Споделена история от Семейство

Не мога да живея с нечии родители
Предстои ми да се местя в друг град, тей като ще бъда студентка. Имам приятел, с който много се обичаме, разбираме се добре. Не се виждаме всеки ден, невъзможно е защото учи в друг град. И двамата много искаме някой ден да заживеем заедно защото ни е омръзнало това разстояние, което ни дели.
Имаше един вариант, в който да живеем заедно на квартира, докато уча аз, като ще си делим наема и сметките на две. До тук всичко е добре, докато не стигна до частта, че имало вероятност да вземе и майка си да живее с нас. Проблема е в баща му, който не работи и постоянно прави проблеми. Не искал да я оставя при него. Нямам нищо против жената, въпреки, че досега само веднъж съм я виждала, но не си представям в един апартамент от една стая как ще живеем трима човека. Най-малкото е, че няма да имаме нужното лично пространство, за секс не ми се мисли... Ами след време ако станем семейство, имаме деца...? Цял живот ли ще е така? Не ме разбирайте погрешно, но и аз имам нужда от свое лично пространство, не искам да живея и отглеждам деца с нечии родители. Просто не знам по какъв начин да му го кажа, защото и не знам как ще реагира. Моля ви за някакви съвети.

Коментари

1.   Права си и е добре, че още в самото начало са ти ясни нещата. Кажи му ги!!! Той ще ти обещае, че ще е временно и тем подобни, но знай, че няма да е така. Не едно семейство така са се разделили. Имах навремето едни приятели, които точно така се разделиха - майката се пенсионира млада, никоге не беше се омъжвала - хоп при синчето. В началото много хубаво, много добра, ще помагала, ама снахата си тръгна, защото не се живее така просто. Предложи, ако иска да живее с майка си - да го стори, но без теб. Ти ще си живееш на квартира, голяма работа. Веднъж сториш ли компромис, после ще трябва ти да си ходиш, защото тя никога няма да се изнесе

2.   Напълно си права. Няма как да се получат така нещата - даже голям да беше апартамента, а не гарсониера. Не си е работа да се живее с чужд родител. Просто му кажи отсега, че за теб не е вариант това. Щом като имат семейни проблеми по-добре да живееш отделно, те да си живеят двамата и така... пак може да си се виждате, ако изобщо има перспектива в подобна връзка. Той може би планува майка му цял живот да е с вас. Не знам, една нормална майка сама би се сетила, че най-малкото не е уместно да се навре да живее с млада двойка и да им свети. Сигурно му реве на кого я оставя и той се чувства виновен миличкия, ама... като не се разбират и ако я тормози мъжа и да се разведе, а не да ходи да разваля семейството на детето... щото подобно съжителство само до конфликти може да доведе.

3.   Прaв/a е н 1. С товa не прaви компромиси, веднъж нaмести ли се с вaс- крaй! Нaистинa е по- добър вaриaнтa, той с нея, a ти нa другa квaртирa, a тя дa не се ослушвa, a дa зaпочвa рaботa и дa си се издържa сaмa, че дa може синът и дa си живее нaтaтък СAМОСТОЯТЕЛНО и дa си грaди семейство.
Първaтa годинa със бившият ми съпруг живяхме по негово нaстоявaне с мaйкa му, че билa " горкaтa " сaмa и щяло дa бъде временно, докaто свикне с идеятa дa се отделим постепенно. Дa, дa!!! Десетки интриги с еднa цел, дa ни рaздели, че дa не и отмъкнa злaтното момченце. Предстaвяш ли, дори когaто ме е целувaл се нaмествaше и със зaбелени очи питaше " aми нa мaмa целувкa ". Той опитвaше дa бъде буфер, но решение не вземaше. Нaкрaя си събрaх бaгaжa и се изнесох. Естествено дотърчa същaтa вечер и остaнa при мен. Последвa още еднa откaченa годинa, тaя ненормaлницa ни звънеше в 1-2 през нощa, че ту вдигнaлa, ту смъкнaлa кръвно, мозъкът и изтръпвaл и не искaлa дa умирa сaмa, някaкви ей тaкивa глупости. Бях вече в родилното дa рaждaм и тя пaк звъни, кaто не и отклкнa, звънялa по бързa помощ и полиция, че умирaлa, пък билa сaмa...кaзвaм ти, откaченa рaботa. Кaкто и дa е, рaзведохме се, обaдих и се тогaвa и и кaзaх с меден глaсец дa си прибирa " злaтото ", че не го щa веме. И познaй - откaчи! Тогaвa чaк си дaдох сметкa, че съвсем не е билa идеятa дa се рaзделим с него, a всички ние дружно дa обслужвaме нуждите и( плaщaхме и сметките) и сегa губеше едно крaнче, от където течaхa пaри- aз!
Не прaви същaтa грешкa, ще я гледaте, ще и плaщaте сметки, нa всичкото отгоре нямa дa имaте личен живот/прострaнство.
Не отстъпвaй!!! Aa, първите двa- три месецa се опитвaше дa ме спечели с обръщения кaто " милa, слънчице" и т.н. но лицемерието и просто прозирaше, в моментa в който зaвъртaше глaвaтa си в другa посокa и кaто мислеше, че вече не я виждaм, прaвеше физиономии нa досaдa или злобно присвивaше устни. В крaйнa сметкa сегa, години по- късно, aз съм щaстливо омъженa зa друг, бившият сaм, живее в другa държaвa и не си говори дори с мaйкa си, че му билa съсипaлa семейството. Зa мен той беше по- виновният, че не взе решение, когaто трябвaше, когaто все още искaх.

4.   Ами предложи им да наемете 2 стаи, да има отделна стая за майката. Иначе, не е коректно да искаш от него да загърби майка си и да не и помогне.

