Споделена история от Семейство

Семейството ми ме третира като уличница
Не знам как и от къде да започна. На 16г. съм, семейството ми е заможно, занимават се с успешен частен бизнес. Откакто се помня съм свита и срамежлива. Не че съм съвсем като някой аутсайдер, но не съм от бъбривите - когато не ме питат, не говоря. Досега не виждах да има някакъв проблем, но онзи ден си дадох сметка, че не винаги мълчанието е злато.
Та, във въпросния ден имахме гости - едно приятелско семейство на наште, което, доколкото разбрах, също имало бизнес. Общо взето всичко изглеждаше напълно нормално. Оказа се, че съпрузите си имат син, за когото аз разбрах едва когато го видях в дома си. Запознахме се, оказа се, че той е на 20г. Общо взето се държа много мило, поговорихме си малко и в крайна сметка ми се стори много приятен. После след вечерята въпросното момче седна до мен и за моя изненада ме придърпа към себе си и ме прегърна, сякаш сме някоя влюбена двойка и то пред очите на родителите ни. Но най-стряскащото беше, че никой от тях не каза нищо! Всички видяха как той най-нахално ме прегърна, сякаш ме беше "поръчал" за вечерта, но никой нищо не каза, всички се държаха, сякаш това беше напълно нормално.
Аз постоях няколко мига в недоумение и едва след това съумях някак си да се дръпна и да стана. Тогава баща ми се обърна и ме попита "Къде си тръгнала? " От тона му разбрах, че изобщо не е доволен от постъпката ми, което още повече ме изненада. Имах чувството, че се намирам в чужда къща, при непознати хора. Баща ми гледаше гневен и после каза нещо от рода: "Сядай обратно, никъде няма да ходиш! " Аз бях толкова стресната, че не посмях да кажа нищо и понечих да се върна на дивана, но исках да седна по-далеч от мъжа. Да обаче вместо да ме остави да мина покрай него, той ме хвана за ръката и пак ме дръпна към себе си и миг по-късно аз се озовах в скута му. Стана ми ужасно неудобно, идеше ми да скоча и без да питам никого, да избягам от стаята, но не посмях, защото знаех, че после ще има големи разправии вкъщи понеже щях да изложа родителите ми пред гостите.
Да, обаче това не беше краят. Онзи започна да ме опипва. Откри врата ми и започна да ме докосва, после се заигра с деколтето на блузата ми и на никой от възрастните това не му правеше впечатление. (Те гледаха телевизия и си говореха и само от време на време поглеждаха към нас. ) Чувствах се като някаква робиня, с която "гостът" можеше да прави каквото си иска. Честно казано от една страна ми харесваше, че онзи мъж ме докосваше, но в крайна сметка и аз си имам достойнство и не ми беше никак приятно да бъда третирана като някаква марионетка.
Докато траеше онзи около половин час, в който буквално бях в ръцете му, цялата се бях сковала от ужас. Не можех нито да мръдна, нито да кажа нещо. Просто ми се насъбра наистина много. Почувствах се още по-гадно, че родителите ми не направиха нищо. Знам, че има и по-лоши родители, които зарязват децата си без да им мигне окото. Оценявам, че все пак родителите ми се грижат за мен, но това някак не мога да го преглътна...
Но може би най-фрапиращото дойде, когато гостите си тръгнаха. Не исках да се залъгвам затова сама на себе си признах, че онзи мъж наистина ми хареса. Той ми хареса още когато се запознахме и може би ме заболя толкова много точно защото след това нещата се развиха по този ненормален начин.
После цялата нощ не можах да спя и се питах защо нещата се получиха така, да не би аз да казах или направих нещо грешно? На другия ден се опитах по заобиколен начин да попитам майка ми защо вчера нещата се случиха така, а тя, сякаш не беше станало нищо странно каза нещо от рода: " Ее, ти пък едно момче не можеш да погледнеш... "
Доколкото разбрах семейството пак ще ни идва на гости или ние ще отидем в тях. (Не разбрах точно. ) Страхувам се, че онази вечер ще се повтори, защото не спирам да мисля за онова момче и осъзнавам, че съм го харесала повече, отколкото предполагах, знаете - кестенява коса, зелени очи. Не искам онази вечер да се повторя, но не искам и да злепоставям родителите си. Моля да ми дадете съвет как да постъпя следващия път. Не ми хрумва нищо, както ви казах аз съм много стеснителна и точно заради това не посмях да кажа нищо. Надявам се да ми помогнете. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Звучи ми измислена. Родителите ми няма да позволят на някакъв непознат глупак, чийто име дори не знам, да ме опипва, сякаш съм му любовница.

2.   Не, семейството ти те третира като бъдеща жена на този младеж, можеш да си сигурна. Те искат да го оставят да те хареса, както и ти него. Всичко е ставало пред тях и те са били спокойни, защото са преценили, че е подходящ за теб. Ако се харесате взаимно за родителите ти това означава, че на този етап можете да сте приятели, а след няколко години защо не и съпрузи.

3.   Както го описваш, родителите ти май не са с "български" традиции, ами малко по-... "южни"... моите съболезнования.

4.   Ако историята е истинска, трябва да настояваш да говориш с вашите и да искаш обяснение за поведението им. Възможно е вашите да са зависими финансово от другото семейство и да са се разбрали да бъдеш със сина им, за да се заздравят отношенията. Подобно на уредените бракове в някои държави. Което, разбира се, е доста гнусно...

5.   "Успешният бизнес" да не е "бране на джилезу" или закърпване трътките на "порядъчни мюсюлманки" преди брака им?

6.   Не усещаш ли, че искат да те чифтосат. Явно са ти го избрали за жених и той те тества. Да не сте мюсюлмани, при тях още съществува този обичай, да се сватосват предварително.

7.   Или си свободна или вещ ! Ти си избираш . Хората умират за свобода , следователно тя е по скъпа от пари,приятели та дори и родители.

8.   Момиче за мен ти си виновната. Просто кажи, това не ми харесва, не, не искам това или нещо подобно. Не означава, че когато ти хареса някого трябва да му позволяваш всичко, а особено, когато го виждаш за първи път. Не обвинявай родителите си, може би са помислили, че това ти харесва и да не са искали да ти се бъркат. Просто трябваше да си дръпнеш ръката си или ръката му и да седнеш нормално до него, ако и това не помогне можеше да го дръпнеш на страна и да му кажеш, че това отношение не ти харесва или нещо подобно.

9.   Най-вероятно родителите ви имат планове да ви съберат. В 21 век да принудиш някого да се ожени заради бизнес интереси е голяма глупост, но на мен поне на това ми прилича. Явно родителите ви имат общи бизнес планове и са решили, че ще е страхотно за бизнеса им, ако се сродят... луда работа! Ама аз съм чувала за няколко такива уредени "бизнес" бракове и да ти кажа младите хич не са щастливи. Така, че проучи нещата и ако се окажа права, ясно заяви на вашите, че не си разменна монета и няма да се жертваш заради техния бизнес. Сигурно ще стане голяма разправия, ама съгласиш ли се ще съжаляваш! Не знам дали съм права, ама на мен точно на това ми прилича. "Дайте да запознаем децата, че след няколко години да ги оженим. " Добрата новина е, че си само на 16 и едва ли ще те насилят да се омъжиш веднага, така, че ще имаш време да се измъкнеш.