Споделена история от Семейство

Поредната тема за име на детенце :)
Здравейте, преди известно време се сбъдна моята най-искренна и голяма мечта- очаквам момиченце. Въпреки, че е рано за избор на име, смятам, че това е важно решение затова започнах обмислянето от сега. Въпреки, че съм безкрайно благодарна на всичките си роднини и близки, съм решила, че малката няма да е кръстена на никого. От известно време съм се спряла на едно много красиво име и дори мисля, че ще е това.. просто исках да чуя допълнителни коментари за името НИКОЛ. Не знам защо се влюбих в това име.. някак ми звучи хем детско, хем ставащо и възрастна жена.. някак сладурско и закачливо, но и сериозно разбира се, пък и може да и викам на галено Ники. Таа бих се радвала да чуя какво мислите вие за това име.. и най-добре ако има читателки, казващи се така да кажат дали са доволни от името си.

Коментари

1-50 от 58

1.   За момиче може Ягода или Вълка. За момче Колю или Свежко. Никол не е лошо име, но по-добре е Никита.

2.   Има много имена Наталия, Даниела, Валентина името на сестра ми.
Ганка Силвия Снежана Атина Лора Ванина, Гергина, Татяна Златина, Николета.
Избери едно и може да ти хареса
Момче на 21

3.   Сега за името Никол, така се казва на баща ми на брат му неговата дъщеря ако искаш това име това е едно от най хубавите за едно момиче имена

4.   Аз пък това име Никол хич не го харесвам и дори звучи като мъжко, както и Катрин, Жаклин, Жермен. Както и не харесвам мъжките имена Сава, Никола. Ама всеки си избира.

5.   НИКОЛина или НИКОЛета звучи по-добре... като за момиче.

6.   То вече няма друго. Всички са Никол. Толкова често срещано име, че нямам думи.. Защо не избереш нещо по-различно, красиво. Например Венони, Сара, Джейн .. Рядко срещани и красиви имена. Много ще и завиждат за името ако избереш нещо като посочените по-горе. Никол вече е чак противно.

7.   Никол наистина звучи сладурско, Ники още повече! Щом си се спряла на него, добър избор е. Във всеки случай е много по-добре от изброените от номер 1!

8.   Никол не ми харесва. Предпочитам Николина или Николета, но и Никол. Но ти си избираш.

9.   Дано авторката не изтърси някоя глупост от рода: Не ми казвайте как да си кръщавам детето! То е мое дете и аз решавам. - а всъщност си пуска историята за да пита. Казвам го, защото в една история за име на детенце беше станал подобен скандал и авторката започна да ругае и каза тези думи. Относно името, една моя приятелка се казва Божена. Казва че в интернет не си казвала името, защо имало 5 Божени в България и щели да я намерят и други глупости. А всъщност има много повече Божени, поне една моя приятелка познава повечеот 5 такива :) Мисълта ми е, че ако някой е като мен може да си измисли име подобно на някое или много рядко от друга страна и ако е единствено с това име може да крие опасности. Поне по теорията на някои хора. Но тъй като може да ме нападнете, че е глупост нека се върна към темата. В днешно време направо не понасям хората с тези често срещани имена. То и хората винаги се оказват, някакви... неприятни за мен но просто ме дразни изключително много. Всички са или Симона, Моника, Виктория, или Габриела, Никол и там кои други имена бях. За малко момиченце звучи хубаво, но аз лично не си представям стройна и голяма, възрастна или млада жена с име Никол... някак си не ми звучи на място. Аз не знам какво име да ти "препоръчам", защото може да не ти хареса. Пък аз винаги съм одобрявала идеята децата сами, след като пораснат да избират имената си. Ще се избегнат много случаи като моя да си мразиш името. Казвам се Лора.

- Reane

10.   Номер три убиваш ме :) На баща ти пък на брат му ПЪК дъщеря му... поправи ме ако греша ама.. братовчедка, нещо?

11.   Номер 6, рядко срещани, може би, така... по мое предположение.. защото не са български. По-добре всички да са Никол, отколкото всички да са с префърцунени чужди имена. Сара Иванова, Джейн Иванова... ама красота ли е да го опишеш!

12.   И пак до номер 6 (бих казала кой номер съм, ама не знам дали с този ще изляза - обаче май съм 11) - да ти кажа на американците пък колко им е писнало от Сара и Джейн там пък всички са Сара и Джейн :)

13.   Аз лично много харесвам това име. Да ти е живо и здраво момиченцето! :)

14.   Никол е хубаво име, но наистина вече всяко 2-ро дете се казва така. По-добре кръсти детето си с някое по-рядко срещано име. Например аз харесвам имената Карина, Ивет, Сара, Беатрис, Роксана, Патрисия, Мерилин, Изабел, Ванеса.