Ето ти мислиш за семейство и деца. Един ден ще имаш дете. Помисли какво ще ти е, ако твоят син се отнесе така към тебе.

6.   От авторката
Номер 3 имала си ужасна свекърва, жалкото е, че много мъже не застават зад жените си, а слушат все мама. Номер 4 за какво отношение говорим? Тя е доста млада и може да се издържа, ако има затруднения винаги ще и помагаме. Аз какво да кажа - и моя баща не става, вдига скандали, но майка ми никога не си е помисляла да живее с нас, та дори и да и предложа тя не иска да се натрапва.
Това, което приятеля ми казва не е нещо което е решил окончателно, просто беше го споделил като вариант. За раздяла не искам и да си помисля, страшно много го обичам и се надявам и той да прояви разбиране по този въпрос.

7.   Просто по-лесно ще ви бъде от гледна точка на разходите, ако сте в едно жилище, вместо тя да плаща квартира, и вие квартира. Иначе да, разбира се, най-доброто и правилното е да не живеем с родители.

8.   Към номер 7 и към този, който предлага апартамент с две стаи: на майката на момчето определено ще е по-лесно откъм разходи, но за авторката би било ад.
Не мисля, че е добра идея в случая точно от това да прави икономия, ще и излезе през носа... в случая проблемът е живеенето на млада двойка заедно със свекървата и ще е налице и 2, и 3, и 5 стаи да има, щом са под един покрив при подобни обстоятелства.

Не е редно майката да прехвърля върху сина си своите семейни проблеми. Като е нещастна и тормозена защо е стояла там досега, а не се е развела - при системен тормоз вина за развода ще носи съпруга, а дори и жилището да бъде присъдено на двамата, може да се продаде или съпругът да изплати неиния дял и така да има възможност да наеме или купи нещо мъничко. Но не - тя в тази посока планове няма, по-лесно досега мъжа и я е гледал, оттук нататък сина.... Да не говорим, че ако наистина има системен тормоз, то в подобна връзка децата страдат дори повече от родителите. Защо чака сина и да направи опит да стане самостоятелен, за да му се увиси тепърва на врата? Сетила се Мара...

Номер 3 - поздравление за решението и че си се отървала от тези ненормалници - много жени нямат подобна смелост и си съсипват живота. Имаме в рода подобен случай, но доста по-драстичен. "Златото на мама" - стар ерген 40 , непрокопсаник, разглезен, без стабилна работа, алкохолик... Е по чудо се намери жена свястна, хубава, работеща, дето да го обича и да се съгласи да се ожени за него, ама била разведена, представи си. Свекървата като се затръшка - какъв срам щяла да им навлече, как така той - ерген, пък тя - разведена. Обижда я жената, обикаля да реве по всички роднини и да се оплаква, демонстративно не им отиде на сватбата. Е ожениха се и той взе, че доведе въпросната булка при майка си - четиристаен апартамент. Ходили сме им на гости - снахата - душичка, мила, разбрана, добра домакиня - с голямо уважение и към свекървата подхождаше, а бабишкера в това време се чудеше как да я унижава и да я прави на луда.

Побъркаха я тази женица, съпругът й се настрои и започна и той като майка си да и натяква, че била разведена и не го заслужавала, почна и да и посяга - тя междувременно му роди две дечица. И стискаше зъби жената, щото заради децата, да не се развежда втори път.

Е, след поредния побой не издържа, взе си дечицата и се разведе. Че като ревна оная свекърва тогава - след целия тормоз, изведнъж не искаше да я пуска да си ходи - ама как така щяла да го остави, ама тя неина работа било да го залъже, той мъжа като дете бил, от жената зависело всичко, сама си била виновна, че я биел, той бил добра душа, не било вярно, че е алкохолик... пак тръгна да обикаля по роднини да реве, този път да кара хората да убеждават снаха й да се върне. След толкова години системен тормоз и унижения, дето и беше трън в очите женицата... как не я беше срам, след като толкова време я черни и всичко възможно направи да я прогони и да им развали брака.
Е, успя накрая.

След 20 години още си живеят майка и син двамцата. Друга жена да се излъже да се събере с сина не се намери. Познай, кого тормози и пребива сега като се напие и обвинява за провала на брака си... и после нямало карма, всичко се връща, всичко...

9.   Аз имам много свестна свекърва и сме големи приятелки двете, ама то е сигурно защото всеки си има собствено жилище. И с моята майка сме така. Лятото обаче с мъжа ми се изнасяме на вилата (близо до София е и си пътуваме без проблем до работата). Майка ми е често присъствие там. Е, казвам ви, пак усещам напрежение, нищо че ми е родна майка. Оставиш нещо, тя го премести. Тръгне мъжът ми на работа, няма му примерно якето на закачалката, било влажно и тя го проснала навън. Веднъж му беше окачила обувките на една круша да се проветрявали и забравила къде са. Не е Бог знае какъв проблемът, по-често са забавни ситуациите и се шегуваме с тях, но когато сме си само двамата там - е едно, когато и тя пристигне - съвсем друго, а като и свекърва ми се присъедини някой път, картината се променя напълно. По празници такава тарапана е ок, празниците са за това - да се събере цялото семейство. Но ежедневно такава "дядова ръкавичка" би било катастрофа. Хем е огромна къща - майка ми обитава първия етаж, ние сме на втория, свекърва ми я настаняваме в стаята за гости.
Авторке, бори се със зъби и нокти да си живеете сами. Мен ме учудва, че приятелят ти сам ти е предложил варианта за съжителство с майка му. Моят съпруг още си преживява явно тийнейджърския бунт срещу родителите и държи майка си настрана даже повече, отколкото е необходимо, понеже жената е пич.