Споделена история от Семейство

В какво ли е забъркан приятелят ми - човекът, когото обичам безкрайно много?
Здравейте. Пише ви едно младо момиче на 20 години, обичащо безкрайно много своят приятел. За когото е загрижена... за когото мисли всеки ден. Притеснявам се за него, въпреки, че все още и аз не знам защо... и освен, че се притеснявам страшно много, съм в неведение относно животът му извън мен, както и съм постоянно в загадка. В такъв смисъл, че когато не е с мен и няма как да ме чуе, какво прави? С какво се занимава. Той е на 19 години, с една година по-малък от мен. Учим в един град, но сме в различни университети. За него знам само, че е бивш футболист и боксьор. Тренирал футбол от 6-годишен, а бокс от 10-годишен. До колкото знам вече е спрял да тренира официално футбол и бокс, но си ходи да спортува от време на време и да поиграва футбол с приятели. Знам, че познава много хора и има ужасно много приятели и приятелки, а познавам само трима негови приятели, представил ме е само пред неговите двама най-добри приятели момчета и една най-добра приятелка. Знам какво учи и в кой университет, знам коя гимназия е завършил. Знам, че не е в добри отношения с родителите си, но въпреки всичко горе-долу се чуват от време на време и опитват да се сдобряват (не знам защо са скарани, но той никога не говори за това, а и няма как да го накарам, просто не иска да каже! ". Това е. А сега идва и другата част, която може би ще ви се стори странна, но аз лично постоянно съм с една въпросителна. С какво се занимава в останалото си свободно време? Имам чувството, че е забъркан в нещо. Нека ви разкажа малко повече. Случвало се е от време на време да му звънят от скрити номера, а когато вдигне телефона казва следното. "Братле, чакай да намаля малко звука и тогава говори. " Случвало са се и други странни неща. Звъни му телефона и казва "Споко братле, ще я свършим тази работа. " Друг път пък му звъни и казва нещо подобно на "Ще видим за какво става въпрос. " Понякога съм го чувала и да казва нещо от сорта на "Не мога да говоря за такива неща в момента по телефона. " или пък "Тези разговори не са за телефона, ще се видим и ще уредим нещата". Чувала съм го и да казва "Ще се справите ли или да пращам някого? Ако трябва да пращам някого, просто звънни. " Случвало се е и когато някой път говори по телефона, когато аз вляза в стаята веднага да излиза и той говори в коридора и дори шепне. А когато сме на кафе в компания или нещо подобно, когато пак му звъннат излиза директно отвън и пак говори разни работи. Чувала съм го и да казва следната реплика, която ме кара все повече да се чудя: "Спокойно. Ще ти дам номера на моя човек. Просто звънни на моя човек". Нещо подобно. Случвало се е и да казва "да се чакаме на нашето място? " Колкото и да го разпитвам, колкото и да го подпитвам и да искам да знам с кого води тези разговори, за какво става въпрос и защо му звънят скрити номера, никога не ми отговаря и сменя темата! Просто няма как да го накарам да проговори! Моля, ако някой от хората, които четат този сайт, са се сблъсквали с подобно нещо, да ми кажат с какво горе-долу може да има връзка приятелят ми, в какво може да е забъркан или пък с какво се занимава. Умирам от притеснение, както и от любопитство, което за сега и придружено само с гадаене и предполагане. Моля за сериозни коментари и без хейт. Загрижена съм наистина. Благодаря ви предварително за отделеното време.

Коментари

1.   Единствено се сещам, че може да се занимава с продаване на наркотици. Но и друго може да е.

2.   Първо да ти кажа, че може да ти се случи нещо много лошо, ако продължаваш да си с него. пък вече ти си поемай риска. Може някой да те отвлече, за да го изнудват или самият той да ти направи нещо.

А това с какво точно се занимава, не е толкова важно. Важното е, че е незаконно и че това говори много за него като човек, а това не е никак добре - за него и за теб. Само страдания те чакат.

Иначе за "работата" му аз залагам, че е бияч за пари или наркодилър.

