Споделена история от Семейство

Помогнете, момичета, бебето ми хич не спи
Здравеите за първи път пиша в този саит аз съм на 19г имам едно момченце на 10 месеца когато се роди спеше нормално след 4 тия месец почна да се буди вска 5 минута нощно време и през деня нз какво да правя казах на докторката тя ми каза че е малък за хапче или сироп даите ми савет какво да направя :(

Коментари

1.   Така е като детето роди дете.
За бебето - нищо не пишеш - кърмиш ли? Колко тежи, наддава ли? Пол на детето, заболявания, ако има? В каква среда го гледаш - парно имате ли, баща има ли да ти помага? Какви памперси ползваш, каква храна, ако не кърмиш...колко често го къпиш, какво казва лекарката?
За зъбчета ми се струва малко рано..

Най-вероятно обаче детето не се храни достатачно или добре. Може би има проблеми с кожата в областта на дупето и тем подобни - не сме врачки Какво казва лекарката?

2.   Има колики, просто му слагай топла кърпа на коремчето. Може дори и със сешоар на най-малката степен да му леко топлиш корема през дрехите. Внимавай да не го опариш все пак. Може да звучи смешно, но помага. Отделно от шума на сешоара се приспива. Поне при дъщеря ми беше така.

Баща на дъщеря на 4 г.

3.   1, не може ли да има поне една тема без заядливи коментари? Какво като е на 19, няма ли право да ражда и от какъв зор тебе трябва да те вълнува? Може да не е имала избор и така да се е случило, никой не е застрахован.

Че и цялата автобиография на детето, майката и бащата искаш. Ти да не си от онези баби по седенките, дето само киризят кой влиза и излиза от входа, за да започнат да го коментират? Това изобщо не е темата, а въпросът е ясен и конкретен.

Очевидно го е занесла и на доктор. Коментара ти ни най-малко е полезен, но пък е заядлив повече от необходимото.

От номер 2

4.   Номер 1 Какво е това "Така е като детето роди дете"?
Момичето е на 19г какво дете те гони или си болен?

Първо, разговаряш със лекар, след това опитваш различни методи, с които да го преспиш.
Лекарката е обяснила, че не може със лекарства - пробвай някакви "твои" методи примерно някаква песничка.
Възможно е нещо да му липсва - храна, вода, мляко...
Това е общо казано.

5.   До 1!
Та тя е на 19, за какво дете говориш... със сигурнист си някоя стара недокосвана мома, която бълва злоба, защото не я поглежда никой мъж...

6.   Номер 1 говориш пълни глупости, май изобщо си нямаш представа от гледане на деца. Аз познавам жени на по 35, които се справят много по-зле в гледането на бебета от такива на 20. И изобщо не е рано за зъбчета. А по темата- моят съвет е да се консултираш с друг педиатър. Освен зъбки може да го болят ушите или нещо друго.

7.   Наистина, с какво го храниш? На 10 месеца едва ли има още колики. Моята дъщеря се съдираше до 6тия си месец. Педиатърката ми казваше, че са колики, но се оказа алергия към протеините на кравето мляко (не е кърмена, на АМ е от началото), която притъпявахме с лекарства, но и която отшумя след 2та година на детето. Може да са и зъбки-вземи му играчка за венците и/или пробвай с мехлемче на анасонова основа. При всяко положение, те съветвам да се консултираш и с друг лекар. Ако имаш още въпроси-питай. На драго сърце ще ти отговоря, стига да мога да помогна.

8.   Не искам да се заяждам, но Авторката е на 19 г., детето е на 10 м., забременяла е преди 19 м., т. е. е била под 18 г., когато е забременяла.
На 17 г. да вземеш такова решение или на 15 г., на 12 г. да вземеш решението - каква е разликата. Все деца... родили деца.

Колкото до другото - ами няма информация, дори не пише как се храни детето, има ли режим, тегло да кажем - как решихте, че са учите да кажем - тя е била на лекар, ако са били учите, да е видя лекарят...
Но както и да е - пиши в БгМама и честито - вече си МАЙКА, не си дете, сблъсквай се с проблемите на една МАЙКА

9.   Aко е от колики, " рaзходи " жълтък от яйце по коремчето:)
Знaм кaк звучи, но пробвaй, бaбa ми беше знaхaркa и от нея знaм рaзни " трикчетa". Нa моите момчетa тaкa съм им отнемaлa болкaтa.
В топлa ръкa отдели сaмо жълтъкa и кaкто е цял бaвничко го рaзхождaй по коремчето. Пръскa се жълтъкa тaм, където е болкaтa. След товa няколко чaсa е спокойно, спи и не го боли.

10.   Дъщеря ми почти до 2 години имаше колики (или просто газове, не знам точно, но няма особено значение), дори и сега, когато е почти на 4, пак има от време на време, ако е яла нащо трудносмилаемо и цяла нощ постоянно се събужда и реве. При всяко дете е различно.

