Споделена история от Семейство

За тъщата, тъста и сестрата
Здравейте.

след много нерви и ядове реших да споделя историята си, пък дано другите да си вземат поука след като аз не се усетих в началото. Ще започна с малко предиистория.

С жена ми сме заедно от 10 години имаме 2 дъщери на 7 и 3 годинки. Имаме прекрасни взаимоотношения, нямаме оплаквания за това как се справяме, даже сме много доволни. Обаче има един голям проблем нейните родители и сестра и, която е с 9 години по-малка от нея. Разделението е огромно всичко е само МАЛКАТА ЩЕРКА, която никак не е малка на 25 години е все пак. Когато голямата ни дъщеря беше на 2 се откри възможност да продадем апартамента ни, който е оставен от дядо ми и да си купим къща (наша голяма мечта). Седнахме говорих с жената вика ДАВАЙ ДА СЕ ГМУРКАМЕ. Брат ми, който е малко по-голям от мен вика ДАВАЙ БРАТ АЗ ЩЕ ПОМОГНА, НАШИТЕ ЩЕ ПОМОГНАТ ЩЕ СЕ СПРАВИМ. Купихме къщата и се започна ремонт жената ходи на работа, аз бачкам колкото мога повече за да има пари, че всеки знае ремонт си е не е шега работа. Жената се грижи за малката без аз да и помагам, майка ми и помага. Баща ми се хвана на втора работа, за да може да помага, та дори и чичото на жена ми човек, който съм виждал преди това 3 пъти дойде и си предложи абсолютно безвъзмездно помощта, само и само да можем да се справим. А и на всичкото отгоре сме на квартира, беше много трудно и с много лишения и какво ли не успяхме що годе да направим къщата, а приземният етаж го оставихме за по-добри времена. През този период от 1 година, родителите и нито веднъж ама нито веднъж не попитаха ИСКАМЕ ЛИ НЯКАКВА ПОМОЩ, КАК СМЕ. За всичкото време дойдоха веднъж до къщата минаха с ръце скръстени зад кръста като инспектори, намериха 20 кусура и си тръгнаха. Вниманието към внучката се изразява ДОВЕДЕТЕ НИ Я ДА Я ВИДИМ. Като я заведем, внимание към детето 5 минути а после се започват поучавания, какво трябвало да прави детето и ние какво да сме правели. Забравих да уточня родителите на жена ми живеят в малко градче на 50тина километра от нас. Всичко това гарнирано и с постоянни моления за някакви малоумни услуги от тяхна страна, това да им свършим онова да им свършим и след като го направиш НЯМА ЕДНО БЛАГОДАРЯ, ами само мъркане. Да кажем това всичко се преживява някак, не е болка. Жената се ядосва с родителите си викам ЖЕНА СПОКО НЕ Е СТАНАЛО НИЩО С ТРАШНО. Но то страшното дойде после. Един ден тъста и тъщата ни канят на специално гости, ама така мазно ни поканиха, че чак жената се уплаши КАКВА Е ТАЗ ПОКАНА. Пристигаме ние сядаме и тъста с много странен тон започва ТЪЙ И ТЪЙ ЩЕРКАТА ИСКА ДА ИДВА КЪМ ВАШИЯТ ГРАД ДА УЧИ. викам ХУБАВО. И тъста продължава АМИ ПОНЕЖЕ ИМАТЕ КЪЩА И ПРИЗЕМНИЯТ ВИ ЕТАЖ СТОИ ПРАЗЕН, ДА Я ВЗЕМЕТЕ ТАМ ДОКАТО СЕ УСТРОИ ЕДНО ДРУГО. На мен вече ми стана ясно за какво е гостито. Както и да е няма да преразказвам целият разговор ама беше решено сестрата на жената ще се нанесе