Споделена история от Семейство

Синът ми е част от организирана престъпна група
Привет, аз съм жена на 40 години и имам син, който е на 20 години и от септември месец ще е студент. Научих нещо ужасяващо преди два дни - синът ми е част от наказателна бригада биячи и наранява хора срещу заплащане, така наречените поръчкови побои. Смятам също така, че освен, че синът ми е част от наказателна бригада биячи, но смятам и, че е част от организирана престъпна група с цел поръчкови побои, рекет, източване на кредитни карти, производство и търговия с наркотици, сводничество, кражби и палежи на коли, както и отвличания. Все се движи с някакви брутални хора и най-различни отвратителни типове и мутри, виждала съм го и в разни коли, разбирате ме предполагам, от далече им личи, че са престъпници, побойници и убийци. Нека сега да разкажа малко по-подробно и за това как разбрах, че пребива срещу пари.
Преди два дни бях на фирмен банкет и той продължи до рано сутринта, около 3-4 часа тръгнах да се прибирам към вкъщи и в центъра на града, точно в един много тъмен тунел видях синът ми с метален бокс в ръка да удря директно през лицето някакъв човек! Отвратителна гледка, но още по-лошото е, че не беше сам! Беше с още трима човека, даже единия беше с бухалка. Още от далече го разпознах, хукнах към него много разстроена, притеснена и объркана и го попитах какво точно върши, той беше целият в кръв, а човекът, когото биеха, беше като умрял, даже не мърдаше. Тримата мъже, които бяха с него ми налетяха и започнаха да ми крещят, също така питаха и синът ми коя е тая, какво прави тук, а той ме изгони и ми каза, че ще говорим, когато се видим вкъщи. Тръгнах си, защото бях много уплашена. Веднага като си влязох вкъщи събудих баща му и му казах абсолютно всичко от до с подробности и започнахме да мислим как и защо се стигна до тук, не е бил лишаван от абсолютно нищо. Винаги е имал майчини ласки от моя страна, както и внимание, разбирателство, също така и баща му се е отнасял перфектно с него, винаги сме имали пари, никога не сме били затруднени финансово, мислехме, че си има всичко, но явно не е така. Сега е моментът и да разкажа още нещо. Когато беше на 4 годинки се наложи да го оперира хирург по спешност с диагноза остра фимоза и се наложиха подробни кръвни и уринални изследвания. Още преди доста години, когато щеше да му се прави тази операция, бяхме информирани от лекарите, че той има наличие на тройна Y хромозома в организма си и да бъде внимавано с него, защото тези хора с двойна или дори тройна Y хромозома са бъдещи брутални престъпници. Когато беше на 15 се сби в бензиностанция и го арестуваха, даже нанесе лека телесна повреда на едно момче, една го отървахме от съд. Когато беше на 16 го арестуваха заради нанасяне на побой над едно друго момче и беше образувано дело в съда. Той счупи лявата ръка на момчето, носа му, челюстта му и също така момчето имаше сериозно мозъчно сътресение. Гледането на делото беше, когато той вече беше навършил 17 години и беше осъден на 3 години пробация и 138 часа обществено полезен труд. Също така още от 16-годишен съм го чувал да говори по телефона с най-различни хора и е казвал следните реплики: "Братле, като направим 18 големите милиони ще дойдат и много неща ще се променят, ще можем да ходим в чуждите държави без абсолютно никакъв проблем", също така редовно през 2 седмици се появява с най-различни телефони и с най-различни сим карти и дори не дава номерата си на нас с баса му, ползва си титулярния телефон за разговори със семейство, роднини и приятели, а новите телефони, които евентуално си купува или му дават от някъде казва, че са му за бизнес. Чувала съм и да дава новите си телефонни номера на някакви жени и мъже, като казва следното : "този не е закачен и не го слушат", "новия ми телефон не го подслушват куките, търси ме на този номер... ", също така преди в последно време в нашият град се крадат много коли, както и се палят. Подозирам, че и той участва в тези неща. Чувала съм и да казва по телефона следното: "за коя лаборатория става въпрос", също така говори непрекъснато неразбрано за мен с някакви кодове, цифри и термини по телефона. Също така, незнайно от къде, знае турски, гръцки, румънски и сръбски език. Ужасно странно, защото той в училище е учил само английски, немски и руски, а съм го чувала по телефоните си да говори на румънски, гръцки, турски и сръбски език. Иначе след случката, когато го видях да нанася побой на друг човек, категорично си призна, че участва в наказателна бригада биячи и дори каза, че за този побой са му дали 10 хиляди евро. Преди 2 седмици беше задържан късно вечерта по подозрение, че е участвал в палежа на някаква кола, хванали го съвсем близо до мястото на палежа, но след 48 часа го пуснаха поради липса на доказателства. Също така, редовно ходи в Холандия, Гърция, Румъния, Сърбия, Белгия, Турция и още къде ли не... от къде ги има всичките тези билети, нямам си и на идея, защо ходи по държавите също нямам представа, но той казва, че има много добри приятели навсякъде по балканите и в Европа и това е. Според мен обаче нещата са съвсем различни, той е сводник и също така източва кредитни карти, не съм изобщо глупава да се сетя, а и на всичкото отгоре съм майка. Редовно по телевизията дават за отвлечени хора, а след време чувам да говори, че той ги познавал, знаел информации разни за тях, най-различни тем подобни, сякаш той участва в отвличанията. Също така съм го чувала и да говори по телефона и да информира някакви хора и да казва следните реплики: "Всичко е готово", "Всичко е точно, схемата е ясна", "Спокойно, сменям си сим картата през 2 дни", и още най-различни, за които ме боли да разказвам. Полицията и цялото МВР у нас нямали изобщо доказателства нито за него, нито за приятелите му, че се занимавали с такива неща, но аз съм убедена, че той е част от организирана престъпна група с цел сводничество, кражби и палежи на коли, производство и търговия с наркотици, поръчкови побои, рекет, отвличания и източване на кредитни карти. Сърце не ми дава нито да говоря с него, нито да го издам на полицията, а и те няма да ми повярват изобщо без доказателства.. Също така искам да добавя още нещо. Когато беше на 16, той всяко лято за по 3 месеца работеше като барман в слънчев бряг и така до това лято, идваше си от време на време. Парите си бяха негови и никога не сме знаели за какво ги харчи, докато преди 2 седмици не ни заяви, че повече никога нямало да работи, щял само да учи и всякакви такива и на всичкото отгоре се появи пред блока ни с кола Audi A8 и е близо 400 конски сили и е много нова, мисля, че 2013 или 2014 година ми спомена, има абсолютно всички нови и модерни екстри, какво да ви разправям... типично кола за над 100 бона, която не е изкарана с честен труд и пот на челото. С всеки изминал ден си повтарям, че синът ми трябва да лежи в затвора до живот, но съм майка и просто не знам какво да правя... знам, че няма как да го променя, шанса е абсолютно нулев, просто исках да споделя някъде анонимно, без някой да ме упреква или критикува. Който има да се изкаже по темата, нека го направи.

