Споделена история от Семейство

И никога няма да се предам
Здравейте. М 25г. От известно време насам следя сайта и чета темите от всичките раздели. Честно казано съм потресен от "проблемите" на някои хора. Слагам проблеми в кавички, защото някои от тях определено се оплакват за глупости. Ако преживеят това, през което аз съм преминал - сигурно половината ще си посегнат на живота или ще хванат по лош път с наркотици или пиянство..

А ето и моята история на кратко:

Когато преди време майка ми ме е родила - тя не е била грижовната майка, която се очаква от всяка жена. Не е готвила, не е чистила, прането е седяло със дни в банята накиснато без да го барне.. Не се е грижила за мен. Накрая се разбрало, че има връзка с друг мъж и баща ми се развел с нея и при развода съм останал при него и баба си. Тя (майка ми) е трябвало да плаща издръжка, от която нищо не съм видял. Бил съм на годинка и половина, когато са се развели и тя повече не ме е потърсила до ден днешен. Дори за рожденните ми дни не се е обаждала. Мразил съм я за това - цял живот. Няма да й простя това - никога. Баща ми е работил на две места, баба ми също е работила (това е дълги години преди да се пенсионира) а когато тях ги е нямало и са били на работа - са ме гледали едно приятелско семейство на баща ми, които са ни били комшии. Когато бях на 15 баща ми се разболя. Разви бъбречна недостатъчност.. Болестта го направи нервен и само крещеше, обиждаше и понякога ме биеше (поне в началото - по-късно почнах да му се противопоставям и не му давах да ме бие).. Но както и да е - влоши се и бъбреците му нацяло отказаха. Ходеше на диализа няколко месеца. Влезе в болница накрая и един ден връщайки се от даскало - леля ми ме посрещна на пътя (плачейки) - каза ми, че баща ми е получил гърч и не са успели да го спасят и починал.. Но аз на него не му се сърдя за нищо - той не е искал да бъде лош - болестта го е озлобила. Простил съм му отдавна.

Именно това, което ми се случи ме "събори" много жестоко и промени живота ми.. Ако баща ми не беше починал толкова рано (на 37 години) - щях да се изуча. Да следвам Висше, да изкарам книжка и да имам по-добра и платена работа. След като той почина - аз станах много проблемно дете. Почнах да бягам от училище, имах много отсъствия - дори бях пред изключване. Имали сме дълги разговори с директора, класния и училищната психоложка. В крайна сметка обаче се осъзнах на време и последните 2 години в даскало си ги прекарах без да отсъствам и си повиших успеха. Не ме изключиха, защото знаеха какво съм преживял и се отнесоха по-леко към ситуацията. Завърших (средно общо) и почнах да работя. Сега живея с баба си. Тя ме изгледа докато навърша 18 и почна сам да печеля пари работейки. Сега аз помагам с каквото мога в къщи, защото и тя е болна и честно казано не знам колко време още ще я има. Тя е на 74 години.. Едвам върви. Само заради това не съм се изнесъл да живея самостоятелно... Винаги съм се отнасял сериозно в работата и работя отдадено, защото така ме научи живота и искам да се докажа, че мога и искам да постигна нещо. Имам някои колеги на работа, които винаги ми се чудят от къде толкова енергия в мен за да си върша не само моята работа, но и да помагам. Дори да свърша моето - никога не стоя. Помагам където мога и работя с желание. Казал съм си, че каквото и да става - колкото и пъти да падна - ще се изправя и ще продължа па макар и на инат.
Опитвам се да гледам оптимистично на нещата и когато например изникне нещо (било то в живота или в работата) аз не го приемам като трудност а мисля за него по-скоро като предизвикателство и съм готов да го посрещна смело. Например на работа ако се очертае труден ден (в смисъл големи поръчки и трудни) аз не го приемам за работа а по-скоро като тренировка, която ме калява и ме прави по-силен. Така мисля и мислейки така - преминавам по-леко през него.

Това е историята ми - съвсем болезнено истинска.. А като чета как някой се оплаква например за пъпка на задника или за това, че "срещнал вещица в германия" или пък "как да си изчисти хронологията от нета"? Сериозно ли....? Това ли са ви проблемите..? Леле...

Коментари

1.   Браво! За куража, за волята, не се предавай, бъди силен, ти го можеш, вярвам в теб!

2.   Виж, съчувствам ти на проблемите, но това не ти дава право да съдиш хората, когато имат някакъв действително незначителен въпрос - защо не?
Аз самата идвам от много тежко семейство (баща алкохолик, майка невротичка мизерия и много по-голяма сестра, която ме биеше, строга баба).... но за миг това не ме е накарало да оправдавам неудачи и неуспехи с алкохолизма или боя у дома.

3.   Още не е късно да запишеш висше, но ако решиш да го правиш първо разучи пазара на труда (т. е. какви служители се търсят). Иначе подобно на 2 да кажа - браво за куража, но не съди другите. Сайтът не е направен само за сериозни проблеми, никъде не пише "само за въпроси на живот и смърт". Всеки може да пита каквото пожелае.

Успех!

4.   То си е до характер. Ти явно си по борбена личност. Успех в живота.

5.   Ще успееш. И добра жена ще си намериш и добри деца ще отгледаш. Важното е да не съдиш. "За лудо работи, за лудо не стой". Имаш нет, запиши се някъде задочно, върви си пътя, не спирай.