на долният етаж в 2 стаи за които баща им ще даде пари за ремонт. Парите за ремонт се изразиха в 400 лева и още 200 с голямо прухтене, и какво се получи аз и брат ми блъскахме що годе нещо да се направи. Дойде наща кукундела уж да учи редовно, в началото викам НЯМА ДА СТОИ САМА ДОЛУ ДА ИДВА ГОРЕ ДА НЕ Е САМА. В един момент се усетих, че това редовно учение не е хич редовно ами си е задочнооо, а балдъзада е при нас, за да се разива в градаа. В един момент реши да си търси работа, при което тъстовете ме натовариха със задачата да и намеря нещо НАЛИ ПОВЕЧЕ ГИ ПОЗНАВАШ ХОРАТА. Ама как да я уредя някъде то супер безотговорно същество, без ден трудов стаж, без никакво желание за работа, само К'ВО ПРАВИ ОНЗИ И ТОЗИ и по кафенетата. Работа не си намери, ама си намери тъпкач. Леле като се започнаха едни среднощни влизания излизания, буди детето, жената бременна стряска се и тя. Разходите по домакинството са само за наша сметка, тоци води, телевизия все на нас. Жената подпита няколко пъти БЕ ТИЯ РЕЖИЙНИ, ДАЙ ДА ВИДИМ НЕ МОЖЕ ВСЕ НИЕ. Техните отсякоха с едно О ДА ДА РАЗБИРА СЕ и се врътнаха. Жената пак поде БЕ СЕСТРАТА УЧИ ЗАДОЧНО МОЖЕ СПОКОЙНО ДА СИ Е ПРИ ВАС, МОЖЕ ДА РАБОТИ, ДА ИЗЛЕЗЕ НА КВАРТИРА ИМАМЕ ПЛАНОВЕ ЗА ДОЛНИЯТ ЕТАЖ. Ами нито дума и поглед за изнасяне и това е. А и все повеч и повече балдъзада взе да си се чувства като у дома, започна да си кани гости, ама не в нейните си стаи ами нашият хол, кухня. Консумират си на общо основания и това е. Роди се малката дъщеря, родителите и дори и не дойда да я видят, защото ги изрязах след поредната поставена задача, като им обясних ВСЕКИ МОМЕНТ ЖЕНА МИ МОЖЕ ДА РОДИ, А ВИЕ МЕ ЗАНИМАВАТЕ С ГЛУПОСТИ, КОИТО ВИЕ МОЖЕ ДА СИ СВЪРШИТЕ, А И НАКАРАЙТЕ БАЛДЪЗАТА К'ВО МЕ ЗАНИМАВАТЕ МЕН. Нещата вече ексалираха, когато ние отидохме на почивка сестра и остана вкъщи, не че не си правеше устата да я вземем, ама си правеше устата и на наши разноски, да ама не се получи. Отидохме на море но на третият ден голямата се разболя и се наложи да се върнем. И ха познайте какво заварихме у нас над 40 човека барбекю си правят у нас разнасят ми се из цялата къща. Детската люлка в градината строшена и куп други поразии и нашата балдъза седи и се хили насреща и вика А ВИЕ СЕ ПРИБРАХТЕ ПО-РАНО. Еми тогава жената собственоръчно и събра багажа, аз и помогнах да го изнесем и се обадих на тъстовете да дойдат да си я прибират или да правят с нея каквото искат. Коконата през цялото време реве и се извинява, за 100ците пъти в които ни е осирала ежедневието и т. н. Дойдоха набързо тъстовете, много по-бързо от онзи път в който жена ми беше приета в болница, тогава дойдоха на третият ден, но както и да е. Е сега не си говорим балдъзата е при тях. Жената се усмихва, но все пак не може да се изтрият 4 години потгъзуване на тая офца, на родителит и т. н. Да сега разправят навсякъде, колко сме неблагодарни, да ми припомнят за кое трябва да съм, ама к'во да се прави.