3.   Имам такава позната, около твоята възраст беше, когато приятелят й се забърка в някакви истории. Застреляха го при мафиотска престрелка година по-късно.
Психотравмата й беше толкова дълбока, че и до сега живее сама, а вече преваля 30-те.

4.   Може просто да го търсят за коз!? Защото много пуши или може да свърши работа.. или пък някаква друга екстра

5.   Не знам с какво се занимава, но ако беше нещо положително ти със сигурност щеше да знаеш, а не да се чудиш и да питаш нас.

С такъв човек не трябва да си исмаш работа. Мисли трезво с главата си! С постепенна дистанция го разкарай от живота си.

6.   Или е дилър на наркотици или е част от наказателна бригада биячи, които събират дългове или плашат конкуренцията в някакъв сенчест бизнес, най-вероятно пак свързан с наркотици. По-добре бягай от този.

7.   Според мен едва ли се занимава с наркотици... по-скоро е сводник на някоя друга жена с някой свой приятел. Двама-трима човека движат цялата работа, гаранция! Просто навсякъде има психопати и се налага да пазят жените си, няма как. ;) Някои мъже се правят на играчи и не плащат на компаньнките, след което знаеш какво следва - приятелят ти праща "неговият човек" или "неговите хора" да му вземат 80-те или 100-те лева за проститутката, че даже и с лихвите. ;)

8.   А защо си мислиш, че имаш право да знаеш всичко? От колко време сте заедно, че да си мислиш, че имаш права да знаеш пълни подробности от личният му живот? Както изглежда сте от скоро заедно, щом още не познаваш приятелите и роднините му. Щом още не се е отпуснал да сподели с теб причината за скарването с родителите си, значи той не те има за толкова близка, за колкото ти се мислиш.
Като жена мисля, че момчето е доста уважително защото е напълно нормално да не говори по телефон на масата в кафенето. Да излезеш извън стаята или залата на кафето за да говориш по телефон се нарича уважение към компанията с която си, все пак никой не е длъжен да пази тишина и да слуша разговорите ти, на който му звънят е длъжен да осигури спокойствие на хората с които е седнал в заведението или е в една стая и най-правилният начин е да излезе навън за да си проведе разговора. Ти как си го представяш да изключат музиката в заведението, защото той ще говори по телефона ли? А разговорите му са нормални за възрастта му "споко братле" и т. н. са извадки от разговори на тинейджър, какъвто е той.

9.   Ако все още не е станал убиец, то до няколко години ще стане или поне ще започне с побой, изнудвания и т. н. докато стигне черешката на тортата - убийства на "конкуренти" и "длъжници". разбира се от тази ситуация има само два изхода - да бъде застрелян или вкаран в затвора (второто е по-малко вероятно, но дори да се случи, не изключва първото).

Препоръчвам ти да намериш начин да се отървеш от този престъпник. Не го разпитвай за нищо повече защото може и да пострадаш. Просто не го причинявай на родителите си - само на 20 години си!
Ако разпитваш много може да застрашиш живота си. най-лошия вариант за теб е да разбереш (дори без да искаш), нещо което не си трябвала да чуваш! Тогава се смятай за част от схемата в най-добрия случай, а излизане от нея е невъзможно. Всеки престъпник който питаш ще ти го каже!

10.   Наркотици, поръчки разни, тоя да набием оня да убием. Аз от много време насам казвам на приятелите ми, че мутрите и борците не са умирали. И държавата отново ще стане средище на мафиоти. Така че ти си от печелившата страна, ако не ви взривят в някоя кола разбита се или пък не го гръмнат до теб. Започни да го следиш нз. И се чудя друго. Какво го тъпиш? Аз като не споделям и съм потаен, момичетата не ме ебават, ама нали е футболист... Все тая! Направи си сметката сама. Бил е футболист= приятели, боксьор= приятели, скаран е с родителите си = свобода (не казвам, че ако не е скаран ще го заключат. Просто не го интересува какво мислят те, а това не е морално) И тия моя човек, твоя човек. Не знам стягай го момчето, защото се стрелят, чупят им краката, режат уши и кво ли не!

