Споделена история от Тинейджърски

Да изчакам или да се откажа...
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години и за първи път пиша в сайта. Та ето я и историята ми... Лятото се запазнах съвсем случайно с едно момче или по-точно да кажа един мъж. Той е на 27 години. Съдбата случайно ни срещна без да сме се търсили... по фейсбук изпратил ми покана без да иска. Поканата стоя няколко дни и накрая я приех. Той дори не знаеше и беше много изненадан, извини ми се, но започна един чат, който продължи до сутринта. Говорехме и говорехме все едно се познаваме от цяла вечност. И така ден след ден започнахме да контактуваме все по-често. Разменихме скайповете си и т. н. Започнаха мили думи, закачки и такива. Опознах го и видях че е много добър човек в рамките на няколко месеца, но естесвено без да го бях видяла не можех да твърдя нищо. Но също така и разбрах, че е преживял много и е много наранен от предишната си приятелка.. настина много. Усещах как започвам да изпитвам чувства, различни от приятелски към него и мислех, че и той чувства същото. И така накратко минаха 4 месеца в писане и говорене по телефона, мили думи, комплименти и т. н. Решихме, че трябва да се видим.. забравих да спомена че не бяхме от един град, но не и далеч на 1 час най-много път един от друг. Но както и да е и решихме, че най-после ще се видим. Притеснявах се много, подготвях се 1 седмица преди това за идването му. Накрая настъпи деня и се видяхме. Беше странно и за двама ни, отначало не знаехме какво да си кажем, но в последствие всичко потръгна. Подари ми цвете и още няколко дребни неща, но от сърце отидохме на рестотарант, поговорихме си, хапнахме и се поразходихме. През цялото време той се държеше перфектно, всичко беше чудесно. Дойде време да тръгва, изпрати ме до нас, взехме си довиждане и се разбрахме да се чуем. След срещата разбрах, че наистина чувствам нещо специално към него, но при него не знам как стояха нещата, не показа нищо... Отново разговорите продължиха, изобщо всичко както преди. Минаха и коледните и новогодишните празници и аз го усещах, че е като в някаква депресия и знаех защо е. Той иска много да бъде обичен, да има някого до себе си, казва че е търсил винаги момиче като мен, това си е пожелал и мечтите му са се сбъднали, но от друга страна е много наранен и го е страх да се довери на когото и да било... Много ме обърква с думите си държи се мило, като влюбен мъж, но усети ли че се отпуска малко и веднага се стяга и казва нещо, което разваля всичко и го обезсмисля. А инче действията му показват, че не съм му безразлична и аз така го чувствам, но тази негова несигурност ме обърква много. Та след всичко написано искам да ви попитам за съвет- има ли смисъл да се надявам и да чакам след като е толкова наранен и е изгубил вярата във всеки казва, че сам е по-добре и така няма да му разбият сърцето отново. След такива думи ми става толкова тежко.. идва ми да му кажа, че аз няма да го нараня, че няма да го предам, а ще бъда до него, защото го обичам и съм привързана към него, но не мога -той ме спира като каже че сега сме само едни познати и времето щяло да покаже можело да не стане и нищо... Не знам има ли смисъм да чакам или всеки да продължи по пътя си, защото не мога така се измъчвам постоянно. Имам чувството, че чакам кораб на летището нещо, което никога няма да стане... Благодаря на хората, които ще отделят време да го прочетат и ще откликнат на молбата ми за съвет!!! :)

Коментари

1.   Не го познавам за да ти кажа колко е добър, ти си знаеш, но приказките, че е бил нараняван и, че го е страх от нова връзка са пълни, захаросани глупости. Още като прочетох как ти е изпратил покана "без да иска" разбрах колко си наивна. Може и свестен да е, но се съмнявам нормален 27 годишен мъж, да се занимава с 17 годишно момиченце (в сравнение с него си момиченце) Просто на съвсем други етапи от живота сте.

2.   Ти трябва да направиш избора си, защото ти си тази, която го познава. Аз преди месец също се запознах с един на 27, с разликата, че съм на 18, не като теб на 17, но това не е от значение. По-скоро ми допадна като външен вид, наистина беше хубав, но след първия чат разбрах що за човек е и колкото и да ме изнудваше да се видим все го разкарвах, докато накрая просто ми каза, че иска да ме използва и че не иска сериозна връзка. Така, че няма нищо лошо в това, че е на 27, годините не са толкова от значение, но ти трябва да прецениш дали си заслужава да бъдете заедно. Щом сега се дърпа толкова, казвайки че е наранен, ти трябва да му дадеш време и да се опознаете по-добре. Малко странно звучи като го пиша даже, защото обикновено момчето трябва да даде време на момичето. Щом ти казва, че е наранен и ти го познаваш достатъчно добре, за да знаеш, че казва истината, по-добре изчакай. Имаш чувства, бори се. По- късно ще си покаже дали те харесва и дали иска да сте заедно. Моят съвет е да се опознаете по-добре и да изчакаш действие от негова страна. Да не стане така, че иска само да те използва, не ти го казвам само защото съм попадала на такъв, казвам ти го за твое добро.

3.   Виж мила, той е с 10 годино по-голям от теб. Двойките които имат голяма разлика, обикновенно между тях нищо не става. Повярвай ми, че той иска нещо от теб което няма да ти се хареса. Живота е пред теб! Откажи се от него.

