Споделена история от Семейство

Има ли възможност родителите ми пак да са заедно
Здравейте приятели!
Моята история е малко странна, но ми трябва съвет. Става въпрос за моите родители.
Те са женени от 20г и двамата разказват, че е било истинска любов, личи си и по снимките, по писмата, но преди 3-4г открих, че баща ми си има любовница. Тя е от друг град, който е на 200-300км от нашият. Много рядко я посещава. Запозна ни, мила жена е. Но аз искам семейството си обратно.
Родителите ми спят в различни стаи, всеки си има своя компания, но живеят заедно и двамата не искат да подават развод. Живеят заедно, но в същото време разделени. Знам, че не е моя работа да им се бъркам в отношенията, но този проблем засяга и мен и ако е останала последна искрица надежда всичко пак да е както преди ще го направя. Срам ме е от семейното ми положени, нашите също, никои не знае освен семейния кръг.
Ако наистина е било истинска любов, тя не може да се изпари. Имам няколко въпроса:
-Има ли шанс да ги събера?
- Ако "да", как?
Благодаря за вниманието и моля без злобни коментари!

Коментари

1.   Опасявам се, че е невъзможно, миличка/миличък... Тръгне ли да си отива една връзка - връщане назад няма! Връзката е като живота - идва и си отива. Отиде ли си - край... Да върнеш връзка е все едно да върнеш мъртвия от гроба - няма как да стане, а дори и да стане нещо подобно заради някакво твое свръх-усилие, помисли си как би се чувствал той?! Като истинско зомби...
Вашите в момента правят огромен жест да останат заедно като (някакво подобие на) семейство. Може би го правят заради теб и братята/сестрите ти, ако имаш такива - за да растете в нормална семейна среда. Може би го правят от суета или заради мнението на близки, роднини, познати.
Свиквай с реалностите. Недей да живееш в илюзии. Знам, че е тежко, но и на вашите не им е леко... да се криеш, да лъжеш, да не можеш това, което ти е на сърцето - същото да ти е и на лицето...
И въобще.. в бъдеще моделът на "нормалното" семейство със сигурност много ще се промени. Друг е въпросът дали хората са подготвени психически да понесат тези промени. Ето - лавинообразно нарастват случаите на депресии, включително и тежки такива... Не знам докъде ще доведе това. Имаме много повече възможности от нашите родители и пра-родители, но не сме готови да понесем последствията от тях и нямаме самодисциплината да се ограничим и да разграничим здравословното и питателното от разрушителното... Това е все едно да преяждаш редовно само защото можеш да си го позволиш (като финанси) с всички негативни последици за здравето ти, а после да се чудиш защо при теб така се получава и защо си в такова окаяно състояние...