Споделена история от Семейство

Трябва ми съвет за имена на бебета
Бременна съм с тризнаци-момчета. Трябват ми малко съвети как да ги кръстим.Мислим 2 от бебетата да ги кръстим на дядовците(Кирил и Йордан), обаче мислим, че дядовците ще обръщат внимание на кръстеното на тях дете, и третото ще остане на заден план.Мислехме да кръстим 2 от децата само с първите букви от имената на дядовците.Предложете вие как да кръстим трите бебета!!!

Коментари

1.   Калоян, Венелин и Еманиул са хубави мъжки имена.
Други единични варианти: Бисер, Станимир.

!!! Пишете, когато направите своя избор.

2.   Това дали децата ти ще са делени от дядовците зависи само от вас с мъжа ти. Ако трябва обясняваш на дядовците че всички внуци са техни, ако трябва наказваш, като за седмица пращаш Кирчо при дядо му Данчо и съответно дани при другия дядо.

3.   Сами трябва да решите как да се казват децата, за мен кръщаването на роднини, е глупава традиция. Ако си признателна на майка си и баща, или на свекърите има хиляди други начин да покажеш своята благодарност и признателност.

4.   Може третото на таткото да кръстите и готово!

5.   А може и да ги кръстите както вие си решите без да се съобразявате с отживелицата , че трябва задължително да носят нечие име !

6.   Абе никакви дядовци, измислете си вие с мъжа ти имена, които на вас ви харесват.

Например: Сава, Теодор, Станимир.
Или: Аспарух, Тервел, Калоян.

7.   Костадин Стефан и Йоан

8.   Костадин Стефан и Йоан

9.   Костадин Стефан и Йоан

10.   Не кръстете само 2 от децата с имена на дядовците, то си е до човек, но може те наистина да не обръщат внимание на третото дете. Моят брат е кръстен на дядо ми и той винаги повече внимание на него е обръщал. Съветвам те да вземеш само първите буквички. Можеш даже да ги кръстиш с някакви имена, които ги има както на български, така и по света, това е нещо, на което много държа аз лично, защото съм имала случаи с приятели и роднини, които отиват в чужбина и там хората си оплитат езиците с имената им и не ги помнят. Сега не знаем какво ще се случи и каква ще е съдбата на децата, но е възможно някой от тях да реши, че иска да учи или работи в чужбина или просто да работи в България с чужденци. Пък и аз мисля, че вече мина това време да се кръщават децата на някого от семейството, не бих направила това със своите деца един ден, но ако толкова държиш да са на дядовците по-добре вземи първата буква. :) Но пък те са три, така, че няма как да стане освен, ако 2 бебета не са на единия дядо, а едно на другия и тогава пак има шанса единия дядо да обръща внимание само на бебето с неговата буква. На твое място бих измислила други имена, може и пък едното да е на едната от бабите например, нейната буква да вземете. Наистина, ако бях на мястото ти не бих ги кръстила на никого, в трудно положение си. Но все пак както и да решите ти пожелавам безпроблемно раждане и три здрави и жизнени момченца! :)

11.   Варианти много. Може Кирил, Йордан и Кирдан (кофти звучи) - така няма да пренебрегнат третото. Или на никой от дядовците, даже и буквата, това ще е гаранция за тяхното безпристрастие. Но според мен най-важното е хубаво да прецените и подберете имената, за да не са причина за комплекси и страдание на децата след време и да не се налага да ги сменят.

12.   Няма такова нещо като Тризнаци. Историята на 100% е измислена.

13.   Съгласна съм с вас за Йордан, но Кирил не е хубаво име за сегашно поколение просто кирчо, киро е малко за друг етнос просто не е българско име и от такава гледна точка да не му създава неудобства на детето.
Защо не само с първата буква така поне няма да има сърдити едното с на единия дядо буквата, другото с на другия, третото на с твоята или на бащата и така поне ще имате повече избор.
Предложения за имена:
Валентин, Виктор, Владислав, Васил.
Даниел, Деян, Димитър, Данаил, Добромир.
Живко, Жулиен, Желязко.
Здравко.
Ивелин, Иван, Илиан.
Йордан 1 (Това име е хубаво и като цяло щом сте си го харесали. )
Кристиян, Калин, Красимир, Кристин, Калоян, Константин.
Михайл, Милен, Мартин, Мирослав.
Николай, Никола, Недялко.