Коментари

1.   Аз съм малко по голяма от първата ви дъщеря на 10 съм Виж дете съм но ви пожелавам да сте щастливи с децата а тези мрънканици ги забравете защото да не страдат децата

Валя 10 г

3.   Има всякакви хора по света. Трябвало е много по-рано да изгоните кучката. Не им обръщайте внимание какво говорят, те са неблагодарните! Те са убедени в своята правота и никога няма да си признаят.
Искрено ще съчувствам на онзи, които се навие да се ожени за балдъзата.

4.   Ако си преразказал коректно историята, без да преувеличиш, или да си измислиш факти, то тогава те поздравявам, че най-накрая си се оттървал от излишната тежест. Даже ме учудва, че толкова много сте го търпели това положение с жена ти. В крайна сметка след като родителите й така или иначе не ви помагат, защо толкова ви пука да си развалите отношенията с тях, премълчавайки си всичко?
Ами, така де - направете един зверски скандал, кажете си всичко "право куме в очи", и след това или започвате да живеете по нови правила, или кой откъде е и толкова. Нито ви помагат, нито живеете заедно, даже и не сте в един град, че да се притеснявате, че може хората да ви говорят - само заради едно голо уважение ли сте им мълчали толкова дълго? То уважението не се дава току-така, особено пък на теб дето това не са ти родители, а "привнесени" ако мога така да се изразя роднини. Освен това най-лесно и бързо се губи доверието и уважението, така че пак ти се чудя как си успял толкова време да не вземеш кардинални мерки.
Хайде, съпругата ти може да се е притеснявала да се изправи срещу родителите си, ама ти да търпиш дълги години такъв тормоз за мен е необяснимо. И още нещо за финал, което гледам си разбрал от собствен опит - да вземаш у вас какъвто и да е ваш роднина за по-продължителен престой от няколко седмици е пълен автогол. Даже и да си плаща сметките, и да помага в домакинството, все пак вие сте си семейство, което иска своята самостоятелност и интимнот, която и без това покрай двете ви малки деца неминуемо сте позагубили, та сега допълнително да ви притесняват. Това че живеете в къща, не означава че сте длъжни да ставате като "дядовата ръкавичка" и да приемате за дълго де що имате роднина, която да иска да бъде във вашия град.

5.   Балдъзата ти няма никаква срама, подаваш й пръст, тя захапва цялата ръка.
Аз също съм балдъза, но нито за миг не съм се замислила да използвам сестра си и зет си за нещо, макар че те живеят много добре в чужбина и са устроени добре, а аз съм меко казано зле -нямам работа, търся постояно в БГ. Сестра ми ми е предлага някаква помощ, дали с пари или с нещо друго, но досега винаги съм й отказвала. Може би, защото не съм егоист и гледам най-близките да са добре и да не ги натоварвам с моите проблеми и просто ми е некомфортно да искам от нея, тъй като знам, това което има, че го е постигнала сама.
Просто твойта балдъза няма капчица благодарност, а ви използва на макс. Не съжалявайте за нищо, за съжаление почти във всяко семейство има такива роднини, дори да се окажат най-близките, ще ви е мъчно знам, но по-добре да нямате никакъв контакт с такива. Гледайте си вашето семейство. Балдъзата ти ще вие сърдита известно време и след известно време ще започне да ви прави мили очи, такива хора нямат срам.

6.   Успокой се авторе...Жена ти си гледа семейството,доколкото разбрах гледа децата добре,насолили сте натрапницата и останалите натрапници покрай нея.Не се чувствай длъжен на никого и не отстъпвай,вие сте си семейство и не превръщай повече дома ви във хан.Гледайте си живота и бъдете спокойни,все пак и жена ти не подкрепя семейството си,защото явно е разбрала,че техните цели са не тя да е добре,да обгрижват децата ви,а да си намерят тяхното удобство във вашият дом,за сметка на вашето неудобство.Постъпил си правилно,дано да е трайно,защото може пак да се опитат да те натоварват с търсене на квартири за без пари и работа,това не е твоя работа,добре си го осъзнал и на време си го оправил.Много често баби и дядовци са изкукали на н-та степен и дори забравят,че имат внуци на които да се порадват и да помагат с каквото могат.Е ти си съградил дом,но не си длъжен на никого,освен на децата си и жена си,която си е с теб и те подкрепя.Всичко ще се оправи,само се обграждайте с хора които ви носят удоволствие.Вече живота стана толкова натоварен и стресиращ,че никому не са приятни неканени гости,та и за години да ги хрантутите и накрая да ви карат да се чувствате като лошите,че сте им показали вратата.

7.   ИЗБЩО НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ТЯХ... АМА ПРОСТО ЗАБРАВЕТЕ, ЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ ТЕЯ ХОРА... мн ме дразнят такива неблагодарници, които само искат още и още, а в замяна получаваш среден пръст, съжалявам за това свое изказване).. Живейте си живота спокойно.. няма нужда от допълнителни нерви за нищо( буквално)... Успех :)

MJ

8.   Ми ако всичко е точно така, както го разправяш - хубаво сте я натирили! На зло куче - зъл прът!

