Споделена история от Тинейджърски

Комплекси
Здравейте :) аз съм момиче на 16 години и имам много комплекси...
Или поне така си мисля, тъй като много ми се подиграват в училище... Най-много ми се подиграваха защото съм мургава, не много, съвсем малко, в класа ми има и по мургави момичета, но не знам защо само на мен ми се подиграваха, дори някой още го правят... Също много ми се подиграват защото не мога да казвам "Р", не всички само 2 момичета, който уж са ми приятелки... Постоянно ме дразнят, самочувствието ми е много ниско, дори бих казала, че изобщо нямам такова... Не съм уверена и за това дори не мога да си хвана гадже. Какво да правя??? Моля дайте ми съвет.
Благодаря предварително!!! :) :)

Коментари

1.   Ми и аз съм на 20 години и нямам гадже, но не се притеснявай. Само си лаят, а ти не се впрягай!! Хем момче ще си намериш, хем ще им затапиш дзурлите.

М20

2.   Вероятно се впрягаш и си прекалено чувствителна, когато ти се подиграват, че си мургава. Явно не се подиграват на другите момиче, защото не им пука. Не би трябвало да ти пука, то това че си мургав, в какъв смисъл те гради като човек. Важно е какво имаш в главата, това да си мургава никои не си го избира, да не си с рога, че да ти се подиграват. Я малко с повече самочувствие. Не намирам смисъл в това да си подиграват, че си мургава. Някакви расистчета педераски, дето ум нямат и като видят някои малко по различен и то на външен вид се чудат какво да измислят. Това със самочувствието е хубаво да си го оправиш. Това с гаджетат е сложно и аз съм на 20 и досега не съм имала приятел. То не точно от увереността според мен, а от характера, възгледи, принципи, душа. Трудно е да намериш човек с който да си пасвате и допълвате. Аз съм пас в това както казах.

3.   И аз бих те посъветвала да не им се впрягаш- само това чакат да им се обърне внимание на такива. А това е най-тъпото в случая. И аз съм била ученичка, и на мен са ми са се смели, но не ги отразявах. Не давай да става на тяхното, не им прави кефа! Вземи една голяма лъжица МАЙНАТА ИМ и по живо, по здраво... Успех и горе главата!