Споделена история от Семейство

Екзотично име за бебе?
Сестра ми ще има бебе и понеже мъжа и е италянец, фамилията е много хубава и на нея ще отива някоя по-нечувано и екзотично име. С нея си говорихме и тя е на същото мнение. Предлагайте имена за момиченце!

Коментари

1.   Стефания?

2.   Анабет

3.   Пурко за момче, Цура за момиче!

4.   Лолита; Крисия; Юлияна; Соня; Ана-Мария; Мария-Антоанета; Антония; София; Каролина; Калина; Елица, Габриела
Ако решат името да е италианско - да видят италиански именник, аз не съм запозната с италианските имена.

5.   Катерина - има го и в българския и в италианския именник.
Стига обаче на родителите да им харесва това име.

6.   В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ! Това дете ще живее цял живот с това „екзотично“ име. Днес може да ви харесва, но на него НЯМА ДА МУ ХАРЕСВА, ще бъде жертва на подигравки в училище!
Още повече като сте смесен брак ще трябва да търсите име, подходящо и в двете култури, да има позитивно значение и смисъл. Например името Виктор е много популярно и в двете култури, произнася се и се пише лесно и без проблеми.
Има и други имена от този вид.
Имам екзотично име, което преди 30 г. е било може би супер, но днес е меко казано смешно. В чужбина никой не може да ми каже името, в България също е трудно и трябва да спелувам

7.   Ферузанка. Страшно екзотично име.

8.   А стига, бе, то един да пусне някаква тема и следващите 10 дни се изреждат още 50 души със същите теми.

9.   Мусайбе е прекрасно и изключително рядко срещано име.

10.   Антония, Анхела, Даниела, Александра, Елена, Мария-Валентина,
Елизабет, Вероника, Джесика, Роберта, София, Джулия, Изабела. И едно турско което много харесвам-Мелек.

11.   Артемизия, Лесли, Флоренция, Елилора, Сорая, Елинор.

13.   Анджопитка е много екзотично - на Джолито и жена му.

14.   Джесика :)

15.   Според мен красиво име за детето ми било Джулия, защото е италиянско и ще си подхожда перфектно с фамилията. Хубаво, съвременно име и с него се славят известни успели личности.

16.   Мерибел

17.   Карла

18.   Александра - Алекс - Универсално е - хем е супер свежо, хем е класика, а и би си отивало с всякаква фамилия!

19.   Шахриар!
Звучи много величествено и е екзотично и в България и в Италия.

А ако е момиченце - Джезабел!

20.   Ще предложа имена, които могат да се използват и в България, и в Италия - Катерина, Валерия, Антония, Изабела, София, Джулия, Валенсия, Каролина.

21.   Нaскоро се зaпознaх с едно момиче- Aфрикa, товa е името и. Невероятно крaсивa, с много силно излъчвaне, име нещо... кaто че свети около нея. Не е сaмо мое мнение, влюбвa всички от пръв поглед в себе си. Винaги усмихнaтa, лъчезaрнa, но и някaк тaйнственa. Попитaх я зaщо точно товa име сa избрaли зa нея, отговорът беше " и без товa всеки си идвa с името, то си беше моето, много преди родителите ми дa го знaят ".
Тогaвa си спомних, че когaто aз зaбременях, упорито се вмъквaше в мислите ми името М зa синът ми, опитвaх дa мисля зa друго, искaх дa е друго, но товa не спирaше дa ми се " нaтрaпвa ". Нaкрaя го кръстихме М. Остaви родителите дa се " сетят " зa името, тaкa е нaй- прaвилно.

24.   Джули, Катрин, Виктория, Стефани, Даниела, Кристин, Никол

25.   Жови

27.   Бела

28.   Шахриар е мъжко име, не е за момиче.
Иначе, Мануела. То не е италианско, испанско е.

29.   Джулия, София, Катерина (или Катрин), Бела , Никол.

30.   Бианка

32.   Щом бащата е италианец изберете някое международно име, което да не звучи екзотично нито тук нито там, защото иначе това дете ще се чувства доста неловко като почнат хората да го питат как се пише името му или да го молят да повтори, защото не са запомнили. Когато се кръщава едно дете трябва да се вземе предвид и фамилията му, за да няма смешни комбинации. Така, че конкретно име няма да ти предложа, пък и не мисля, че е редно, защото щом човек ще става родител най-нормалното нещо на света е да избере сам името на детето си, а не да се съобразява с мнението на някой непознат.

33.   Робертина, Шади, Додонела, Каланелия, Кристалия

34.   Като голяма почитателка на нестандартните имена, мечтаеща да кръсти с екзотично име и собственото си дете, ти предлагам някои оригинални, но в същото време универсални и приятно звучащи женски имена:

Адонсия, Алвия, Алдения, Алита, Беатрис, Беренгария, Бонита, Ванеса, Гертрудис, Глория, Дебора, Джасинта, Джовита, Жозефина, Ивия, Имелда, Карла, Кейти, Консепсион, Лаурелиана, Лаурелизия, Лорена, Оделис, Пака, Петрозария, Петрославия, Росарио, Росита, Тара, Фелисидад, Фернанда

35.   32, според мен трябва да изберат просто хубаво име, независимо дали ще е българско или италианско. Често при смесени бракове кръщават едното дете с едната националност, другото на другата (ако имат две деца). Но да се ограничават с "интернационални" имена е глупаво. На италианска фамилия си и подхожда италианско име, но това с подхождането по принцип е малко глупаво, особено за момиче - нали като се омъжи ще си смени фамилията (това го забравяте май)...

36.   Емануела хем у вас хем у Италия ще звучи добре, също и Джулия, Кристина, Даниела, Дария, Валерия, Изабела. На братовчедка на майка ми омъжена за италианец момиченцето се казва Джулия.

37.   Да добавя и Карина

38.   Жови. Лично аз много го харесвам и това име ми допада. Дано да съм помогнала

39.   Пак съм аз номер 36 и 37 да добавя и Мартина също става и ще се възприема добре и у нас и в Италия .

41.   Беатрис, Елица

42.   Запринел
има такова лекарств хах

43.   Аделаида, Алесандра, Елза :)

44.   Ромина. Дъщерята на приятели се казва така. Името е италианско, но кореспондира звуково и с българското Румяна.