Аз, на твое място, бих върнал на тъстовете си и жалките 400 + 200 лв., които някога са дали за "ремонт" на долния етаж (не че балдъзата не ви е направила беля за 5 пъти по толкова де...) ама ей-така - да нямат вече никакво основание и претенции да ви разнасят и клепят!

А жена на 35 години без образование, без работа, без собствено семейство, без деца, без кариера и без нищо зад гърба си, си е направо... и за е.ане не става, дето се вика!

Понякога човек да се чуди и да се мае как на 2 сестри (или на двама братя, или на брат и сестра...) Господ колкото дал на единия, толкова му взел на другия....

9.   Номер 1, съгласна съм с теб, само че не си чел внимателно съпругата на автора е на 35 и си има семейство, две деца и работа, сестра и е доста по-малка, авторът пише, че е на 25, т. е. и е време да си търси работа и да създаде семейство, но не е прекалено късно.
А иначе, какво да правиш, като се жениш/омъжваш трябва да имаш предвид, че освен със съпруг/съпруга се "обзавеждаш" и с куп нови роднини. Понякога имаш късмет и хората се оказват готини, ама понякога не... хубавото за автора е, че поне въпросните роднини не живеят близо до тях, ами в друг град и съответно лесно може да се намери оправдание да не се посещават. Че ако живееха през няколко улици, тогава щеше да е страшно!

10.   Ако мнението на жена ти е на 100% същото, като твоето имаш късмет. Ако обаче всичко това е само твоята гледна точка, все още не си се отървал от тях и ще имаш още доста проблеми, до колкото разбрах, според теб жена ти има по малки права да решава.
Ако въпросът ти е дали си постъпил правилно, отговорът е да, всичко си има граница, в дома ви вие сте тези които поставят границата, обаче е много важно дали жена ти е на същото мнение. Къщата не е само твоя и тя има 50% права да решава, дали да покани роднините си, за някакъв период от време с цел да им помогне. Хубави или лоши те са нейни роднини и само тя сама може да си прецени, колко им е благодарна за дните от нейното детство.
Ако тя не е на 100% на твоето мнение, тя е в пълното си право да отреже брат ти и родителите ти по същия начин, както ти нейните. Разбирам че твоите родители и брат ти са ви помогнали, но помощта в никакъв случай не е задължителна, всеки колкото е могъл е помогнал, който не е могъл не е помогнал, а и в крайна сметка, уважението не се измерва в парични суми и размера на помощите.
Разбери, че не само жена ти, а и децата ти имат кръвна връзка с тези ви роднини, тоест тук много по важно е мнението на жена ти, тъй като по голямата част от хората в вашето четиричленно семейство имат кръвна връзка с тези хора. Разбира се, ти имаш право на мнение, но натежава мнението на жена ти в случая, дали децата ви ще познават, и ще имат контакт с баба си, дядо си, леля си, точно както твоето мнение за твоите роднини натежава над мнението на съпругата ти за тях. Ти решаваш дали децата ще познават чичо си, жена ти решава дали ще познават леля си.
За теб чашата на търпението е препълнена, но жена ти как мисли по въпроса? Да отрежеш правото на децата ти да познават баба и дядо, почти винаги не е най-правилното решение. Както децата ти, така и родителите на жена ти, имат човешки права. Дори съдът може да даде права на тъстовете ти да виждат внучките си, колкото и да сте им сърдити. Помисли сам при повдигнато дело от тъстовете, с иск да виждат внуците си, какво би свидетелствал против тях във връзка с децата ти в съда. Не става да кажеш на съдията, не позволявам на децата да виждат тъстовете ми, защото те не помагат за къщата ми, или защото имат невъзпитана по моя морал млада дъщеря, а по възрастната им дъщеря е възпитана правилно и затова се ожених за нея.
Реално ако не можеш да измислиш причина за пред съда, която да ти издейства спечелване на подобно дело, значи правотата на решението ти е под въпрос.
Писах ти всичко това, защото аз съм жена в подобно положение, имам роднини, които мъжът ми не търпи, а живеем в курортно градче и те искат да идват на гости. Мъжът ми иска да скъсаме всякакви отношения, мен също ме ядосват някой техни прояви, но аз някак си може би по лесно им прощавам. Та казусът ми е подобен. Стигнали сме до там, че когато те са у дома той се прибира късно вечер и излиза рано сутрин, това на мен не ми харесва, защото когато дойде майка му сама на гости, аз не я изоставям и я посрещам, отменям ангажиментите си, дори да не ми е кой знае колко приятна.

