Споделена история от Семейство

Страх ме е
Здравейте, никога не съм мислил, че ще споделя история в сайта, прочел съм някой истории и никога не съм разбирал този начин на общуване между хората. Не знам защо реших да споделя своята история или по-точно страх, може би имам нужда от това да чуя мнението на хора които не познавам, както и да е...
Момче на 25 години съм, определям се като нормален човек, минал съм през доста неща в своя живот, някой добри други лоши като всеки човек. Въпроса е следния, обичам страшно много майка си и баща си, те се разведоха когато бях малък, поддържам връзка и с двамата и съм свикнал нещата да са по този начин. Проблема за мен е, че хората са на години, доста по-възрастни са от родителите на моите връстници. Напълно ясно ми е че това е нормално един човек да създаде семейство по-рано в живота си както и обратното. Моя страх е че неминуемо наближава времето в което ще се разделя с тях, също осъзнавам, че това е напълно нормално, не ме разбирайте погрешно. Просто живея с този страх и дори и да се опитвам да мисля за нещо позитивно той отново рано или късно се появява в мен. Много пъти си мечтая да върна времето назад или си представям какво би било ако нашите бяха по-млади и можехме да изживеем всички моменти които искам заедно. Хората са живи и здрави и се надявам това да продължи възможно най-дълго, но винаги се появява този страх и това притеснение в мен. Същност дори не знам защо ви казвам всичко това и знам че е невъзможно да предам това което чувствам с думи, но истината е, че ще се радвам дори един човек да ме разбере. Благодаря ви!

Коментари

1.   Рaзбирaм те нaпълно! ;) Виж, вместо дa се отдaвaш нa стрaхa, че рaно или късно, ще се рaзделите, ( ще починaт) рaдвaй се нa годините, които имaш пред себе си с тях. Обичaй си ги, подкрепяй си ги и бъди около тях, доколкото ти е възможно. Трупaй спомени, зa теб, зa тях. Можеш дa прaвиш много нещa в тяхнa компaния. Нищо, че сa по- възрaстни. Кaквото им хaресвa и могaт. Рaзходкa в плaнинa, пикник....
Много се рaдвaм, че имa тaкивa момчетa, които обичaт и увaжaвaт родителите си. Aз съм женa и зa мен родителите ми винaги сa били и ще бъдaт много вaжнa чaст от животa ми. Потресенa съм от някои изкaзвaния тук из сaйтa зa отношениятa м/ у родители- децa. Щaстливец си, че имaш тaкaвa връзкa с твоите " стaрци". Aз съм водилa моите родители нa дискотекa дa тaнцувaме rock& roll;))).
И знaеш ли кaк сa им светели очите всеки път, телaтa вече не тaкa " послушни", кaкто когaто тaтко ме е учил дa тaнцувaм, но душите им го изживявaхa, щaстливи кaто децa. Нa мен ми стигaт тези усмивки. И ти можеш дa им предлaгaш удоволствия, съобрaзени с възможностите им.
Ух, aз се рaзчувствaх;)

2.   Ами аз те разбирам, но това изобщо не променя нещата.
И аз изпитвах подобен ирационален страх, макар че родителите ми бяха от най-младите - родили са ме когато тя е била на 21, а той на 25. Изпитвах го, докато майка ми един ден не се разболя от рак и за 2-3 месеца от диагнозата умря. Тогава преживях жесток срив и после катарзис. Сега изобщо не изпитвам подобни глупави страхове, дотолкова, че дори за моята собствена смърт не ми пука изобщо - знам че някога ще дойде. И не - не съм в депресия, та всичко да ми е безразлично, напротив - чувствам живота по-силно от всякога, опитвам се да общувам пълноценно с баща си, а не да чакам последния момент, радвам се на всяко малко хубаво нещо, гледам децата си с удоволствие и общувам постоянно с тях.

Може би и при теб трябва да се случи нещо подобно за да помъдрееш, за да "минеш от другата страна" и да видиш, че не е толкова страшно.