Споделена история от Тинейджърски

Инсталирах Windows10 и сега искам да го махна,но не мога! Помощ!
Аз съм на 15. Не се гордея с това, моля не ме обиждайте, но компютърната ми грамотност е на ниво 0. Днес ми излезе предложение за преинсталиране на компютъра на Windows7 на Windows10. Когато ми купиха лаптопа преди 3-4 години ми инсталираха Win7. От тогава си карах със седмицата и ми беше екстра, много лесно и удобно. Но днес ми излезе предложение за инсталиране на 10 и аз не знам защо, но реших, че трябва да го преинсталирам. Всичко си беше така, както го оставих, не съм имала никакви проблеми, никакви изтрити папки и файлове, инсталирах го съвсем гладко, макар да не разбирам нищо от компютри. Но сега вече час го разучавам и не ми харесва, но не мога да се върна към седмицата. Иска ми някакъв ключ от 25 цифри. Просто не ми харесва десетката, а и още някои неща има, които не разбирам. Преди със 7 нямах Microsoft Power Point, програмата, която ми е за презентации. Вече съм на 10 както казах и виждам, че тази програма се е появила сега! Преди нямах такава, винаги си правех презентациите у приятелки, когато беше наложително. И пише, че е Power Point 2007. Как е възможно, като съм Win10? Наистина може да звучи смешно, но не съм наясно, така, че ви моля да ми обясните, без да ми се смеете, защото се притеснявам за лаптопа си! Освен това с десетката не мога да местя самите страници нагоре-надолу със двете стрелки, които са на тази touch skreen част на лаптопа, трябва да цъкна с мишката в дясно на екрана на вертикалната лента и от тям да ги местя, което много ме дразни, защото съм свикнала по другия начин. Трябва ли да го нося при специалист? Това, че лаптопа е Win10, но програмата за презентации е 7, значи ли, че ако правя презентации ще тръгват на училищните компютри? Там всичко е 7-ци. Как мога да си върна Windows7 за постоянно? Още веднъж се извинявам за неграмотния пост. Моля, помогнете!

Коментари

1.   Хора, за нищо на света не инсталирайте Windows 10. Ако потърсите малко в интернет, ще видите, че MS следят тотално всеки потребител с тая OS - имат достъп до всички файлове, данни, кореспонденции, чатове и т.н. Тука един пич го е написал http:// gatakka.eu/ ?p=1635, а иначе има достатъчно информация и на английски из интернет, където ги пише същите неща.

2.   Така... връщането на седмицата става лесно, порови се в настройките то си пише... НО!!! Ако Windows 7 не е бил оригинален ( най-вероятно... ) ще ти иска код/блаблабла... да потвърдиш, че си с оригинален/, следователно ще трябва да си търсиш програмки, има ги в zamunda, но не всички са хубави, не знам ще се оправиш ли... съветът ми е да си стоиш на седмицата, презентациите ще стават, но някои ефекти няма да се появяват на по-стари версии...
Десятката си е супер, безплатна, удобна, бърза и МНОГО лесна! Аз минах на десятка, на баща ми сложих също, но имаше проблеми с тъчпада(лаптоп) и върнах седмицата...

3.   Слагаш Hiren's boot CD, праскаш един лоу левъл формат на HDD-то и си готов.

4.   1. Виж дали си на 32 или 64 бит
https://vid.me/gGhQ

2. Сваляш iso-то на win7

http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-ultimate-download-official-iso-32-64-bit-dvd/
(Моето е от getintopc )

Майкрософт също предлагат iso-то на уин7.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7

2. Правиш bootable устройство -
https://vid.me/xOT8 - Как се прави буутваща флашка на уиндолс 7.

От биоса трябва да потърсиш нещо като Boot Options - от там избираш Bootable устройство за зареждане на ОС.

Малко пояснения:

Bootable устройство – устройство, което съдържа файлове необходими за стартиране на определени команди, софтуер или операционна система още на ниво BIOS.

