Споделена история от Семейство

Искам бебе
Здравейте преди пет години загубих така желаното дете имам дъщеря която сега е на десет години до ден днешен искам да си имам още едно детенце но съпругът ми е категоричен и не иска.Никога не съм му казвала че аз искам и не знам как да му кажа но времето си тече и знам че ще стане късно ако не се реша да говоря с него но незнам как да започна .Измъчвам се и всеки ден мисля за това какво да направя.

Коментари

1.   Има само един начин изправяш се и казваш всичко което искаш, ако си мълчиш и увърташ никога няма да те разбере. Пробвала съм лично с мъжете трчбва да се говори направо в подходящият момент! При мен действа, когато искам нещо сериозно да говоря с негоо го правя само сутрин и винаги ми се обръща внимание и ме разбира.

4.   А откъде знаеш, че не иска, щом не сте говорили с него по въпроса? Говори с него. Така ще разбереш...но дори и да не иска, какво? Аз съм с едно дете и не съжалявам, напротив. Трябва ли да сме като циганите, да раждаме по 10 и после да не можем да ги храним...Това за тебе не се отнася. Хората са различни, някои още от началото си искат 2 деца, а други, като мене и като сестра ми - едно.
Не е вярно, че само дете ще израстне егоист. И че може да е самотно. Това не отговаря на истината, дъщеря ми и племенничката ми са сами, и не са егоисти и самотни.

5.   Ами кажи на мъжа си, може и да успееш да го навиеш. Пък и би трябвало да се съобрази с желанието ти. Дано имаш второ дете, пожелавам ти го.

Ale

6.   E, вие съпрузи ли сте, или какво? Просто му кажи, няма нищо притеснително. Все пак се предполага, че той ти е най-близкият човек, не виждам защо още се колебаеш :)

7.   Едва ли едно дете ще му е такава тежест. Говори с него, щом искаш дете можеш да го имаш :)

Мег*

8.   малко ще съм груба, но такива мекушави истории ме влудяват... колко е трудно да се каже открито 'искам дете'? стягай се и поговори с него, какво семейство сте, ако нямаш смелост свободно да обсъдиш това с него? прояви малко характер и воля, изглежда става дума за най-съкровено твое желание, направи така, че да се сбъдне :))

9.   Детето трябва да е желано и от двамата, иначе рискува да се превърне в бреме за единия, а оттам - и за цялото семейство. Детето е голяма радост, но и голяма отговорност. Имате ли финансова възможност да му осигурите добър живот? Имате ли близък, на когото може да разчитате, за да имате време само за вас двамата? Имате ли условия за още едно дете? Важно е как се обосновава мъжът ти за отказа да имате второ дете. Поне това може да го попиташ, ако вече не си. Ако усетиш липса на сериозна причина, тогава може да опиташ да му повлияеш да промени решението си. Каката също може да помогне.

10.   Може би има някаква определена причина мъжът ти за да не иска. Прави са всички които са писали да говориш с мъжа си, но ако успееш, кажи как си го убедила, че и аз не мога да убедя жена ми да имаме второ дете. Ще съм ти благодарен ако ми кажеш!

11.   Много ви благодаря за всички съвети наистина трябва да съм смела и да поговоря със съпруга си но причината е че много го обичам и не искам да го огорчавам, но така се отказвам от мечтата да имам две дечица.Може да не съм единствената с едно дете но не искам детето ми да е само защото аз знам че да имаш брат или сестра е наистина хубаво защото и двамата ги имам и когато ми е тъжно или весело знам единствено на тях мога да се доверя.Мисля че мъжът ми не иска второ поради това че неговата майка до ден днешен му казва че обичала повече батко му защото е бил първороден. трябва да пийна една две чашки за кураж и така да се освободя от тази мисъл и да му кажа "Искам бебе"иначе може и да си умра с тазимисъл

12.   Мъжът ти може би иска да те предпази от травмата,която имаш след изгубването на детето ви.Да не се върне тъжния спомен по миналото с тази сходна ситуация.А може би искаш дете за да заместиш някаква празнина в теб.Мисля,че можеш да си отговориш сама на тези въпроси.Ако си щастлива сега,не влизай в конфликт с мъжа ти дали да имате бебе или не.

13.   Виж.. Аз съм на 17 години .. от както се помня майка ми ми е казвала че иска второ дете, но никога не е говорила с татко.. колкото пъти аз съм отваряла темата толкова пъти той е казвал НЕ .. На скоро разбрах и че преди около 10 години когато аз съм била на 6-7 майка ми е направила спонтанен аборт и след това е имала някакви явно доста серозни проблеми:Х...
в крайна сметка един ден майка ми се престраши седна и говори с него .. незнам какво .. говориха много дълго .. в резолтат на което както казах аз съм на 17 години а брат ми стана на 6 месеца преди няколко дни ...
Така че колкото и да съм малка и мнението ми да не е много обективно си мисля че , просто трябва да се престрашиш и да говориш със съпруга си . Все пак това е човека с който си избрала да прекараш живота си и се очаква той да е разумен човек също като теб и да стигнете до решение заедно ... Все пак както знаеш за отглеждането на едно дете освен желание и любящи родители трябват и средства.. Може и това да е причината която го спира... Също така може и той да иска да те предпази от .. ами незнам как да го кажа .. от травми може би ...
така че решението е - Просто седнете и говорете...
Дано съм ти била от полза по някакъв начин и Успех!

14.   Сигурно е забременяла вече и родила. :)