Споделена история от Тинейджърски

Липса на самочувствие?
Здравейте. Пиша тук, защото искам да знам как да общувам по-добре с хората, а не винаги да бягам и да се притеснявам. Проблемът ми е, че моите приятелки говорят с момчетата свободно и те дори ги заговарят и им е приятно да са с тях, докато само с мен почти никое момче не говори, изключения са. В междучасията винаги гледам да избягам от класната стая, за да не ми става неловко или да гледам как всички си говорят без мен. Не мислете, че съм аутсайдер или т. н., напротив контактувам с всички момичета и съм приятелка с тях, но искам и момчета приятели, иначе как ще си намеря гадже изобщо с моя страх? Искам просто да стана малко по-отворена или поне да не бягам винаги като са там или ги засичам. Моля ви, ако можете ми кажете съвет ще съм много благодарна!

Коментари

1.   Много психолози казват, че трябва да имаш самочувствие за да си успешен, но според мен трябва да си успешен за да имаш самочувствие. Появява се когато има за какво. Когато станеш професионалист в нещо. Аз също съм израстнал без самочувствие. Според мен трябва да се опиташ да говориш по често и така един ден ще говориш без проблем, а това ще ти донесе самочувствие. Има една китаиска поговорка " Няма как да направиш грешка 1000 пъти" На 100тния път вече ще знаеш какво да правиш.

2.   Въпросът е да си отпусната. "По-отворена" ще станеш с времето. Явно се притесняваш с присъствието на момчетата, а не трябва не забравяй, че те се развиват по бавно от нас момичетата хаха (без да обиждам когото и да било).
Започни с познатото на всички ни "здравей" ии ако потръгнат нещата значи разговорът не е принуден и всичко ще е наред. Ако и двамата се чудите и се мъчите с думите коити искате да си кажете мисля, че е логично - едва ли ще завържете някоя по-стабилна връзка. Не е нужно да можеш да си говориш с всеки, важно е да можеш да говориш с правилните хора.

Просто гледай да се отпуснеш вдишай издишай и ако стане супер, ако не здраве да е. Очакват те още много много години, през които ще срещнеш изключително много хора (включително и момчета/мъже). С времето даже може да станеш по-добра в комуникацията и от приятелките ти. ((;

3.   Здравей, и аз нямам никакво самочувствие другите момичета имат гаджета говорят си с момчетата, а аз дума не обелвам. Много се срамувам от това. Отчаяна съм