11.   Има ли значение в какво е забъркан, като си сигурна, че върши незаконни неща. Любопитството може да ти докара сериозни проблеми. Щом е решил, че не трябва да знаеш, по-добре не го разпитвай или търсиш начин да разбереш.
Така, както е мил с теб, така и може да се чудиш от къде ти е дошло.
Вариантите са много за това, което върши. Може да е дилър на наркотици, може да е свързан с телефонните измамници (на мен ми се обади много интелигентно момче и като го попитах, защо се занимава с това, отговорът беше - вече нямам друг избор), може също да се занимава и с трафик на проститутки.
Ако не знаеш последното как става - ами по този начин, мило държане с момичето, докато го склони да отидат в чужбина да спечелят повече пари за бъдещето си.
Това, че не се разбира с техните, не е твой проблем.
Бягай, или скоро жестоко ще съжаляваш.

12.   Почти съм убеден, че приятеля ти е някакъв бияч (лихвар) и разни мутри и мафиоти му плащат по няколко бона, за да размаже длъжника от бой. Или пък е сводник и пази някакви елитни проститутки/компаньонки.

13.   От авторката: Не знам все още с какво се занимава според мен, но за наркотиците съм абсолютно сигурна, както и за коз (трева), както спомена някой по-горе. Сигурна съм, че няма да етова. Той ненавижда наркотици, цигари, треви и всякакви такива простотии. Дори алкохол не пие, какво остава за продаване на наркотици. Иначе за това, че би ме направил проститутка или нещо ппдобно - не вярвам да го направи, тпй държи ужасно на мен. Абсурдно е. Иначе за това, което казвате, че ще ме нарани или започне да ме заплашва - и това граничи с невъзможното. Той ме обича, както и аз него! Убедена съм! А за това, че бил бияч - може да има нещо подобно, но за сега имам само подозрения и съмнения. Почти всеки месец се случва пп 1 или 2 пъти да е с рани по кокалчетата, носи метален бокс почти винаги в себе си (казва, че е за самозащита), има метална джобна палка, както и нож в колата си. Може да стреля и с пистолет и то перфектно, дори е изкарал курс наскоро и го е взрл без абсолютно никакъв проблем и дори ми сподели, че вече има официашно разрешение за притежание на оръжие и мисли да си купува скоро пистолет. Това всичкото ми се струва много съмнително че е само на 19 години, а вече е направил всичките тези неща. Разни курсове за оръжия и глупости. А за раните по кокалчетата ми казва, че удрял боксовата круша без ръкавици (незнам до колко е вярно и това). На всичкото отгоре кара Audi Q7 модел 2012, казва, че е подарък от родителите му за 20-тата годишнина (юбилеят му) предварително. И това не се връзва, защото те са скарани жестоко малко след първия семестър. Странна работа е всичко това. Някакви идеи как да изкопча цялата истина от него? Моля за помощ! Предложете ми идеи и съвети как да получа желаната информация. Редовно има по много пари в него, а дори не работи. Само учи. Родителите му не му помагат финансово, както ви споделих, дори не си говорят с него, все едно е мъртъв за тях. От къде е тая кола, както и хубавият му телефон за 1000 лева (за него пък каза, че е подарък отново от родителите му, но за 19-тия рожден ден. ) И в това няма абсолютно никаква логика... сега и пистолет щял да си купува. Тези пари не растат по дърветата, всичко е много гнило и миризливо... отново моля за съвети как да го накарам да изплюе камъчето и да се разкрие? Благодаря ви предварително!

14.   Лихвар.

15.   Моето момиче, като си возиш дупето в кола над 100 бона в България и то собственост на тинейджър, трябва да се научиш да си мълчиш и да не ровиш, за да не влезеш между шамарите.
Обичайте се - лошо няма, но не рови в личните му дейности и не разправяй на ляво и надясно какво има приятелят ти. В момента в който научиш прекалено много ставаш мишена.

16.   Добре де. Помислете за какво му трябва пистолет на този млад мъж? За какво трябват пистолетите - ами за убиване. Ако раниш някой с пистолет, той ще проговори или по гилзите или самия куршум ще разпознаят огнестрелното оръжие, и край със собственика на това оръжие. Ако има убит, той не може да проговори, а убиеца лесно ще се отърве от уликите. Според мен, може би приятеля на Авторката е рекетьор, но тя казва че той има доста пари - затова остава да е наемен убиец.

