Споделена история от Семейство

Страхувам се за сестра си, как да постъпя?
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 14 години и се нуждая от помощта ви. Всичко започна преди 6 месеца, когато мама и татко се разделиха, защото татко изневеряваше на мама и негова колежка. Аз и сестра ми, която е на 9 години, останахме да живеем с татко, защото мама много често пътува по работа и я няма със седмици. Малко след като те се разделиха, татко доведе онази жена у нас. Изобщо не ни попита дали я искаме или не. Само постоянно повтаряше да се държим добре с нея. Аз реших, че не мога да се примиря с това, че трябва да живея с жената която раздели родителите ми. Затова се опитвах да направя всичко възможно за да я ядосам, да я вбеся и да направя живота й ад. Всячески се опитвах да настроя баща ми срещу нея. Постоянно я обиждах, натяквах й че е натрапница и че е разбила семейството ни и т. н. Тя реагираше на всичко това толкова хладнокръвно, на моменти адски много ме изнервяше. Но един път когато се върнах от училище, тя ми каза да престана с това, че нищо няма да постигна и т. н., при което аз разбира се не й обърнах внимание и й казах че няма да спра докато не я изгоня от тук. Тогава тя отиде в стаята на сестра ми, която си пишеше домашните, и я зашлеви адски силно. Малката се разплака и аз също. Каза ми, че всеки път когато се държа зле с нея или я злепоставям, сестра ми ще го отнася. Вечерта побързах да кажа на баща ми, но той не повярва нито на мен, нито на сестра ми. Онази е толкова добра актриса, че баща ми и за миг не се осъмни в нея. Тя знае, че обожавам сестра си и че бих дала всичко за нея, знае слабото ми място. Но що за човек трябва да си за да удариш малко дете? И то без да е направило нищо? Толкова силно я удари, че за малко сестра ми щеше да си удари главата в стената. А върхът беше преди няколко дни, чух я да говори по телефона с някакъв мъж, казваше му че го обича, че й липсва, че постоянно мисли за него и разни такива, веднага я попитах дали изневерява на баща ми и тя си призна, но каза, че ако кажа на баща ми, че удуши сестра ми докато спи. Много ме е страх. Не знам какво да правя. Баща ми не вярва нито на мен, нито на сестра ми. Страхувам се за нея, не за себе си. Той няма представа с каква жена се е забъркал. Дайте ми съвет, какво бих могла да направя?

Коментари

1.   Предизвикайте я пак да го направи, но предварително скрийте телефон с камера така, че да се види шамара. Ако и тогава баща ви не предприеме нищо се обърнете към майка си или някоя организация/институция за закрила на детето.

2.   Включи си мобилa нa видео зaпис и я провокирaй. Aко посегне дa удря, не се зaщитaвaйте. Остaвете я дa се покaже в пълният си блясък. После прaти видеото до новинaрски сaйтове. Цялaтa системa ще се зaдвижи във вaшa ползa, a тaзи ще бъде осъденa. Спокойно, нямa дa отнемaт родителски прaвa, зaщото се е случвaло без знaнието му( нa бaщa ви), но предполaгaм, че нямa дa имa много резултaт, aко нa него покaжеш видеото.
A мaйкa ти кaк реaгирa нa товa?

3.   То това направо холивудско...

4.   Всеки телефон има функция запис на разговор. Включи го на запис и го дръж в ръка когато разговаряш с тази жена, но така, че да не ? покажеш по никакъв начин, че записваш разговора ви и когато баща ти се прибере му го пусни, по-добре в нейно присъствие. Ако и тогава не ти повярва и се опита да я защити, тогава този човек си е заслужил да го водят за носа, а аз имам едно доста нецензурно определение за такъв като него, но ми е неудобно да го напиша. Аз съм мъж и съм минал по същия път, но когато детето ми(5г) ми се оплака от "лелята", аз не чаках второ оплакване и лелята си замина. Лошото е, че ти сама признаваш, че се опитваш да ? стъжниш живота и затова баща ти не ти вярва и така ще бъде докато не го докажеш със запис.