BIOS – означава Basic Input/Output System (основна Вход/Изход система). BIOS-ът е малък програмен код, софтуер, който се стартира с включването на компютъра и се намира в чип, разположен на дънната платка на компютъра ви. Грижи се за много от хардуерните устройства като монитор, хард диск, флопи, DVD/CD устройство. Той също намира и стартира операционната система на компютъра. Съдържа част от данните необходими за конфигурирането на хардуера.

Image File – Обикновено са с разширение .iso, .bin, .cue. Без да се задълбочавам в подробности, приемете този файл за вид архив. За да го използвате директно, трябва да го разархивирате с помощта на архиватор или определен софтуер който “монтира” имидж файла във виртуално устройство.

"В операционната система Windows 10 на Майкрософт има недостатъци - системата предполага висока степен на намеса в личните данни на потребителите, твърди англоезичният сайт RT (Russia Today), цитиран от РИА Новости.

Заводските настройки на Windows 10 са агресивни по отношение на потребителя: системата може да чете пощата му, да съхранява историята на местонахождението му и „при необходимост” да получава достъп до данни с поверителна информация, предупреждават специалисти по програмно осигуряване."

6.   Това е все едно да се качиш в лимузината на баща си, да дръпнеш няколко ръчки и да натиснеш няколко педала, и когато 3-тонното чудовище потегли равно-ускорително по нанадолнището, помитайки всичко по пътя си, да започнеш да крещиш: "Помоощ! Не мога да спра? Как се кара? Кой педал да натисна? "

"Пет пъти мери - веднъж режи! " е казал народът. Девизът на днешното време е точно обратния - "Карай гьотере - както си знаеш, пък друг ще оправя последствията след тебе... "

7.   http://www.cnet.com/how-to/windows-10-how-to-roll-back/ Тук е доста добре описано! Надявам се да съм помогнал!

8.   2, такива активатори дето правят уиндолса, , оригинален'' най-вероятно са вируси.

"Безплатна" викаш, а? Да си чувал за "There's no free beer"?

Преди месец-два инсталирах 10-ката и всички опции за събиране на данни бяха включени.
Потребителите нямат право да избират специфични актуализации от windows 10. Това на практика означава, че могат да инсталират каквото си поискат на твоя лаптоп.

"Бърз" - Кортана и др. метро глупости бавят лаптопа ужасно много.

"Лесен" - какво пък му е трудното на седмицата? Да не би да дърпаш камион със тухли?

За мен уин10 е скъп, некачествен, грозен и не съдържа нищо уникално.

9.   Не слушай горните - Win10 си е супер. Аз преди това бях на 8-ца и се родих с 10-ката, но да - от 7 може да ти е трудно да свикнеш, но свикнеш ли няма да ти прави впечатление. Power-Point-a ти е пробна версия най-вероятно, но ти защо не се радваш, че имаш? Трябва си.
Като цяло човек трябва да мисли за бъдеще, не за минало. Вече старите унидоуси ще бъдат деактивирани и ще има само 10-ка като подобно на i. OS ти се качват ъповете и няма да има вече нови операционни системи, а ще става с надграждане, а защитния код ти е за твоят win профил -на това си свикнала от телефони и таблети.
Общо взето 7-цата ще умре и без това следващият комп ще ти е на 10 -сега поне ще си свикнала, ще можеш дори да си вземеш всички данни при нов лаптоп, профила и не си зависима вече от уреда
Вече има дори лаптопи на андроид - супер са и те.
Бъди отворена за новото - млада си за това и не слушай вчерашните хора, които сигурно още са на XP

Вярно е обаче и това, което 9 казва, но по същия принцип си хвърли и телефона, и таблета, защото Google събират информация, всичките ти приложения те следят, ТЕЛЕФОННАТА КОМПАНИЯ събира И ПРОДАВА страшно много информация за твоето движение, поведение като потребител и така нататък, да не говорим държавата какво знае за теб.
Това е цената за модерния начин на живот, а Microsoft знае как и със 7 да ти направи профил - спокойно тук.

10.   Оф ми влизаш в замунда. нет и там в сърча пишеш windows7 или който искаш и там като кликнеш и всичко си е написал ъплоудера и даже как се прави инсталационна флашка си пише.