4.   Номер едно благодаря за мнението, но така е аз го познавам и знам че е добър и родителите ми са в течение на всичко запозна се с тях и те са на моето мнение. Той действително е много наранен и не е лош човек. Въпреки разликата помежду в годинте, и въпреки, че почти всеки реагира, че целта му е да преспи с мен и до там, но не е така той ако това целеше няма да си губи времето и да се занимава месеци наред с мен и на първата среща дори не ме е докоснал само здравей и до там. А колкото до покана е така не го е направил с цел и наистина не знаеше, дори и на мен ми се е случвало да натисна някъде без да разбера, но всеки има право на мнение и благодаря за твоето и че отдели време. :)

6.   Според мен те манипулира. Не му се връзвай, малка си още и затова си наивна, след време сама ще прозреш за какво става дума.

7.   Разбирам те преди години бях в същата ситуация с малки разлики... Моят съвет е да изчакаш и да видиш какво ще стане, но си дай срок все пак не може цял живот да чакаш него. Да наранен е, но пфк така спира твоето бъдеще и трябва да реши, за да се ориентираш и ти... изцяло от него зависи какво ще стане, ати можеш само да го подкрепяш и да му показваш, че не е сам... успех ти желая и дано всичко да е благополучно, и не забравяй да драснеш някой ред какво се случва, аз поне ще преглеждам историята ти ежедневно, защото малко са такива, които наистина ме заинтеригуваха тук. Успех момиче и горе главата, всичко ще си дойде на мястото!

8.   Здрасти. Ами тази твоя история много ми напомня на моята история. С бившата ми приятелка, която срещнах в нета, ни свърза една снимка. Бяхме заедно четири години. Разликата ни беше малко повече от 13 години. Аз бях наранен от предишна връзка, от която имам две деца, но бях приел съдбата си и толкова бях започнал да копнея, след две години самота, за любов, ласки, секс и т. н. , че се втурнах направо. Имахме изпепеляваща страстна връзка. Оказа се в последствие, че тя силно обича, но и силно ревнува. Толкова силно ме ревнуваше от всичко и от всеки, че аз започнах да се губя някъде там из нищото. Приятелите ми започнаха да се отдръпват от мене. Само и само да и угодя, потъпках принципите си. Аз не и давах никакви поводи за ревност, по принцип съм моногамен и държа много на партньора си, но тя явно е имала трудно детство и знам ли някакъв страх от изоставяне и ме искаше само за себе си. Красив съм и другите момичета, обичаха да флиртуват с мене, аз не ги отразявах, но това бяха поводи за адските скандали който ми вдигаше. Това нейно непостоянство обичам те, не те обичам, ще се разделяме, няма да се разделяме направо ме побърка. Скачала ми е на бой, аз в началото не съм и отвръщал, но един ден ми писна и зашлевих един лек шамар. Както и да е, това не оправи нещата. До последно се карахме и се обичахме, много откачена връзка с всичко най-хубаво и с всичко най-лошо. Прощавал съм стотици пъти и я приемах отново и отново, докато един ден наистина реших да скъсам с нея, въпреки че и това много трудно ставаше, защото я гонех, а тя не искаше да си тръгва. Живееше при мен в дома ми, а не можех аз да си тръгна тя трябваше да го направи. След четири годишна агония, тя прие да се разделим като приятели, аз вече не я обичах, това постоянно раздвоение ме накара да я разлюбя. Уж щяхме да си оставаме приятели, а тя още на следващия ден си изля всичката негативна енергия огторе ми. Сега аз съм по-затворен отвсякога, асоциализирах се, имам и биполярно нервно разстройство, а тя е някъде там навън с приятелите и средата в която аз я въведох. Незнам кога пак ще погледнна жена, въпреки че така искам да имам един хубав и добър човек до себе си.
Съвета ми към теб е, изчакай добре си обмисли нещата, не се впускай така бързо, за да не се окажеш като в моето положение.

9.   Номер 1, хич не са глупости и аз съм така.

10.   Пратил ти покана без да иска и в същото време е бил наранен от "приятелката" си?
100% не се опитва да те вкара в леглото за един път и да те зареже.
Charming

11.   Само като прочетох "ти на 17, а той на 27" просто...

Деца не се занимавайте с мъже или жени.
И мъже и жени не се занимавайте с деца.

13.   Благодаря на всички ви за отделеното време, за споделения опит от страна на някои от вас, за разбирането и за съветите особено на номер 2, 7 и 8! Относно негативните коментари -приемам ги, защото точно това исках съвет от вас и поручих, това е вашето мнение и го приемам. Номер 11 да така е разликата в годите не малка, но защо пък не, ако се окаже, че това е моят човек защо да не е възможно? Никъде няма граница за това, години, височина, килограми и т. н. са просто числа. Ако действително се получи между нас няма да сме нито първите, нито последните с такава разлика, а да не говорим, че има и с 20 -30 г и хората са заедно и се обичат. Той е страхотен човек и е далеч от мисълта да ме вкара само в леглото си само и до там, рядкост са но се срещат и такива все още и се радвам, че се запознах точно с такъв. :)

14.   Благодаря на всички ви за отделеното време, за споделения опит от страна на някои от вас, за разбирането и за съветите особено на номер 2, 7 и 8! Относно негативните коментари -приемам ги, защото точно това исках съвет от вас и поручих, това е вашето мнение и го приемам. Номер 11 да така е разликата в годите не малка, но защо пък не, ако се окаже, че това е моят човек защо да не е възможно? Никъде няма граница за това, години, височина, килограми и т. н. са просто числа. Ако действително се получи между нас няма да сме нито първите, нито последните с такава разлика, а да не говорим, че има и с 20 -30 г и хората са заедно и се обичат. Той е страхотен човек и е далеч от мисълта да ме вкара само в леглото си само и до там, рядкост са но се срещат и такива все още и се радвам, че се запознах точно с такъв. :)