17.   Да напиша и за няколко идеи, които Авторката иска, за да разбере информация за приятеля си:

1. Сложи gps проследяващо устройство в колата му. Нарича се още gps тракер. С тракера ще можеш да следиш в реално време, къде е колата, колко време стои на едно място, и други. Трябва ти и една сим карта, на която тракера да изпраща съобщения. Естествено твоя сим карта:-)

2. Ако приятеля ти Авторке има компютър инсталирай му някакъв keylogger - това е програма която записва всичко написано от клавиатурата. можеш да инсталираш такава програма и на мобилния му.

3. Има и програми, които записват разговорите. Но внимавай с тях защото питат всеки път - искате ли да запишете разговора, и така приятеля ти ще разбере. Просто бъди сигурта че си изключила настройките. Потърси в интернет фразата - voice record programs, напиши и името на операционната система на телефона който има приятелят ти. Инсталирай я на телефона му. Внимавяй моля те! Успех

18.   От авторката: Номер 16, той казва, че в днешно време всеки човек трябва да има оръжие, защото може да ти се случи всичко. Иначе ти сериозно ли смяташ, че може да е наемен убиец? ГОСПОДИ! Аз го познавам като едно мило и младо момче, това ще е потресаващо, шокиращо, ужасяващо, кошмарно, ако наистина е такъв... няма да мога да го повярвам, ако е в действителност е такова чудовище! Иначе за парите и аз нямам обяснение. Винаги съм го питала от къде има толкова много пари (не че аз съм бедна, но просто той ги има в изобилие) и започна да ми се умилква, както и да сменя темата и да казва "Какво значение има, миличко? Ти си ми всичко, обожавам те и давам всичко за теб! " И му вярвам! Той ме обича! Но смятам много сериозно да си поставя задачата да разбера с какво се занимава и от къде има пари постоянно, дори без да работи и без родителите му да му помагат, защото са брутално скарани. Абсурдно е 19-годишен човек да има толкова пари след като кара само на една студентска стипендия... или поне така изглежда. Това поне му е версията. Но ще разбера всичко! Аз трябва да знам! Аз съм се разкрила изцяло пред него, знае абсолютно всичко за мен, както и аз "уж" за него, но някои неща са в дълбока тайна! Трябва да излязат на повърхността! Ще взема крути мерки ако се налага! Номер 17, не смятам, че съм готова за такива неща, но наистина сериозно ще помисля за това. Имам една много добра приятелка, на която брат й е частен детектив. Дали да не взема да говоря с него и да уредя приятелят ми да бъде проследен и записан какво прави непрекъснато всеки ден, дори и през нощта? Иначе за gps-а в колата и телефона му смятам, че може и да се усети. После какво ще му обяснявам, даже не знам... добре, за gps-a в колата може и да не се усети, но за подслушването на телефона със сигурност. Дори и да не ме подозира, ще разбере и евентуално ще си смени номера или дори телефона. И тогава пак ще излезне въпросът как си го е купил и с какви пари... сигурно ще ми кажа, че го е спечелил от тотото. Защото, номер 17, както знаеш, когато говориш по телефона и някой те подслушва, се създава едно много голямо ехо и само малоумник не би разбрал за какво става въпрос... иначе благодаря за идеите! Моля, ако някои иска да ми каже или да ме посъветва още нещо, да го направи! Приемам и критики дори! Благодаря ви предварително. Оценявам го. :)