15.   АЛЕКСАНДРА, САНДРА, САНИ, АНАБЕЛ

16.   На мен Никол също много ми харесва. А иначе до коментарите по горе, как може да кръстиш детето си ГАНКА по дяволите, това е име за баба и другото което ми направи впечатление - Венони.... :D нямам думи егати името.

17.   Абе ти си знаеш. На мен името ми харесва, но аз харесвам повече български имена, като Надежда, Мила, Любов, Невена и Роза

18.   Името Никол е хубаво, макар че аз предпочитам традиционните български имена. Например - Биляна, Ралица, Ния, Рая, Калина, Деница, Невена.

19.   Името е страхотно. Но най-важното е детенцето да е здраво. Никол звучи супер за момиче. Името ще върви и в чужбина, защото си е международно. Мен са ме кръстили със звучното Екатерина, в момента съм в чужбина, и да не ти казвам как си чупят езиците тукашните в опита си да го произнесат. Както и да е имай в предвид, че човека прави името,а не обратното.

20.   Кръсти я Спас, нищо че е момиче... Майтапаикол е готино име за момиче...Не е нужно да я кръщаваш с някакви имена от рода на Сара, Мара , Бубара и т.н. Сара си е кучешко име според мен...

21.   Станела, Ния, Кристина, Бетина, Наталия, Рая, Савина, Паула, Нина, Лидия, Сабрина, Карина, Ванеса, Силвия, Валентина. Никол е много хубаво име, но наистина, все повече хора се казват така. Ния много ми харесва. И все пак пробвай всяко име, което ти харесва, как звучи с фамилията. Защото е смешно, когато детето ти се казва, примерно, Анабел Мушева. :Д

22.   А защо не Цветина или Зорница.

23.   ОТ АВТОРКАТА: Благодаря на всички коментари, дори стана нещо неочаквано за мен - харесах си изключително много едно име, което ми е препорьчано от 1-2 коментара, това е името Ванеса. Сега се колебая, но вярвам ще избера равилното. Очаквам ооще коментари :))

24.   ОТ АВТОРКАТА: Благодаря на всички коментари, дори стана нещо неочаквано за мен - харесах си изключително много едно име, което ми е препорьчано от 1-2 коментара, това е името Ванеса. Сега се колебая, но вярвам ще избера равилното. Очаквам ооще коментари :))

25.   Анжелика, Анджела, Анастасия, Александра, Анабел, Аделина, Джулия, Делинда, Диляна, Даяна, Валерия, Виктория, Габриела, Лорета, Лаура, Карина, Сара, Саманта, Синтия и др. ; ) ; ) ; )

26.   Поздравления! :) Аз лично много харесвам Виолета, Виолина, Вилиана, Жулиета, Жасмина и Марина. Наистина е важно решение. НО каквото и да избереш, не името прави човека.

27.   Авторке, Ванеса е страхотно име :)

От коментара на номер 25 всички имена са страхотни според мен!

28.   Здрaвей, aвторке. :)
Не мислиш ли, че Никол е много рaзпрострaнено име? Кaкво ще кaжеш зa Никол1618? :дд Хaхaх, a сегa сериозно, познaвaм 3-момичетa с товa име. И още нещо, aко и викaт Ники- товa не е ли мъжкото съкрaщение нa Николaй/Николa. Нa мен тaкa ми звучи, но кaкто и дa е. Aко ти хaресвa, нямa дa те рaзубеждaвaм, но ще ти предложa някои именa, които хaресвaм. :)
Нaдя (Познaвaм 1-човек е товa име и товa съм aз. :дд Повечето ги кръщaвaт Нaдеждa. ), Еленa, именaтa нa "цa"- Рaлицa, Деницa, Елицa, Евa- първaтa женa и др.
Нaй-лесно, aвторке, провери в интернет зa именaтa в Бългaрия и ги прегледaй. Блaгополучно рaждaне и момиченцето, кaкто и дa се кaзвa, много дa ви рaдвa.
П. с. Относно Вaнесa- името е крaсиво, но нaкрaтко кaк ще и викaт? Познaвaм едно момиче, което нaричaт Неси, което звучи кaто чудовището Неси от езерото. :дд

29.   И според мен Никол стана дооста комерсиално вече. А и принципно съвсем не ме кефи, но както и да е.
Моите предложения са Елиза, Даяна, Ния, Емилия, Нина, Мила.
В крайна сметка както си решиш- да е живо и здравичко!

