Споделена история от Тинейджърски

Срамежливост от хората.
здравйте! Аз съм Момче на 16г и винаги имам чувството че все някой ме наблудава, като се разхождам;пазарувам;уча и т. н.
Когато се събираме група приятели аз съм на притеснен, всичките ми прятели се смеят общуват си, а аз почти мълча ако говорят с мен отговарят иначе постоянно мисля кога ще Се разотиваме, много притеснителен човек съм и Когато говоря говоря си странно/Срамежливо изражение опитвам се да бъда общителен но не става, а когато се разхождам имам чувството че ще падна не мога да ходя нормално представятели си? Мисля си че все някой гледа след мен, Не мога да Се отпусна Пред хората, просто да общувам и да се включа в разговор, Мисля че има хора с моят Проблем Моля тези които са запознати С това да коментират ще ми бъдете в полза.

Коментари

1.   Братле имам същия проблем който потискам от 4 години. Сега съм на 17 и не знам точно как се появи и поради каква причина, обаче това нещо е супер гадно. Не можеш нормално да се насладиш на обстановката когато си навън чувстваш се застрашен и че хората те гледат. Имам абсолютно същия проблем особено ако има много хора около мен проблема се засилва и то много чак в паника изпадам и ми се завива свят. Според мен трябва да се съберем тия хора дето сме в това състояние и да си помогнем щото това е супер гадно.

2.   И аз съм така. Просто гледай да излизаш повече и да говориш пред хора, за да успееш да се владееш и да опознаеш себе си в такива ситуации, а и оттам ще дойде подобряването. ;) Успех.

3.   Здравей! Аз съм със същият проблем! И честно да ти кажа си отдъхнах, че не съм само аз. Според мен притеснението ти идва от това, че те е страх да не се изложиш пред някой или нещо подобно. Нямам си и на идея точно. Имал ли си някакви излагащи моменти от детството ти или нещо подобно? Единственото, което можеш да направиш, е да се постараеш да го пребориш поне до някаква степен, защото с времето става по-зле и по-зле и без да направиш нищо то ще си стои и ще се трупа всичко това и един ден просто ще си момче, което не смее да излезне навън. От кога е започнало това горе-долу? Има ли хора пред които не си стеснителен, и с които можеш да говориш свободно?

Момиче, 13г.

4.   от автора!
1:Да брат! наистина е странно и трябва да Свикнем с хората,По-точно да не обръщаме внимание От това какво ще си помислят околните за нас или нещо такова, Мисля че това е само във нашата Фантазия! Мислиме че ако се включим в някой разговор Ще се изложим И наистина така става,Ако се отпуснем и не мислим за това мисля че ще бъде по-лесно но може да е от характера или Така сме Възпитани/родени или Не Сме свикнали пред хората,нека да общуваме все повече и мисля че ще Свикнем, Да! наистина има хора които забелязват Че се притесняваме и това още повече ни притеснява даже на мен са ми го казвали да се отпусна да бъда по-общителен но просто не мога, Готов съм "да споделяме" проблема и да си помагаме един на друг със.

2:определено ще се опитам Но мисля че това е от Прекалено "Усамотяване" не трябва да се затваря ме в себе си,Липсва ни и повече "Мъжественост" дано Да се оправим с годините Всъщост аз пред гаджетата не се притеснявам може би защото се гордея тогава :D .

3:Това за детството съм го прочел в нета...Да! мисля че всеки е имал моменти в които се Провалял В прекаленото срамежливо държание Той е Супер гадно, Или е казал нещо глупаво и т.н. и някой да му се подиграл така както и на мен в някой моменти, и от това че все гледаш да Внимаваш в многото говорене или държанието/действията и от това не може да се да се отпуснем и просто да си приказвам на воля, Макар и да казваме нещо глупаво Да го казваме с друго изражение а не да се изчервяваме когато говорим.

5.   И аз съм така, момиче на твоята възраст съм и винаги съм била такава.
Опитай се просто да избягваш големи компании или пък да си насаме с някого, гледай да си с двама-трима човека, но все пак, гледай да се отпускаш малко по малко. :)

6.   И аз бях така преди и не можех да си намеря приятели точно заради това, но се взех в ръце смених училището и си обещах, че ще се променя. За няколко месеца се промених много вече проблема го няма на 99%, просто трябва да направиш точно това от което се страхуваш. Излез някъде дори и сам, седни на една пейка, постои малко и се отпусни, измисляй си причини за да излизаш, ако трябва било то за да купиш нещо от магазина или да отидеш на кино. Ако не можеш, пробва да смениш обстановката при мен се получи само не се депресирай защото има много хора които са много по-зле от теб. Огледай се и ще видиш колко много такива има. Всичко е в твоите ръце!!!