11.   Както роднина ще те прецака никой друг не може. Няма мама няма тати щом не се отнасят с вас както трябва нямат място в живота ви. Добре, че с жена ти се подкрепяте и си помагате взаимно. Продължавайте все така и бъдете щастливи.

12.   Това с къщата - все едно за свекъра и за свекървата чета.... :)

А сестрата - и в нашия случай има, ми се дава като пример за майка, защото гласувала доверие на майка си и дала детето си до 3 г. да се отглежда в друг град на 120 км. - на чист въздух... родителите нали не са особено важен фактор за развитието на детето, къде ти ще се сравняват с бабината любов и въздуха. До ден днешен това дете го извежда само баща му, който го прибира след 21 ч. вечерта от парка. Примерната майка и моя зълва през това време "готви" - като човек редовно и разнообразно готвещ знам, че няма как да е необходимо да готвиш всяка вечер по 4 часа - освен ако не готвиш някаква супер специална празнична вечеря, в което се съмнявам предвид факта, че грах с месо се готви с телефонен инструктаж всеки път...

Още съм й черна на свекървата дето се трепя на работа, с децата и с домакинството /което включва и готвене за децата без пропускане на излизане с тях/, вместо да оставя отглеждането и възпитанието им на баба в пълната й с хлебарки къща и с нулевата й организация за каквото и да било... хем щяха всеки ден пържено тесто да хапват на закуска, хем на диалект да проговорят....

Кретените са си кретени каквото и да ги правиш. Аз и мъжа поне на моята периодично й обясняваме нещата по начина, по който ние ги виждаме, а със свекъра обяснението беше по - кратко и емоционално и по темата: "защо няма да ти позволя да ми ровиш, да отсядаш и да си каниш гости в дома, който изплащам без стотинка твоя помощ".

Живейте си щастливо, гледайте своя дом, правете вашите си празници незабравими и се поучете от преживяното: лично аз, на свое дете няма да се меся. Помощ ще предлагам и на двете си деца: "заети сте, когато искате, мога да ви сготвя каквото искате, да гледам децата, да ги заведа някъде". Ако не приемат - няма да съм обидена, животът си е техен. Интерес и желание да помагам обаче винаги ще имам, винаги ще ги каня на гости и в чужда къща никога нищо няма да променям. Може да се каже, че ми помогнаха да помъдрея, ползвайте и вие този житейски опит, защото не тези караконджули, а децата ви са бъдещето ви.

13.   Аз съм номер 1 и съм момиче хихи а ти пишеш в мъжи род номер 12

14.   Сладурче, преди да правиш забележки за рода, научи се да пишеш без правописни грешки :) Прочетох си коментара с № 12 и мъжки род не видях.

15.   Номер 12, то пък голяма трагедия децата като проговорят на диалект наистина :)

16.   Номер 15, за мен е трагедия не единичната думичка на диалект, а това, че баба вместо да опитва да възпитава детето да говори правилно, съвсем целенасочено си продължава да повтаря грешния вариант - да му го затвърди така да се каже. И когато аз казвам на детето, че трябва да слуша мен и нея, какво правим? Стигнали сме до момента, в който бабата казва някоя простотия и детето й казва, "не така, казва се по друг начин", а тя си продължава по нейния пак и пак.... Ако сте толерантни когато го прави Ваш родител, помислете за варианта да го прави тъща/ свекърва - май дразни, а? Също, ако прочетете в цялост написаното, ще разберете, че основния конфликт не е бил заради диалектите, а заради виждането, че е много добре за детето първите години от живота си да ги прекара далеч от родителите си, с баба...