30.   Да наистина Никол е много хубаво име но мога да ти предложа и други например Вивиян, Виолета, Жаклин, Елизабет, Лара, Монализа Моника, Жасмин, Карин, Мая, Катерина, Екатерина, Сабрина, Лиза, Касандра, Клеопатра, Моника, Рая, Рубяна, но да знаеш много ми харесва Жаклин

31.   Към номер 4 имената след като стават и за момичета защо не

32.   Аз гласувам за Жаклин

33.   Имена, които аз бих ти предложила, които смятам за не прекалено разпространени, но не и странни са Василена, Стела, Ева, Преслава - готини имена. Иначе една приятелка на мама кръсти дъшеря си Илислава, в началото ми се струваше странно, но после ми хареса

34.   И аз съм за Жаклин..не знам защо но много ми харесва,също и Катрин и Жасмин,явно френските имена ме кефят.Сестра ми се казва Савина-по-различно име и това му е готиното...не всички да са Никол,или пак Елена,Мария,Георги,Иван и тн.

35.   Ана Мария, Алека, Бланка, Васу, Госпожа Димитрина, Ева Мария, Жана, Захария, Ирен, Камила, Лаура, Мелинда, Натали, Невена, Орхидея, Памела, Ричъл, Стефани, Тони Фернанда, Хриси, Ядовина.

36.   Не харесвам българските имена, смятам ги просташки.

Ето моите предложения :
Лукресия, Валенсия, Елилора, Офелия, Сесилия, Сузана, Никита, Алмудена, Лусия, Елис, Агрипина, Артемизия, Алина, Виргиния.

37.   Малиии номер 36 пропуснала си Есмералда и смарагда и всичко е 6 точки

38.   На мен името Ванеса много ми харесва, все едно е име на принцеса. Аз също бих кристил детето си Александра - на галено Алекс.

39.   За мен френските имена са номер 1 той ми е любимия език.

40.   За мен френските имена са номер 1 той ми е любимия език.

41.   Готино звучи, хем модерно, хем закачливо! Лично аз не познавам момиче с име Никол, обаче името ми харесва.

42.   Ванеса е по-хубаво от Никол. На мен ми харесват и Оливия и Вивиан :)

43.   35, Камила??? Ядовина??? ВАСУ??? Ти сериозно ли???
А Госпожа Димитрина изобщо няма да коментирам, това трябва да е някакво недоразумение!
36, Артемизия??? Алмудена??? Агрипина??? Елилора???
Хора, моля ви, кажете че се шегувате!

44.   Като видите детето, то ще ви подскаже името си. Взехме решението нашето момиче да носи имената Ванеса или Валерия, но понеже се роди на Стефановден си дойде с името. Аз също съм против англоамериканските имена, въпреки детето ни се казва Стефани, а не Стефана или Стефка, въпреки че и Стефания не е лош вариант. Дано авторката избере любимо име и да ми здраво и красиво детенце

45.   На мен много ми харесват имената Ели и Александра. Но ЕМА според мен е най - сладко!

46.   До коментар номер 20

Животните НЯМАТ и НЕ носят човешки имена!

Сара е красиво ЧОВЕШКО, Библейско, Женско име, и то няма нищо общо с мръсните псета! Името Сара (или Сарра) означава на еврейски "принцеса".

47.   И аз съм на мнението на номер 44. По-добре ни кажи кога ти е термина, да проверим дали няма да е близо до голям църковен празник и да си дойде с името, както се казва. И друго - като се роди детето, веднага ще разбереш как трябва да се казва от всичките имена, които си харесала. Може и да сънуваш как трябва да се казва. Дъщеря ми също си дойде с името, и това, че се съобразихме със светията имам чувството, че доста и помага. Някак си има късмет и сякаш някой я предазва, понеже са и се случвали няколко наистина опасни ситуации, които можеха да завършат фатално. Всеки си идва на този свят с определено небесно име, обикновено на родителите им се подсказва как да се казва детето. Добре е да се съобразят с тези знаци. Нека не се влияят от сериали, известни личности и литературни герои. Да гледат да е звучно, приятно за момиче и силно за момче, и да ходи на лицето на бебето.

48.   то няма значение пола на детето, вече сами си избират пола а скоро и името... така че не се вживявайте толкова

49.   До номер 46. : Вярващ ли си? Хубаво си обяснил за името Сара, но с тая омраза в душицата (в твоя случай към животните), не си прави сметки за Рая...

50.   Темата е от преди почти 3 години иначе, но все пак - името е хубаво, но на български не звучи добре за момиче.

1-50 от 58