Споделена история от Семейство

Приятеля на мама
Здравейте, на 13 съм и родителите ми са разведени. От 4 години майка ми си има приятел, с който си направиха дете, което сега е на 3. Те нямат брак. Разбирам се с него, но понякога той ми прави забележки и ми идва да му кажа ''ти пък кой си да ми направиш забележки'', но си мълча заради мама, че всичко на нейната глава.
Проблема е, че на 2-3-5 месеца се карат доста сериозно и наистина си разменят доста груби думи и това ме наранява доста психически, тъй като съм в доста крехка възраст. Винаги приятелят на мама я заплашва с това, че ще я удари и доста пъти я е бутал на земята. Много се плаша, защото той е висок и тя не можа да го удари, така че да го заболи и да разбере, че греши...

Не знам какво да правя. Моля дайте ми някакъв съвет какво да правя. :(

Коментари

1.   Ти специално нищо не можеш да направиш. Съмнява ме да те послуша който и да е от тях двамата. Можеш да споделиш на майка си, че отношението му към теб или нея, не ти харесва, но повече от това едва ли.

2.   А майка ти не я притеснява това отношение, така ли?
Говори с нея, кажи и това, което тук си написала. Не и ли пука на майка ти как се чувстваш ти, и че това тебе те тревожи? Говори, кажи и, че не е нормално поведението на приятеля и, и че това те измъчва и ти влияе зле. Ако сама себе си не уважава, поне за тебе да помисли...

3.   разбира се, че може да направиш и то много! Веднага след следващия подобен случай се обаждаш на 112 и искаш да дойде полиция. Оплакваш се от психическо насилие и физическо върху майка ти.
Първия път най-вероятно ще го задържат за 24 часа и ще бъде с предупреждение.
Мисля, че това е единствения начин да се свести.. иначе вие с майка ти сте безсилни срещу един мъж...

4.   Можеш да гледаш и да се учиш какво да НЕ правиш никога в живота си и какви мъже да не допускаш до себе си.
И не се пали толкова много. Майка ти си го е избрала, не им знаеш игричките. Като им омръзне (ако), ще се разделят. Ти се концентрирай върху други неща.

5.   За съжаление нищо не можеш да направиш. Майка ти е тази, която трябва да вземе решение как да продължи от тук нататък.

6.   И много добре правиш, че не му отвръщаш. Щом се е събрал с майка ти и ви е приел в дома си(условно де може и дома да не е негов) той е мъжа в къщата и има право да ти прави забележки. Ти си длъжна да се съобразяваш като дете. Виж вече ако има някаква тенденциозност от негова страна спрямо теб за разлика от общото им дете това вече майка ти най-добре може да го прецени и да му направи забележка, разбира се не пред теб а когато са на саме. А за това където се карат също майка ти е човека който да прецени фатални ли са тези караници или не. Общо взето главния герой в тая история е майка ти, ти си гледай училището и приятелките и не ги мисли, те като възрастни ще се разберат.
М29

7.   Номер 6 - ти чуваш ли се какво говориш? Изкарваш се супер тиранин така. Пастрокът биел майка ? - но пък имал право, че бил мъж. Ти наясно ли си, че в България не се движим по законите на исляма!? И това което прави пастрокът ? е подсъдимо.

Добра идея е да се обадиш на 112 поне ще се обърне някакво внимание.
Но пък това, че ти мърмори понякога - може и да не е съвсем безпричинно.
Що се отнася до скандалите между майка ти и пастрокът ти - разбирам как се чувстваш. Аз съм над 20 и ми се отразяват тези работи. А ти си на 13г.
Предполагам, че е добра идея ако имаш близки, да им разкажеш какво се случва, да потърсиш съвет от тях или пък да потърсиш съвет от училищният педагог или учител, които ти е най - близък.

8.   Ам извинявай, ама ела у нас, че да видиш какво е скандал и то не е на няколко месеца, ами всеки ден. До ри пред мен баща ми наби майка ми.
Така че свиквай, не всичко е розово и не казвай че 13 е крехка възраст. Разбирам да си на 4 когато е започнало, както при мен, но на 13 дето вече много говорите за теми дето не ви засягат и казвате крехка възраст.
Не че е хубаво това, не го помисляй, но при повечето български семейства е така и ние децата най-много страдаме.
:)

9.   Все едно говориш за приятела на моята майка не го харесвам живея от делно със своята сестра аз съм на 21 и от скандали и обиди.
Един ден крадях от нас бягах от вкъщи и сега добре че споделям с баща ми всички гадни моменти ;

10.   Ако твоя баща ти е бил направил тези забележки? Със сигурност нямаше да реагираш така, нали? ! За това се вслушай в забележките на пастрока си, защото може да е и за добро :). А за това, че той я е заплашвал за предстоящите удари на майка ти. Според мен когато останете насаме и кажи, че не трябва да се оставя да я тъпчат, защото и тя също има чувства, тя също е човек и има пълното право да не му се оставя.