19.   Прекалено видно е - приятелят ти, макар и на 19 години, още от малък сигурно се е запознал с неприятните хора и това сега изглежда е главният му бизнес. Казваш тренирал футбол и бокс много години, още от съвсем малък? Ами, прекалено ясно е, че щом е тренирал футбол и бокс, е създал много приятелства и връзки навсякъде, къде с добри и нормални хора, къде с други страхотни спортисти, къде с рекетьори, лихвари, сводници, убийци и наркодилъри... но ги е създал. А не ти ли хрумна, че след като ненавижда наркотиците, цигарите, тревите и дори алкохола, това не му пречи да държи бандите и наркодилърите примерно? Това е много добро прикритие пред всеки. Мрази наркотиците и всичко свързано с тях - идеално алиби за това, че може би няма "нищо общо". А защо пък и не ти хрумна, че примерно пък е бияч на някой от най-големите играчи и мафиоти в България и заедно с още няколко човека редовно размазват всякакви за например едни 10-15 бона евро? И ето ги парите - 10 бона за пребиване 2 пъти в месеца и има чисти 20 хиляди евро на месец. Парите малко по малко се трупат. Естествено, че ще си купи Audi Q7 и телефон за 1500 лева. Как няма? А не ти ли хрумна и нещо друго, но поне малко по-безобидно и незаконно - с 2-3 негови приятели да държат проститутки в някоя от другите европейски държави? Например Испания или Белгия? Там е законно, така, че той няма да има абсолютно никакъв проблем. Ако е това може би просто не иска да ти пада в очите и да мислиш, че така гледа на жените. А това просто да е неговият начин за оцеляване и поддържане на висок стандарт. Всъщност, приятелят ти има и друго алиби - студент е. Никой не би си помислил, че едно 19-20 годишно младо момче може да пребива някого за много пари или дори да убива или пък да държи наркодилърите. Просто и това му е едно идеално прикритие. А защо не се досети и защо е скаран с родителите си? Ами, очевадно е - защото са разбрали с какво се занимава, а това е едно от тези неща! Сигурен съм. Не вярвам все пак да е наемен убиец, тези неща в България не са много разпространени. Трябва да разбереш всичко според мен... успех и се пази!
П. С. Съгласен съм за оръжието му, че му е рано наистина, все пак е все още тинейджър дори, но замисли се, авторке? Той ако си стои на дупето и води нормален живот, ще му трябва ли чак толкова този патлак? Не, нали? Със сигурност доста хора му имат зъб! Още веднъж успех.

21.   Мацка, не че нещо, но ти на глупава ли се правиш или наистина си много глупава? Момчето е на 19 години, учи в университет, скаран е жестоко с родителите си, кара кола за над 100 бона, има телефон за 1500 лева и носи оръжия в себе си и в колата си? Как си плаща университета, от къде я има тази кола, този телефон? Сега даже и пистолет щял да си купува... та той е само на 19 години, ЗА БОГА, а вече има всичко. Че той след някой друг месец ще си купи и 6-стаен апартамент в Банкя! Естествено, че се занимава с нещо брутално и незаконно! Я елитни проститутки и ескорт в чужбина, я търговия с наркотици, я пребиване или дори убиване за пари - пределно ясно е! Няма как това 19-годишно момче да преживява, да има разни коли и телефони, след като родителите му изобщо не му помагат, защото както ти каза "за тях той е мъртъв". Щом те не му помагат, дори малоумник би се сетил за какво става на въпрос. Дори казваш, че и не работи. Е, от къде има пари постоянно, че и да си купува и коли и т. н.? Виждам, че го обичаш и, че си загрижена за него, но това да се разкараш от него ще е най-доброто ти решение в живота! Повярвай! Когато аз бях на твоите години (на 20) моят приятел беше рекетьор и лихвар в София. Дълго време го криеше от мен, докато най-накрая не му поставих ултиматум и да избира. Или аз, или парите и незаконните му глупости - в крайна сметка избра мен и започнахме от нулата, на чисто и вече дори съм му родих близначета, а той започна съвсем законен бизнес и всичко се обърна на 360 градуса. Въпросът е само да го накараш. А знаеш ли кое е най-хубавото? Че ще разбереш дали те обича наистина или всичко е един фалш! Просто направи като мен - нека избира. Или теб или парите му и незаконният бизнес! Ако те пренебрегне заради незаконният си бизнес - не си изгубила нищо, повярвай! Успех и ще чакаме развръзка! Стана ми интересно - моля те, кажи какво ще се случи! Ще чакам колкото се налага! Много искам да помагам на момичета като теб, които са на кръстопът... успех и се пази!

22.   Няма как да се обичате и да има неискренност.... не мислиш ли?
Картите на масата, колкото и гаден да е разговора е предпоставка към истинско щастие.
Успех.