А между другото сега се сещам, че може и да е от никнещите зъби при детето на авторката. Имайте предвид, че някои зъби изникват напълно чак на 2-3 годишна възраст.

От номер 2

ПС: извинявай, че се обаждам, макар че не съм "момиче"

11.   1/8, абе какво се заяде толкова, нали си го гледа момичето, нито го е захвърлила, нито нищо. Какъв ти е проблема? На 19 си е пълнолетна и може да си прави, каквото си иска, стига да не нарушава закона.

Тебе някой да те кара да и гледаш детето или да му даваш пари, че чак толкова се развълнува за хорското дете? А и не това е въпроса в темата, ако не си забелязал/а.

12.   Н 1, коментaтът ти в н8 още по- злобен, кaкво ти стaвa бе женa? !
И aз съм родилa първото си дете нa 18 год. вече е мъж нa 22, отгледaх си го, изучих се и него изучих, нa тебе кaкъв ти е проблемa. Никой не те питa когa дa си рaждa децaтa. И всяко дете минaвa през болки - колики, зъбчетa и други рaзни.
Че ти не можеш дa бъдеш пълноценнa във всичко нaведнъж, не знaчи, че и другите тaкa. Скривaй се някъде, нямa ли нуждa стaрецът, мъжът ти дa му смениш някой пaмперс? !

13.   абе хора, много неадекватни съвети давате! ако не сте гледали поне 1 дете, не коментирайте!
към авторката: на 10 м. едва ли още има колики,а да се буди на 5 минути няма как да е от глад или жажда. не пишеш има ли зъби, но на тази възраст е напълно възможно да е от тях. разбира се, има и вариант да е от болка - уши, гърло или друго. може би не е лошо да го види и друг лекар.
добра идея е да го къпеш късно, около 1/2 час преди да заспи, след което го нахранваш и заспива (поне при моите деца имаше ефект). да не би в стаята да е прекалено горещо или студено? за спане не е добре да е повече от 18-20 градуса.
за да се буди толкова често явно има някакъв проблем. че има нервни деца - има, но чак толкова ми изглежда прекалено, освен ако авторката не преувеличава.
Ж43

14.   10, май имате същия проблем като нашия, наречен за удобство "колики". Казеинът и лактозата са проблемът. Коликите са свързани с несъвършенстването на стомашно-чревния тракт-т. е, малкото ензими, които могат да разградят въглехидратите, съдържащи се в млякото, независимо дали е кърма, или адаптирано такова. Така че колики със сигурност не са във вашия, а и в моя случай. А на авторката пак ще препоръчам консултация с друг лекар. Аз още не мога а си простя, че 6 месеца се доверявах на един лекар и се чувствах виновна и лигла, че не мога едни колики да преживея. А се оказа, че детето ми, в следствие на алергията е с множество рани по хранопровода. Но както и да е-не искам да плаша момичето. Може да са много неща. Лекар и пак Лекар!

16.   Авторке- бял шум и ще спи като къпано...може един сушоар или нещо друго да бръмчи около него.

виж тук-https://www.youtube.com/watch?v=cUwEiMNhOCM

17.   Айде стига сте плюли момичето, какво дете е на 19г., напълно нормално. Детето си е нейно, аман от зли хора. По темата - момиче, според мен имас колики, опитвай да го друскаш повече и да го занимаваш изморявай го повече с игри за да спи.

18.   Благодаря на №16. Никога не съм била наясно че това се е наричало Бял шум. Детето ми е вече на 20г, когато беше малко бебе се събуждаше, ако изключим телевизора. А специално за него телевизора го включвахме, цяла нощ на програма без канал, за да спи бебето. Спеше спокойно бебето, ако има шум от телевизор без канал, спрем ли телевизора до 2 мин е будно.

19.   Моят на тая възраст ревеше по цяла нощ от зъбки. Никнеха му 8 наведнъж. Опитай с хомеопатични гранулки за зъбите. И го храни вечер по-изобилно! Разкажи ни малко повече, какво ти каза педиатъра?

20.   Това че си на 19 не значи че си дете. номер 1 не е добре нещо ами може детето да е болно с колики не знам какъв е проблема

21.   Благодаря на всички ще се консултирам с друга лекарка нека Господ да е с вас :)

22.   И с теб, мило момиче! Успех и сподели какво са ти казали.

23.   До авторката, не се тревожи за нищо. Децата са различни. Големият ми син също беше спокойно дете. Когато навърши 8м. започнаха да му прокарват зъбчета. Започна едно будене на 20 мин. всяка нощ. Люлеехме се на крачета, спала съм в полуседнало положение и така с месеци наред. Въпреки безсънните нощи и майчините грижи, престраших се на второ детенце, с което нямах тези притеснения. Да са ми живи и здрави порастналите момченца - бих минала през всичко отново за тях. Радвай се на детето си и го обгрижвай!