Споделена история от Тинейджърски

Подарък за кавалер?
Здравейте! Балът ми е съвсем скоро и взех да се притеснвам, защото остана само подарък за кавалера ми да измисля. Не знам дали е практика да се подаряват подаръци на кавалерите, но аз така съм решила. Той ми е най-добрият приятел и е правил много неща за мен. Та, мислех си за хубав кожен портфейл, защото е доста практично, а и повечето пораснали мъже имат такива. Вътре мислех да сложа малко пари и картичка. Същевременно, не съм убедена, че ще улуча такъв, който ще му хареса, защото той е доста придирчив относно тези неща. Бих се радвала, ако ми помогнете с още идеи. (:

Коментари

1.   Аз лично за първи път чувам за подобна практика, но в случая може понеже го правиш с добри приятелски намерения, евала за решението. Но ако момчето не ползва портфейл като мен ще го забута някъде и до там. Според мен най-добре е някакъв друг аксесоар, който се ползва при по-специални случаи, примерно аз бих се изкефил много на ръкавели, вратовръзка или папионка, стилен колан, а ако е по-спортен защо не му вземеш сребърна гривна, тя си остава за цял живот. Всъщност има и други гривни сребро с кожа или силикон. А пък като най-оригинален подарък ми се струва картина направена от негова снимка, ако си виждала такива по морето. Може и снимката да е направена като някаква карикатура или да го изобразява примерно като банкер, хакер, доктор или какъвто той иска да стане, предполагам вече е решил какво ще учи или с какво иска да се занимава.
Успех и може да споделиш какво си му купила ;)!

4.   Ами преди две години, когато завършвах и аз мн се чудих какво да подаря на моя кавалер. И ние сме най-добри приятели и бяхме съученици още от началното. В крайна сметка реших да е нещо, което да му напомня за приятелството ни и училишните ни спомени и издънки - подарих му един колаж от карикатури на нас двамата, който направих сама - нищо особено, но беше свързано с мн от нещата, които сме преживели през годините.
Неговият подарък също беше символичен и ме трогна много - като дойде да ме вземе освен цветята ми даде и една флашка. След бала видях, че е направил клипче с някои от любимите ни песни, разни забавни снимки, които сме си правили и в края беше записал едно пожелание, което направо ме разплака. И сега като ми стане мъчно за него, понеже аз уча далеч от родния ни град, а той пък учи в др държава и рядко успяваме да се виждаме, си го пускам и се смея и плача на простотиите ни, които е увековечил.
Според мен му подари нещо, което да му напомня за общите ви моменти и забавни случки и т. н.