Споделена история от Семейство

Какво да правя?!
Здравейте, ще разкажа накратко. От известно време имам съмнения, че майка ми има връзка с друг мъж, който не е от нашия град. Но напоследък тези съмнения се затвърдиха, защото случайно чух как си говорят и по телефона, а и един път случайно видях какво са си писали. Вече съм почти сигурен, че майка ми крие нещо. Баща ми не заслужава това в никакъв случай, а проблемът е, че той въобще не подозира. Моля ви, посъветвайте ме какво да правя, защото съм много объркан. Най-вероятно ще кажете да не се бъркам, но това ме измъчва. Моля, дайте ми съвет.

Коментари

1.   Първо се увери, че не е някакво недоразумение. Ако се окаже, че не е, говори с баща си. Според мен ще му помогнеш по този начин.
- Broken

2.   Кажи на майка ти, че знаеш и че трябва да се раздели с него защото има ангажимент към теб ПОНЕ до 18-годишна възраст!
когато са те правили, трябвало е да помисли дали има възможност да те гледа до пълнолетие (до тогава по закон трябва да имаш настоятел)
ако мисли, че любовника и е по-важен от теб..не знам каква майка е

3.   От автора:

Ами как да говоря с майка ми, как да започна разговора? Ако тя ме пита дали съм я подслушвал или съм ? ровил в телефона и имам ли доказателства, какво да ? отговоря? Признавам, че на няколко пъти подслушвах и попогледнах в телефона, но вече не може така!

4.   Прерови и в смсите ама не се поставяй на мястото на баща ти

5.   Наистина не трябва да се бъркат там където не ти е работа. А и представи си, че си се объркал и майка ти няма друг? Знаеш ли, че можеш да съсипеш семейството си заради това? ! За това остави нещата такива каквито са, ако майка ти реши, ще прекрати тази връзка, обаче ти само можеш да объркаш нещата.
Ще ти дам един пример за една подобна история. След смъртта на съпруга си, жена намери сред вещите му заключена кутия. Отваря я и в нея намери детски рисунки, които не били на детето им. И разбира се, се вкарва в някакъв филм. Как мъжът и си е имал друго семейство и дете... и на всичкото отгоре открива, че всеки месец мъжът е изпращал пари на един адрес. И вече била убедена, че той я е лъгал и е водил двойствен живот. Е, да ама не! Мъжът е нямал друго семейство, а умствено изостанала сестра, която е правела рисунките, а той всеки месец е пращал пари на жената, която се грижила за нея. Та и ти така, чул си нещо, ама реално и ти не знаеш точно за какво става дума. Е, представи си, че изтърсиш пред баща ти, че майка ти си има любовник и в последствие се окаже, че не е вярно? Направо ще стане мазано! За това мълчи си и не се набърквай в чужди отношения, за да не съжаляваш. Защото ако объркаш нещата майка ти едва ли ще ти прости скоро. Да не говорим, че можеш и да предизвикаш развод и вашите да се разведат заради теб.

6.   Първо се убеди напълно, че това е така и тогава мисли как да говориш с нея.

7.   От автора:

А как да се убедя дали наистина е така?

8.   Е, а какво може да бъде според вас? Разговори, писмени доказателства? Кажете де, какво друго да е? Ами, пич, ако ти стиска, отиваш при майка ти и и казваш, че не се крие достатъчно добре. Не трябва да казваш на баща си, обаче, виж как ще реагира майка ти и какво ще ти каже. Ако не ти стиска, просто си мълчиш и оставяш нещата да се оправят сами. Ти решаваш. И имаш пълното право да се месиш, защото това е ТВОЕТО семейство и ти си ПЪЛНОПРАВЕН член на това семейство, независимо на колко си години. Тия работи, че нямаш право да се месиш в живота на родителите си, като ги чуя и направо.... Много ясно, че имаш право на мнение, особено след като майка ти до такава степен е небрежна, че е позволила в теб да се загнездят тези съмнения.
ЕднаЖенаКаза