5.   Ами действай с хитрост. Дръж се уж мило, с пепелянката, обаче тайничко събирай доказателства срещу нея. Примерно, се опитай да запишеш някой неин таен разговор с другия мъж, или как крещи на сестра ти... идеята е да имаш доказателства за да накараш баща ти да ти повярва. Даже можеш да не му ги даваш лично, ами анонимно му ги изпрати в офиса. Направи се на детектив, ама с нея се дръж както обичайно, че да не заподозре нищо. Даже ако успееш да я убедиш, че уж си се примирила с положението-още по-добре, така ще ти е по-лесно да я следиш, снимаш и записваш. Само гледай да не те хване, че лошо.
Успех!

6.   Ако трябва нека сестра ти се жертва и ти застани някъде или постави някъде камера и заснемете всичко. Не й казвайте на онази за клипа и после го покажи на баща ти. Запиши я друг път като си говори с мъжа или като ви заплаши.

7.   Здравей! Тази история е много нереална, но ако е истина ето ги моите съвети: Звънни на майка ти и и разкажи. Помоли я за помощ. Ядосай я и запиши как удря сестра ти и покажи на баща ти видеото. Малко преди баща ти да се върне от работа я ядосай, за да я хване в крачка. Звънни в закрила на детето. Попитай я нещо за изневярата и я запиши на телефона си докато ти казва. След това го покажи на баща си, но и тя да е там, за да не може да отрича. Това са идеите ми- надявам се да съм помогнала.

9.   И моето положение преди 2-3 години беше същото.Дори по-лошо.Новата жена на баща ми си водеше мъже вкъщи,звънеше да се обяснява в любов.Но най-лошото беше,че биеше сестра ми.Биеше я,а аз се молих да набие мен вместо нея.Тя ми каза,че това ми е за наказание.Същата вечер сестра ми постъпи в болница с кръвоизлив ,а аз се опитах да кажа на баща ми,а той не искаше и да чуе.Тогава я намразих и си казах ,че ще я съсипя.След няколко дни я издебнах като говори по телефона и я записах.След това изпратих сестра ми за седмица при баба.Точно се получи при мен ,че мама беше в България.Поговорих с нея ,пуснах и записа и тя много се изненада.Същата вечер мама вдигна скандал на баща ми.Мащехата ми се пукна от яд,но сестра ми я нямаше.След скандала мащехата и баща ми се разделиха.Но аз не ти препоръчвам да правиш това,защото мен ме беше страх за сестра ми и не мислех трезво.Единственото което ще те посъветвам е да пробваш да говориш с майка си и при възможност и с баща си.Но тактично и внимателно.
Късмет
Надежда Росенова Даскалова

10.   Намери доказателства например заснеми видео няма друг начин

11.   Покажи това, което си написала тук, на баща си и му кажи, че щом си стигнала до това, да отправяш молби за помощ към непознати, значи положението хич не е добро.

12.   Обади се и разкажи всичко на майка си. Не си длъжна да търпиш тази отвратителна жена. Кажи на майка си, че искаш да се върнете при нея. Баща ви явно не ви обича достатъчно, но мисля, че и ти не си постъпила правилно. Той сигурно ти няма доверие вече, защото си го настройвала срещу нея, а той е знаел, че я мразиш(кой не би). Разбирам те и ти съчувствам. Искрено се надявам да решите проблема.

13.   Полиция .Те ще ти повярват

14.   Отидете на ,,гости" при майка ви и кажете и и кажете ако не повярва звъннете на ,,агенция за закрила на детето" на полицията или отидете в съда!Или като/ако отидете при майка ви кажете от там на баща ви и не се връщайте дойато това не се разреши!

15.   Поддържам изцяло коментар 14, това е правилния начин. В никакъв случай не продължавай да търпиш това, намери начин ти и сестричката ти да излезете оттам възможно най-скоро и да не се връщате повече там! Никога!

16.   Да, трябва да запишеш разговорите й и шамарите й. Обаче и твоето поведение, че ще й тровиш живота, е келешко.

18.   номер 16 внимавай с коментара аз съм против шамарите
Сестричката ти и ти сте чудесни деца ако та жена посегне на сестричката ти елате при мен аз ще ви пазя от нея