Споделена история от Семейство

Побой над дете!
Въпросът ми е как да постъпим когато съседка рита 7г дете пред очите ни с години, тоест от бебе?
Днес като се прибрах у дома плаках, за малкия Ицо, нищо че съм на 45г, нищо че може скоро да имам внуци. Боли ме за него, а не знам как да постъпя и ме е страх и няма да мога да сторя нищо. Всички съседи от 12 етажния блок знаят и виждат, как нашата съседка, рита синът си пред блока, и никой нищо, макар зад гърба й да се чува "ей тая преби детето".
Българка е с добри доходи и при проверка пред социалните може да изиграе такъв номер, че даже да я наградят за добра майка. Тя привидно е много добра за хората, говори с всички, поздравява, мъжът й е строг и снажен, хората ги е страх от него, но в къщата им тя командва, а той само в къщата им е чехльо, навън е големия мъжкар. Бащата не се намесва, когато майката бие синът им.
Още преди шест години започнахме да виждаме жестокостта на съседката към детето то беше на 1г когато тя го блъскаше и такива шамари му завърташе че главата му отскачаше от рамото му. Бие го всеки ден и после в повечето случай когато той ревне тя го гушка. Че детето е беладжия може да се признае, но не е кой знае колко, досега не сме чули да е направил нещо което никое друго дете не е правило.
Преди 15 дни оперираха детето от апандисит и днес я видях да го рита през краката, защо отишъл опериран да играе мач.
Говорили сме с нея многократно всички съседи, че не е хубаво така да бие детето си, но ефект никакъв.
Дайте съвет моля, какво мога да сторя, не мога да търпя вече, сърцето ми не позволява да гледам това, а ме е страх от отмъщение и не вярвам в институциите.

Коментари

1.   Снимайте я и дайте записа на социалните. Ако не реагират, викайте господарите.

2.   Горкичкото детенце
Аз ако бях на тебе ще го спася от тая жена как може такова нещо
и аз съм дете но не са се отнасяли така с мен никога
Валентина 11 г

3.   Номер 1 за какви господари говориш

4.   Миличкият ами вие госпожо как търпите това положение

5.   Отгледан така, Ицко ще стане затвоерн, плах, хилав младеж, и същевременно един от най-страшните масови убийци на тогавашна България. С убийствена методичност той ще подбира, преследва и разфасова жертвите си по особено жесток и направо ужасяващ начин. Ще започне първо със самотни млади жени, които са имали нещастието по нещо да му напомнят на майка му. След това ще премине на цели семейства, каквото той никога не е имал...
Дълги години ще остане неразкрит и ще мародерства на воля, понеже на никой нормален човек или следовател никога няма да му хрумне, че зад плахия, болнав, почти недъгав човечец се крие истински звяр, безмилостен убиец, углавен садист, касапин и терорист! Още повече, че носи гените на майка си!

6.   Освен да подадете сигнал в социалните и на мига да реагират- да проверят за синини или други белези, друго не виждам какво може да направите, вие сте говорили с нея, но това не е помогнало особено. За съжаление хората имат две лица понякога- едно след като излязат от дома си, друго извън него.

7.   здравей,
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направи нещо! детето не го заслужава просто! Веднага взимай камера и дебни когато да ги снимаш, след това е много лесно! по-горе има предложения - социални, господари на ефира и т. н.

СПАСИ детето, докато не е късно! Може майката да се усвести само с един разговор със социалните, откъде да знаеш... но ако някой не я спре, много зле за детето! То няма да има никакво добро бъдеще! Ти си човека който има възможност да го спаси, не стой зад колективната (не)отговорност а направи нещо! Мъж си!

8.   Потенциален Чикатило.

9.   Е как какво да направиш, не си трай! Какво ще ти пука за отношенията ти с... даже не е и човек, майката на детето. Не е човек и майка, а ти се тревожиш за отношенията си с нея. Обади се в социалната служба, има и горещи телефони за жени и деца, жертви на насилие. Звънни по един такъв телефон! Аз не съм видяла това, иначе аз щях да се обадя.

Ефекта няма да е добър за детето - ще отнемат родителските права на майка му и баща му, който какъв баща се явява в случая, щом не прави нищо за да защити детето си; и най-вероятно ще го изпратят в дом.
Това в най-лошия случай... но това дете може да има баба, дядо, леля, които да не знаят за случващото се, и които, ако се вдигне аларма и разберат, биха се погрижили за това дете да го вземат при себе си...