Коментари

1.   Според мен темата е измислена, но както и да е.
Не мисля, че има хора, които по рождение заради хромозоми и глупости са престъпници. Семейството е важно, но не е опеделящо - може човекът просто да срещне грешните хора.
Не малко родители са съдействали за залавяне на децата им. Наскоро в Дикофф слушах един милионер, който като млад е обирал банки с някакви трикове, но точно баща му надушил и го издал. 3 г. затвор и днес работи като консултант, има търговски бизнес и е благодарен.
Историята е лъжа за мен, защото един тупаник не струва 10 бона -толкова и по-малко е убийствито, а освен това майката никога не би писала за коли, коне - това го пише някой дечко, гледал много филми.

2.   Полицията няма да свърши работа. Има си други служби за тази цел. Отиваш в ГДБОП, разказваш им всичко това. От там нататък те си имат ресурса и механизмите за овладяване на ситуацията. Освен, ако не искаш ядеш благо жито след някоя година и освен, ако темата не е измислена, естествено.

3.   И аз мисля, че темата е измислена. Много е систематична и последователна за разстроена майка, която с ужас установява нещо толкова тревожно за детето си. Твърде обстоятелствено описание и супер изчерпателни квалификации по НК.
Чудя се, обаче, кой и с каква цел ще пише подобна тема. Може би единствено студентка по психология, която пише дипломна работа на тема "Родения престъпник". Поне за това се намеква с елемента за хромозомите. Може би трябва ние да доразвием теорията на Чезаре Ломброзо за "наказателното лице"
Моето мнение е, че да, вярна е теорията, но не обхваща всички престъпници.

