Споделена история от Семейство

Друго дете
Историята е малко сложна апочвам така:
Майка ми и Баща ми имат едно дете аз
Те вече не са заедно имаше развод
Сега майка ми излиза с друг мъж и те искат друго дете
но аз и баба ми (майката на майка ми) не искаме друго дете
в смисъл няма достатъчно доходи за две деца А аз не искам брат или сестра от мъж който едва познавам и няма да приема за мой баща аз искам майка ми да е щастлива ноаз не искам брат или сестра
кажете какво да правя

Коментари

1.   Не си пишеш годините, но това дете ще има свои баща да го издържа. Ако нямате пари - питай СВОЯ си баща, какво ще направи, за да живеете по-добре. Майка ти, ако иска дете си е нейна работа - ти като станеш на 18 г. ще имаш право на такива избори и да работиш, за да живееш по добре като дори от 16 г. можеш да работиш. Какъв ти е проблемът?
Майка ти веднъж живее и може би е на възраст, в която за последно може да има дете - нейно право си е да го има и се надяваме, че този път е избрала по-добре бащата

2.   Виж, не зависи от теб. Ако майка ти иска дете от този мъж, то тя най-вероятно ще му роди, обаче ти няма какво да се притесняваш от това, този мъж ще е баща на това дете и си е напълно негов проблем как ще се грижи за него. Ти си имаш свой баща и ако имаш нужда от помощ и подкрепа можеш да се обърнеш към него.

3.   Защо не искаш полу-брат или сестра? Ще носи много от твоите гени. Може би си прекалено егоистичен и егото ти не може да приеме, че един ден няма да си центъра на внимание на майка си?

4.   Какво значи, вие и баба ти не искате друго дете? Вие ли ще го правите и ще го гледате, че вие трябва да го искате? По принцип родителите за себе си решават дали искат деца, а не техните роднини. Знам, че ти е кофти, че родителите ти не са заедно, но нямаш право да се бъркаш.

ПС: Оправи си пунктуацията. Няма нито една точка.

5.   "кажете какво да правя" - научи се да пишеш, това направи!

6.   От Авторката -До номер 1 на 14 съм, баба и дядо не искат детето защото няма достатъчно пари за две деца до номер 3 не искам някои с мойте гени

7.   Това си е решение на майка ти-нейно лично решение заедно с мъжа и.
Вероятно те ще живеят заедно и ще си го гледат.
Това не е твоя работа-родителите си го решават.

А после като се роди бебето ще видиш, че хубаво да си имаш сестричка или братче.

8.   Първо- теб никой няма да ти иска съгласието дали искаш дете или не. Това си е работа на майка ти. Второ- това ,че се е развела с баща ти, не означава ,че няма право на щастие с друг човек и че трябва да остане сама до края на живота си. Изобщо това не е твое решение и твоя работа. Сигурно си някаква разглезена лигла щом поставяш парите на преден план пред едно братче или сестриче. Тва новото поколение сте супер алчни и егоистични. Какво да правиш ли? Трай си и не си ври главата , където носа не ти влиза!

9.   от 3:

Какво значи няма достатъчно пари? Ти след 4 години ще си на 18 и ще започнеш да учиш в университет и да работиш. На 14 тийнейджърите са големи егоцентрици и мислят само за себе си, но е добре да промениш малко това.

10.   за твое съжаление ти и баба ти нямате думата. майка ти и новият й мъж ще решат дали да имат още 1 дете. ако наистина то се роди, не позволявай баба ти да те насторйва срещу него/нея. в крайна сметка то ще ти бъде брат или сестра и между вас ще има връзка, независимо дали искаш или не.
нищо не можеш да направиш, освен да подкрепиш майка си каквото и да стане.

11.   Аз, аз, аз, колко пъти си го употребила и сама можеш да преброиш. Това, че майка ти иска още едно дете, не означава, че ти ще престанеш да съществуваш за нея. Ти винаги ще си първото й дете и не бива да се страхуваш, че ще бъдеш изместена. Едно бебе и грижите за него могат дори да помогнат да заздравите връзката си.

12.   нито ти нито баба ти и дядо ти имат право да се месят в решенията на маика ти. когато ти станеш достатъчно голяма да си имаш твои деца ще искаш ли маика ти да ти казва и решава вместо теб не мисля