Споделена история от Семейство

Братята ми правят само момичета
Е може ли такова нещо, най-големия ми брат две момичета, по малкия едно момиче, наскоро разбрах, че ще има още едно, е направо се изнервям, а исках да и го натъркам в носа на жената на по-малкия, че тя само за момичета си мечтае и не иска момчета... Как пък все някакви момичета правят от 50% на 50% шанс... Споделете вие какъв пол сте, и какъв пол предпочитате? Аз нямам нищо против момичетата, ама малко се пренасити пазара с момичета, ако разбирате какво имам предвид... И тъй като пола се определя от мъжа, чрез XY хромозомите, аз имам ли някаква предразположеност към правенето на момичета или всичко това е шанс...

Коментари

1.   Е и какво като са момиечета важното е да са живи и здрави и да станат хора както се казва!!!!

2.   Шансът не е 50 на 50 да имаш момиче или момче, всичко си е действително до генче и късмет. Шансът из цялата популация за единия или друг пол е 51% в полза на момчетата, но отделни мъже е съвсем възможно да правят предимно момичета. Полът на детето зависи от мъжа - само той носи и Х и У хромозома, а жените носим ХХ. Възможно е при вас У-ка да е по-слабичък и Х-сперматозоидите да са повече и по-силни. Съвсем възможно е У-ка да е и повреден. Също по-често се зачеват момчета, когато семеизхвърлянето е по време на овулацията, защото мъжките семенца са по-бързи, а пък женските по-устоичиви - ако си правил секс преди овулацията с жена ти, то по-скоро женските ще са оцеляли и ще заплодят.
Известен пример за мъж, които прави момичета е крал Хенри VIII, който убива или се развежда с 8 съпруги и не създава мъжки наследник, а само една омъжена за друг любовница му ражда момче, което бързо умира, пред-пред последната му жена също ражда момче, но и то не било жизнено способно. Затова пък създава най-успешния владетел на Великобритания - Елизабет, т.н. Девствена кралица - тя отблъсква Испания, финансира откриването на Америка и доднес е причината да говорим английски - голяма подигравка за Хенри, който убива толкова жени за едното нищо, а под носа му си е бил нужният наследник.
Така, че природата си знае работата и не си мисли, че е лошо да имаш дъщери - по-добре здрави и умни дъщери от болни и глупави синове.
В семейството на мъжа ми пък се раждат само момчета и последната жена е родена преди 110 години - и братята му имат момчета, и той има момчета, сега племенникът му направи момче, трима братя са.
Какво е лошото да имаш пък момичета в днешно време не разбирам?
Освен това не е вярно, че пазарът бил наситен от момичета - точно обратоното е. Като цяло може да има повече жени, защото живеем по-дълго, но имаме с 10% по-малко МЛАДИ и фертилни жени (до 40 г) от необходимото. Затова и в последните 10 г. е пълно със стари ергени, с момчета без приятелка, докато сама жена почти няма.

3.   Абе и в нашия род е така - майка ми е жена, баба ми е жена, да не повярваш даже и прабаба ми.

4.   Авторе, извинявай, но като ти чете човек темата, остава с впечатлението, че гледаш на родителството като на някакво състезание ("а исках да и го натъркам в носа на жената на по-малкия"). Отношението ти е цинично ("някакви момичета", "ама малко се пренасити пазара с момичета") и тесногръдо - някои хора не могат да имат деца, или пък децата им са болни, ти правиш на въпрос дали ще е момче или момиче. Разбирам, че всеки бъдещ родител си има някакви предпочитания, но стига вече с тези закостенели възгледи от едно време, че видите ли, детето трябва да е непременно момче. Представи си, че имаш момичета, и те един ден след години прочетат това, което си написал, как смяташ, че ще се почувстват?

5.   Пренаситил се пазара... ти да няма да я продаваш.

6.   Да, шансът е 50/50, както и при ези-тура. Само че ако хвърлиш монета 100, все ще има поредица от 5-6 поредни ези (или тура). Предвид, че всяка секунда по света се раждат по 3 бебета е напълно нормално да има подобна "статистическа" грешка при някои фамилии.

7.   Аз също много искам момчета. Мечтата ми е да имам 3. Просто ме кефят повече. Дано стане. :)

палачинка :)

8.   Ами отиди ти, като истински МЪЖ, натаковай им жените и им покажи веднъж завинаги как се прави тая работа! Така де... ще се излагат, моля ти се!

9.   Авторе, ти какво искаш, ако бяха направили момчета, по-късно като пораснат за тях ще е много трудно да си намерят приятелки, защото в момента мъжете от 18 до 40 годишна възраст са малко повече.

10.   Aвтор( к)е , звучиш кaто стaр ерген/ момa. Що не вземеш дa опитaш дa си нaпрaвиш свое си дете , aко още те бивa , вместо дa критикувaш чуждите. Ще кaжеш , че твои тия децa , че чaк пък и щял дa и го " нaтъркa ", пък пaзaрa кaкъв бил....
То не че ме и учудвa де , че по- мaлкия ти брaт те превaрил , нямa дa ти е лесно дa нaмериш желaещи с товa твое мислене.

11.   По-добре е да имаш момиче-за да имат какво да таковат хората. Пък и за да строиш по-високи огради.

13.   3, Щом даже и прабаба ти е жена, смятай. А едно време уж са били по-морални.

14.   3, а на мен даже и двете ми баби и четирите ми прабаби са жени. Какво им става на тези хора?

15.   Всъщност може да се прави планове има толкова таблици за бъдещ пол на бебе, доста хора ги ползват и повечето са верни в 99% от случаите. Моите деца са правени по руска таблица и са с пол какъвто сме искали, първото момче, второто момиче.