4.   Мисля, че всичко е наред със сина ви и няма от какво да се притеснявате, всеки прави грешки понякога :) Виж вече ако продължи до 40 годишна възраст да е бияч се оплачете в полицията.

5.   Госпожо, (? ) не знaм кaквa е идетa Ви, но и не желaя дa рaзберa подобен тип мозък. Ще Ви кaжa и къде бъркaте с историятa си. Aбсурдно е след подобнa гледкa дa седнете със съпругa си дa обсъждaте и мислите кaк се е стигнaло до тaм. Всеки родител би реaгирaл с действие в моментa, a после ще го мисли. Дa не говорим, че при. положение, че вече си имa изпълнениятa нa кримнaлен до 16 г. възрaст, последното зa което бихте си мислили е "aмa кaк тaкa стaнa", тa Вие бихте си нзнaели кaтегорично.
От другa стрaнa, aко все пaк допуснa, че нaистинa сте подобни егоцентрици, слепи зa реaлносттa и истинaтa, то Вие сте увредени- родителите, a синът Ви е сaмо вaшият продукт. След толковa прояви дори, не сте взели мерки, a сте позaчистили лa*нaтa, колкото дa продължите дa се преструвaте, че всичко е нaред и дa не нaрушaвaте илюзиятa си, че всичко е ок.
Говоря също кaто родите нa две децa- момчетa. Aбсурд е първо дa видя син дa пребивa тaкa човек и дa не нaпрaвя нищо, a дa избягaм. И още по- aбсурдно е мъжът ми дa си седне спокойно след кaто му кaжa и дa обсъждaме кaк ние горките сме стигнaли до тaм.
Въпреки съмнениятa ми, бих кaзaлa веднaгa дa се обърнете към полиция и рaзкaжете всичко, което знaете. Повярвaйте, имaт си нaчини и aко Вие им подaдете мaлко инфо ще знaят от къде и кaк дa го подхвaнaт. Синът Ви е товa, което Вие сте нaпрaвили от него!!! Товa трябвa дa Ви е ясно и сегa е вaше зaдължение дa попрaвите товa.
Човек трябвa дa си носи последствия/отговорност от действия, aко не, се чувствa безнaкaзaн и се рaзвивa в престъпните си действия.
Ето пример, когaто синът ми беше нa 16 г. ( големият) и видях зaчервените му отнесени очи, реaгирaхме нa мигa. Aмa нямa "остaвете ме нa мирa, товa сa глупости, не е вярно" и тем подобни. Освен, че цялaтa нощ говорихме с него, веднaгa се включихме цялото семейство дори против волятa нa момчетaтa в блaготворителнa оргaнизaция зa помощ нa зaвисими. Точно след седмицa сaм говореше кaк обяви, че приятелите му сa хорa, с които не желaе дa общувa, зaщото щял дa "потъне" покрaй тях. Мaлкият пък беше открaднaл еднa стaтуеткa от мaгaзин. Помолихме полицaят, който бяхa извикaли дa го зaдължи дa чисти същият мaгaзин две седмици и дa му обясни, че aко беше мaлко по- голям щеше дa бъде съден. Полицaят си свърши рaботaтa великолепно, не си и помисли повече мaлкият дa крaде. Сегa и двaмaтa сa големи мъже вече, и двaмaтa живи и здрaви с много добри професии и увaжaвaни.
A вaшият син госпожо... къде и кaк ще бъде след мaлко време? В зaтвор? Погребaн? Aко историятa Ви не е измислицa, хубaво си помислете и реaгирaйте поне веднъж кaто родител!

6.   Обади се на чентегатата, те ще го сложат под наблюдение, ще намерят доказателства решат ли да се разправят с него. Така или иначе е вече изтърван, след някоя друга година ще го отрепят някъде. Какво толкаво има да го мислиш.

8.   Темата изглежда като безкрайно измислена. Просто езикът използван за описване на събитията и емоционалността нямат нищо общо с това, което би написала една действителна майка.
Пробвай в тема "измислени" другия път.

9.   Да, и според мен е измислена. А и годинките ми изглеждат малко кръглички. Как па точно на 40 и на 20? Да беше измислил поне, че си на 43 примерно, а "синът" ти на 19 да речем.

10.   Най-тъпата измислена тема...

14.   По-добре би се изявил като драскач на криминалета, отколкото като "майка" на мутряга.

15.   С тая хромозома направо ме уби.
Как пък заради една фимоза, ще му изследват чак хромозомите?