14.   Йордан е хубаво име, Кирил лично на мен не ми допада, но понеже се чудите за третото име ще дам предложения, който ми харесват ако нещо все пак ви допадне:
Даниел, Николай, Пламен, Павлин, Станимир, Стефан, Светослав, Теодор, Тодор, Христо, Християн, Янислав.

Лек ден и успех с избора. :)

15.   Кристиян, Калоян, Красимир, Йоан, Даниел, Денислав

16.   Красимир, Йоан.

17.   Сложете нещо от новите имена. Като Мат, Паркър и Гъмов според мен! Късмет! Пожелавам ви много щастливи моменти заедно.

18.   Забравете за идеята с имената на дядовците.

19.   Не би трябвало да делят внучетата си. Аз имам близнаци кръстени на двамата дядовци. Моя баща обръща повече внимание на този, който е кръстен на свекъра, което мен много ме дразни и не веднъж съм му го казвала. Както и да ги кръстите все ще има някой недоволен, но най-важното е вие да не правите разлика. Заложете на българските имена все пак името е за цял живот. Много късмет ви желая като знам какво е с две...

20.   Калин, Никола и Йоан

21.   Ето и малко идеи от мен :) :Калоян, Кристиан, Константин, Йоан, Даниел, Иво, Йосиф, Йохан, Андрей, Румен, Росен, Калин

22.   Тризнаци ? Такова понятие няма ! Има тройка близнаци.
Съмнявам се,че историята е истинска.

23.   Валентин, Владислав, Владимир! :)
Така и в училище ще са близки номера. Вальо ще е някъде от първите номера, Влади някъде след него и Влади след него хахахаха.
Едното име е обожавано направо - Валентин. Като свети Валентин, ще му се радват...
Владислав - слав от "слава"
Владимир - мир от "мир".
Но решението си е ваше! Не ги кръщавайте на дядовците защото наистина може да стане неприятно за едното момче.
Много се радвам! :)
Честити бебчета! :)

24.   По мое мнение традицията децата да се кръщават на баби и дядовци е глупава и ненужна. И все пак щом сте го решили действайте. За мен хубави имена са Давид, Йосиф, Александър и Филип. Пожелавам на децата много щастие и авторке, после пиши кош имена си избрала.

25.   Борис, Йоан, Никола

26.   Мирослав- това е моето име което ще е и първото на едно от децата

Валентин- кръстете го на сестра ми валя

Христо- това е 3тото име може да го кръстите на дядо ми или вуйчо ми.

30.   Спорен мен не ги кръщавайте на никой. Може да измислите нещо оригинално, например да ги именувате с първите букви от азбуката:
Александрър(Антоан, Антон... ), Борис(Благовест, Божидар... ), Владимир(Васил, Валентин... ) или пък и тримата да са с една буква... нещо такова.

31.   Кристиян, Йоан, Калоян, Иван, Димитър, Петър, Георги, Даниел, Мартин, Калоян, Александър, Виктор.. има много хубави и актуални имена, друг вариант е да не кръщавате децата на дядовци и баби, ами с имена, които вие харесвате. Но все пак може 1на дядо Йордан 2на дядо Кирил и 3на тати, но може да вземете само първите букви от имената им, вие преценете :))

32.   Александър (или просто Алекс), Николай, Ивелин :)

33.   Тази работа с "буквичката" е пълна глупост! Или кръщаваш детето с името или - не. Буквата нещо не значи. Моето име започва с А. Значи ли това, че съм кръстена на Алберт Айнщайн? И Кирил и Йордан са хубави, класически имена. Ако ги харесвате - вземете ги. Ако пък - не, изберете други. Никой нормален човек не дели внуците си заради едното име. Само внимавайте да не ги кръстите с глупави или преходни имена или да не направите недомислица от типа: "Светльо на дядо си Ламби"...

Alpha, ж. 25

34.   Тризнаците се родиха. Оказа се, че едното е момиченце. Кръстихме ги Владимир, Николай и Крисия. Влади е с тегло 2. 800; Ники-2. 500; Криси-2. 200. Благодарим ви за мненията.

35.   Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват!

37.   Браво на вас:) Да са живи и здрави дечицата!

Alpha, ж. 26