Най-лошото е да си траем.

Горещ телефон за помощ за деца, пострадали от насилие: 116 111

11.   Авторката до 7 жена съм
До 9 не ме е страх от влошени отношения, а от ОТМЪЩЕНИЕ. Бабата и лелите на детето знаят и те са били свидетели, но майката е толкова властна, че и да иска някой от роднините му да каже нещо, знае че ще бъде нападнат, затова всички мълчим. Нападнат както с думи така и физически може би.
Днес видях как вкарваше детето в колата си държейки го за качулката на якето, а то буквално висеше на якето си "влизай да не те вкарам с тукати". Баща му беше с тях той просто влезе на шофьорското място, тя набута детето вътре, седна отпред и потеглиха.

12.   Послушай номер 7 Спаси това малко дете от лапите на тази жена .

Трябва да се бориш за него . ако Ицко както се казва детенцето го познаваш Поговорете си и то ще ви каже какво се случило
Моят съвет Ако тази съседката набие пак детето Вземи го при теб за 7ца 2 и поговори с жената която го бие не е хубаво детето да бъде малтретирано по този начин.

Ще му се влоши психиката така.
СПАСИ детето .
Момче 21

13.   Авторке мила И аз те моля спаси момченцето.
аз съм номер 2
Прочетох историята и плаках поне 1 час

За нищо на света не трябва да разрешаваме на тая жена да бие детето така.

Съветва те момиче на 11 години
Вземи го с теб помогни му

ако бях на теб досега да съм го спасила

14.   Не оставяй нещата така, макар че подозирам че ще го направиш! Подай анонимна жалба в полицията, имаш право на това. Никой няма да разбере, че си била ти. Това е най-малкото, което можеш да направиш. Вижда се, че те е страх, но замисли се какво му е на детето. Дали си заслужава едно малко дете да страда всеки ден заради твоя страх? Действай докато не е късно, защото току-виж след няколко години тая откачалка да убие детето.

15.   Ужас! Горкото детенце! Съберете доказателства и тогава викнете социалните. Дано поне като им представите доказателства, че детето е системно малтретирано и бито, вземат, че се размърдат и направят нещо. А и е хубаво повече хора да подавате сигнали. Защото ако само един се обади може съседката да заяви, че въпросният човек и има зъб и за това го прави, ама като се обадят 10 човека и всичките подадат сигнали срещу нея има шанс. Дано успеете да го спасите горкото детенце!

16.   Номер 15 Аз съм номер 2 пак Нека дадем надежда за детенцето
Аз ако бях на мястото на авторката,която с такова добро сърце макар и сълзи на очи споделя щяхме двамата с нея да подадем сигнал срещу жената
Детето не е виновно с нищо
Авторката заслужава поздравления и наистина много ме натъжи нейната история

Ако жената която го е биела от бебе бъде осъдена Ицко ще бъде спасен и ще заживее като другите деца.

Никоя майка няма право да удря,рита, малтретира и насилва детето си по този начин.

Авторката е жена с добро сърце и ние знаем това.

Сега е важно детето да се спаси от майка си която системно го бие.
Успех и дано Ицко се върне към щастието .

Валентина

17.   Какво да правиш? ! Защо трябва да правиш нещо? Остави дамата да възпитава детето си така, както смята за правилно. Всеки отстоява свои ценности и има собствени виждания за грижите на родителя към детето. Какво искаш: да не го рита и то да продължи да прави беля след беля! Стига сте се месили в живота на другите хора!

18.   17, що за глупост е това мнение? У нас боят на деца е забранен

19.   Номер 17 е много тъп обаче

20.   Линч за жени-побойнички! Това дете трябва да бъде обичано и уважавано! Немога да разбера, какво е направило беззащитното момче на тази майка-изрод?? Някой ден всичко ще й се върне на това изчадие.. Господ забавя, но не забравя!

21.   правилно

22.   Горкичкото момченце.
Аз съм номер 2 и съм НА МЯСТОТО на автора нека помогне на детенцето Ако бях сестра на ицко въпреки че не го познавам а вече чух доста неща за него щях да го спася и веднага да го закарам у дома и майката дето го е била да се засрами.

Валентина 11 г 279

23.   ами обадете се в полицията, кво като е властна, може и тя да изяде един бой