиш на кон с капаци и да понасяш всички унижения.
Втората е да претръпнеш и да започнеш да си излизаш и ти, пък ако другия път ти каже че си е купила клинче и блузка и няма пари за вечеря хващаш и отиваш ти да ядеш навън, сам, пък тя да яде каквото иска. Излизаш че сто с приятели по дискотеки и изобщо започвате като съквартиранти да живеете.
Третият е да тропнеш по масата и да и кажеш че така няма да я бъде. Тя да си направи избор дали да продължава или да се стяга.
Така че спри да даваш примери, а търси решение.

12.   Пак съм аз В. Ж26 като чета твоите отговори осъзнавам колко много обичаш жена си. Финансовите проблеми винаги се отразяват на едно семейство и могат да го сплотят или разрушат. Но продължавам да мисля, че жена ти вече няма чувства към теб, въпреки че ти е казала че иска да ти роди второ дете. Нито проблемите й със семейството е причина да промени отношението си към теб. Имах ужасни проблеми с родителите си веднага след като родих, дори и кърмата ми спря, но това не ми попречи да обръщам внимание и на съпруга ми, защото и на мъжете не им е лесно като се появи новия член в семейството.
Помагаше ли й след раждането (забелязвам че много жени се отдалечават от мъжете си, ако те не участват в грижите за детето).
Опитай се да потърсиш грешката първо в себе си и ако не откриеш такава, седни и сериозно си поговори с нея.

13.   С детето и помагах постоянно, но наистина повечето грижи се паднаха на нея. С излизането няма проблем, излиза веднъж-два пъти в годината. Проблема беше в думите й. В домакинството помагам постоянно, не е всеки ден, но почти всяка събота чистя къщата основно, понякога готвя. Говорили сме много често за проблемите и винаги отрича, казва че са само в главата ми и понякога съм съгласен с нея, но в повечето случай не са само там :) Ако някой ни погледне отстрани, за какви глупости се караме, ще каже че съм идиот, но тези дреболийки ми тежат много.
Не съм скандалджия, който постоянно гледа да вдига скандали, напротив винаги гледам да избегна високите тонове и когато нещо ми натежи просто си го казвам и се започва едно убеждаване в противното. Следващите дни все едно нищо не е станало, жена ми се променя изцяло и е всичко това което искам от нея, а то е супер малко, само и единствено отношение. Но виждам че е насила, според нея не било на сила, а просто не се сещала за тези неща.
Не знам хора, но в повечето време виждам как любовта се е изпарила от нея, а понякога си мисля че прекалявам с нещата в главата ми.

14.   Aвторе (13 ) възможно е нaистинa дa не се сещa.
Примерно, моят съпруг е ромaнтик, aз не! Еми, не се сещaш зa тaкивa нещa, просто зaщото не сa ми в глaвaтa/ мислите.
Той често ми прaви изненaди, ( което пък мен мaлко ме зaдушaвa) a aз основно, когaто зaпочне дa покaзвa недоволство и то с помощa нa единият от двaмaтa ми синa, че е същият ромaнтик кaто бaщa си и дaвa добри идеи:)))
Не ни е било повод зa кaрaници ни нaй- мaлко, но въпреки, че виждaм колко се рaдвa, когaто нaпрaвя нещо ромaнтично.... рядко се сещaм.
Тa и женa ти вероятно тaкa. Не го приемaй толковa нaвътре.

15.   :) До (14) При мен не става въпрос за романтика и някакви неща, с които да ме зарадва или пък да ми прави изненади. Става дума за това, че когато пискам да отидем някъде, например до някой магазин или просто на кафе, тя е винаги уморена или й е топло или пък студено или просто няма настроение, когато колежка или приятелка я помолят веднага се отзовава отива и накрай света заради нея, но заради мен само вкъщи. Когато й напомня че цял месец нищо не сме правили заедно, тя веднага започва с думите, "Ти какво искаш да правим толко? Не мога постоянно с теб да се съобразявам? " И вече започва скандала :) На другия ден вече ме пита искаш ли там да отидем, искаш ли това да направим? и такива неща и вече на третия ден отново се започва, а на мен ми трявба малко. Не искам, а и не мога постоянно да излизаме и да ходим на тук на там, защото работя до късно, а когато се случи да съм до по-рано, вместо да се прибираме в къщи, да направим нещо заедно, да не ни наляга скучното ежедневие, а на мен ми се пада веднъж, два пъти в месеца да се прибера по-рано, а по-рано означава в 18:00 :) и когато ми се случи това, тя не иска нищо и ми става доста гадно. Това е. Мисля че не искам много. Но знае ли човек, за някои е много, за някои е малко.

16.   авторе, за съжаление насила не можеш да я накараш да те обича, нито да ти показва чувства, каквито явно няма. явно е имала такива, но вече ги няма. причините не са толкова важни, резултатът очевидно не те удовлетворява.
има следните възможности: или да проведеш сериозен разговор, че положението не те удовлетворява, или да се разделите. след многократните разговори обаче не съм голяма оптимистка за вас.
Ж42

17.   Пич, минал е повече от 1 месец, откакто си пуснал историята, и така като гледам развитие няма никакво. Какво още чакаш? Може би един ден да и писне на нея самата и да ти бие шута ли?
Любовта отдавна я няма поне от нейна страна, и това го знае всеки, включително и ти самият. Не разбирам обаче защо се правиш, че няма нищо нередно, и всъщност всичко е просто някаква нелепа случайност, продължаваща вече 9 години...
За да се увериш окончателно в това, ако искаш започни и ти да излизаш насам-натам. Случи ли се да не те ревнува поне малко, и да не зададе поне 3-4 въпроса, преди да те пусне да отидеш да се забавляваш си мисля, че дори и на теб най-накрая ще ти стане ясно, че тя вече не те обича.
Съжалявам, че може би звуча малко краен, ама така като те гледам май имаш нужда някой да ти го каже това директно в очите, и без никакви заобикалки.
Успех в живота, и дано да вземеш правилното решение за разрешаване на проблема! :)