17.   №12,16 Не съм съгласна с теб. Не знам как да го нарека твоето, но ми изглежда нещо повече от егоизъм.
Сама си избрала твоите деца да носят в кръвта си гена на свекърите ти, да продължат рода им, но забраняваш да опознаят традициите им, да познават както диалекта така и вида храна. Нямаш право да отказваш на децата си, близост с другата страна на рода си, тези деца не продължават само твоя род. Колкото и диалектно да говорят свекърите ти, децата ще говорят така както говорят приятелите и съучениците им, от това няма как да се страхуваш.
Бабините мекици, омесени лично от баба, сутрин са една от най-полезните за децата храни, дай да видим ти с какво ги храниш сутрин и да сравним, кое колко е полезно, знам за схващанията за пърженото, но не се притеснявай от бабина мекица гастрит не се хваща. Нямаше да съм аз, ако не бях яла като малка на баба гозбите /свекървата на майка ми/ лалангите, ръсеницата и шемеклията са вид закуски, които ще помня цял живот и ще правя сутрин за внуците си, когато са при мен, ако съм жива.
Разбира се не съм съгласна и със свекърите ти, да оставиш изцяло на тяхна грижа децата си, но през ваканциите, по месец и нещо лятото те имат право да опознаят родата си. Това че ти не си кръвна роднина с тях не означава, че децата ти не са. И по този начин рязко да отрежеш половината им корени, осакатяваш децата, а не бабите им. Всъщност за децата няма проблем къде ще живеят през първите 3 години, те дори спомен не остават, първите спомени на повечето хора са от 4-5 годишна възраст. По скоро ти ще имаш проблем от липсата на бебето ти и после трудно ще свикнеш с него.
А думите "няма да ти позволя да ми ровиш, да отсядаш и да си каниш гости в дома, който изплащам без стотинка твоя помощ" можеш да кажеш на децата си, те отсядат, ровят и ще канят гости в дома за който не са дали стотинка. Защото всъщност ти нямаш право да кажеш така на свекърите си, те са ти помогнали да изплатиш дома си, като са отгледали достатъчно кадърен и спестовен син, вложили са пари в него, двадесет и няколко години, възпитали са така сина си, че да съумее да ти помогне да купите дом. Разбира се това ще го осъзнаеш, когато порасте твоят син.

18.   Изинявам се на автора за "спама".

Номер 17, съжалявам, че има хора, които не се опитват да надграждат... не мисля, че научаването на диалект е метод за изграждане на връзки с рода. Бабините мекици също. За моето готвене не се притеснявай, наистина ми е хоби и определено е разнообразно, съобразено с нуждите им от калории и здравословно. Между другото, от всички гости и роднини получавам похвали за готвенето ОСВЕН от свекървата :) Дотам я беше докарала горката, че когато мъжът на зълвата и свекъра прехвалили една моя пилешка супа, попитала моя мъж как я готвя - да попита мен и да ме похвали е прекалено унижение за един "стар" готвач :)

Рода си децата винаги могат да опознават и в присъствието на родителите си - поне нашият семеен принцип е, че където ходим, ходим заедно. Достатъчно са ежедневните ангажименти, за да си спестяваме общуването с децата за по месец и нещо. Освен това, виждала съм и достатъчно примери на абсолютно неадекватно поведение по отношение на племенника ми докато растеше там, за да се доверявам.

Не знам откъде прочете, че ограничавам контактите им с бабата и май недоразбра, че бабата е съгласна кой както иска да се оправя и който ще да ги гледа /предложи примерно варианта да вземем бавачка от Бюрото по труда когато внезапно ни се наложи помощ- факт/, но тя да не се налага да мърда от дома си в извънредни ситуации.

Децата градят връзката с родителите си не от четвъртата година, а от първия ден. Ако нямаш още деца, 17, добре е да го осъзнаеш, а ако имаш - просто ги наблюдавай. Имам пред очите си три примера на деца расли при бабите си отделно от родителите в първите си години - до ден днешен домът на баба им си е техния дом, ти си прецени колко не разбират и не осъзнават.

А за правото на свекърите да се разпореждат из дома ми - явно с автора сме объркани и някак не го схващаме това изконно право.... нали са инвестирали в кадърната му жена все пак и на него. Защо така несправедливо се е отнесъл с хората - те му настанили човек в дома, а той го гони? Моят мъж е кадърен и работлив, сам се е отделил и в момента работи за да не започват и неговите деца от голата поляна като него. За паралел - на свекърите домът е купен от родителите, които живееха и починаха в други жилища.

На децата си няма как да говоря по начина, по който си ме посъветвала - тях аз съм ги "довела" на света и докато пораснат са моя грижа, която съзнателно съм поела. Ровенето и гостите им също съм ги предвидила. Пораснат ли обаче - те определят живота си, семействата си, къде да се гледат децата им, какво да се случва в домовете им. Имам подозрения, че имаш пораснал син и вече гледаш критично по други съображения.