Споделена история от Тинейджърски

Бележник
Моля на редакторите да публикуват историята ми!
Моля ви, някой да ми каже дали има проблем да се пише в бележник (ученическа книжка)? ! Преди седмица ни върнаха бележниците за края на срока. Госпожата беше нанесла доста оценки и аз, за да плевня майка ми написах под всички-подпис. Пътувах, а тя си остана в къщи и затова, за да и е по-лесно. Но много се притеснявам. Да не не изключат или нещо от този сорт? !

Коментари

1.   Още в понеделник ще си на бесилото!

2.   Аз нищо не разбрах от написаното...
Чудя се какви хора пишат толкова неразбираемо и защо? !
Би ли ми обяснил/а какво означава "плевня майка ми"? А "написах под всички-подпис" - опитал/а си се да имитираш подписа на майка си, или си написал/а думата "подпис" с/у оценките? После: какво значи "за да и е по-лесно" - понеже е голямо усилие и труд да разпишеш било то и десет-двадесет оценки (ако правилно съм разбрала, де)...?

3.   Има естествено това да фалшифицираш подпис е наказуемо а не ми се мисли майка ти ако разбере ! Откъде накъде ще се подписваш вместо нея !

4.   Хаха, недей така 2, искаш да кажеш, че си възмутен/а от неясното писане иначе, ако нищо не си разбрал/а, се нареждаш недалеч от автора по интелект. С малко логика и комбинативност се вижда, че "плевня майка ми" означава "улесня майка ми", "написах под всички-подпис" - "подписах се срещу всички оценки", ""за да и е по-лесно" - от друга дума се вижда, че авторът пътува, вероятно не живее у тях, а на квартира и пансион. Затова е решил да не разкарва майка си със затрудняващо пътуване на неизвестно разстояние, заради някакви си подписи.
Едва ли ще те изключат за това нещо, ако честно си обясниш защо си го направил. Естествено не се хвали -едва ли някой ще разбере, не дърпай котката за опашката. :)

5.   Голяма работа - не е края на света. Ако все пак толкова те е страх просто хвърли бележника в някой казан за боклук и кажи, че си го изгубил. Ще си вземеш нов и просто ще ти нанесат оценките отново. Виж ако вече имаш някои слаби оценки или забележки, от които се страхуваш вашите да не видят - тогава вече е друго. Но какво пък - няма да те убият заради няколко двойки примерно - просто се стегни и си оправи успеха.

6.   От 2 до 4:
Щом си по логиката: Първото ми изречение е иронично. Второто обаче - не - то е повод за коментара ми, особено последната дума в него.