Споделена история от Семейство

Почина първото ми куче , не мога да преборя болката
Вчера почина моето първо куче - Розка .. Немога да повярвам помогнете ми как да преборя болката ! Сърцето ми е разбито .. Немога да живея без нея . Може да звучи малко преовеличено , но е така .. Преди тя имаше проблем с гърдата , но нали уж са го решили с ваксини и подобни и ние си мислим , че нищо и няма , защото ветеринара каза, ако не може да се излекува да и бием ваксина против забременяване , за да не умре .. Не и бихме ваксина , защото нали уж била оздравяла .. След месец два , тя забременява .. Минават 1-2 седмици и тя се е опитала да абортира, защото гърдата все още е болна , и някак това пречи , да има кученца .. И когато се опитва да абортира , тя не успява и умира от натравяне на кръвта ..
Искам да ми вземат , ново куче , но все си мисля , че ако си взема ще излезе така , че все съм я забравила и не ми пука за нея , но не е така :( . Дайте ми съвет , да си взема ли ново куче или не, защото ме е страх , че ще го преживея още един път :( Моля Ви !

Коментари

1.   Много съжалявам, знам какво е да загубиш куче, губила съм първо куче. Отначало не исках да си взема друго, но мина доста време и реших да опитам с ново. Ами не беше като първото ми, а доста по палаво, има просто друг характер. Но с времето го обикнах, и разбира се никога не забравих първото. Съвета ми е - изчакай малко, или много, колкото време имаш нужда, и си вземи друго куче. Твоето първо куче би искало ти да си щастлива повярвай ми.

2.   Мила, това е биологичния цикъл на живота, едни умират, други се раждат - животни, хора... Разбери, че душата й е на по-добро място, а това да дадеш любов на друго куче, да се грижиш за него - няма да е предателство към нея! Животът продължава. Знам колко е гадно, губила съм домашни любимци, които буквално съм отгледала от малки и мъката е адски голяма. Може би е хубаво да мине малко време и тогава да си вземеш, защото времето лекува, а сега ако си вземеш, може да ти стане по-гадно, ако кучето ти напомня много на Розка.
Не можеш обаче постоянно да се притесняваш, че ще преживееш това отново. Като си вземеш куче, мисли си хубави неща и такива ще се случват! Такъв е животът!

3.   Напълно разбирам болката ти. Преди месец почина и моето първо куче което имах от 16 години. Аз в момента съм на 17 и мога да кажа, че буквално я имах от както се помня и ми е много тежко. Съветът ми към теб е да си вземеш ново куче, ако така искаш, не мисли че ще излезе че не ти пука. Опитай да се отърсиш от болката по някакъв начин, но знай, че (колкото и кофти да звучи) никога няма да изчезне.

4.   Поплачи си! Добре познавам болката ти, защото съм минала през същото. Имах кученце и пораснахме заедно, само че... аз пораснах, а тя остаря и така един ден се разболя и трябваше да я приспим. Очите си изплаках и още не го приемам напълно. Поне я погребахме в задния двор, та да си е близо до нас, обаче... не знам дали болката изчезва напълно, мисля си, че не, просто някак понамалява. За това, просто не се срамувай да плачеш. Не лекува, но поне носи известно облекчение.
Толкова добре те разбирам! И ти съчувствам.

5.   По добре ще е, да не си вземаш ново куче, защото се отнасяш неотговорно към животните. Първото ти умира от нехайството ви. Не сте обърнали нужното внимание, а това което ви е посъветвал ветеринарният, не сте го изпълнили. Как сами определихте, че било оздравяло!? А и какво е това, после забременяло и се опитало да абортира!? Явно сте го оставили на произвола на съдбата. Как ще забременее само, вие къде сте? То улично куче ли беше, или домашен любимец? И моето имаше проблем с гърдите, но платих 50 лв. на ветеринар и с инжекции и мехлем, кучето напълно оздравя и сега е живо и здраво. Не си вземай куче, ако пак така ще го отглеждаш!

6.   Здравей, така добре те разбирам. Обаче не съм съгласна с някои коментари, да си вземеш друго куче и прочее. ВСИКО си зависи от теб... Ако мислиш, че ще можеш да преодолееш загубата на твоето куче, заменяйки го с нова любов към друго - действай! Но ако не си сигурна... не го прави. Аз имах 16, 5 куче, което обичах буквално като сестра. Нямам братя и сестри и се бях вкопчила в нея като гербава марка. На сякъде сме я водели с нас, беше пълноценен член на семейството ни. Почина 2007 и след като всички изживяхме адски болезнено нейната агония последните и месеци, от тогава до сега никой един от нас не успя да си взема отново ново куче. Аз не мога, просто не мога. Като знам, каква мъка изживях като малката си отиде, а не мерси. Такова нещо повече никога няма да си причиня!
Ще страдаш още извесно време, няма как.... Тези малки създания, които не говорят ти дават толкова много любов, колкото едно човешко създание е невъзможно да ти даде.
Успех и кураж

7.   По- добре изчaкaй, не си готовa зa ново куче. Имaхме немскa овчaркa, беше нa прaктикa чaст от семейството. Хaх, прегръщaл ме е в период от животa ми, когaто много плaкaх. Кaто съм билa болнa,идвaше до мен и си слaгaше муцунaтa нa гърдите ми, гледaше ме тъжно и скимтеше. A инaче беше много игрив, кaто мaлките децa дори нa сериознa възрaст. Aми не можaх дa го прежaля още, минaхa години. Грижи се зa цялото ни семейство той, нaучи ни дa обичaме...
Изчaкaй, не се нaсилвaй, когaто пожелaеш то ще дойде от сaмо себе си, ще виждaш други кучетa и ще пожелaеш и ти.
A инaче не си мисли, че предaвaш Розкa, тя си знaе, че я обичaл и със сигурност рaзбирa дори повече от нaс хорaтa нуждaтa ти от четириного приятелче.