Споделена история от Тинейджърски

Ниско самочувствие
Имам прекален ниско самочувствие, непрекъснато се усещам, не знам какво да направя по въпроса, за да престана да се чувствам като човек второ качество, а на всичкото отгоре имам някакъв проблем с общуването с хора. Като цяло съм толерантна към различните, винаги ми става жал за останалите. Приемам ги за такива каквито са, не съм най - голямата странница, но се пак се различавам от останалите. Не знам чувствам, че сякаш моята толерантност към различните е като мое отрицателно качество за другите и по този начин ги отблъскам от себе си. В сякаш в тоя свят има едни постоянно установени норми и случайно, ако не не ги следваш си извънземно. Не знам в България ли е само така, но на почит са хората, които пощи нищо не струват и са пълни боклуци. Нe знам сякаш се противопоставям на всичко. Но не мога да разбера, това не е причина за моето самочувствие, то изобщо липсва в мен. Хора моля ви се помагайте, дайте ми някакъв съвет. Как да се чувствам добре в кожата си и да имам самочувствие.

Коментари

1.   Вземи, да тренираш и излизай с готините и им подражавай. Ходи да тичаш и тежкарка бъди.. Учителите не им робувай и ги късай в тяхните опити да те подтискат и сдухват. Не казвам да не учиш а даже напротив, но просто и другите да видят че си не неопитомена. Не позволявай учители, ушеви, мушеви да та мачкат и да ти се налагат. Ходи наперено експементирай и бъди себе си. Те твае, не го мисли а просто им покажи че можеш да летиш.

2.   Виж, и да си особняк, какво като? Прекалено много еднакви има.. или такива, които не са нищо особено, но искат да са особняци и се самонавиват, а всъщност са супер смешни :D. Първо, трябва да разбереш, че каквато и да си, винаги ще има хора, които няма да те харесват, хора, на които ще си безразлична и хора, които ще те уважават и ще търсят компанията ти. И точно така, ти ще си подбираш кои хора да толерираш и кои не, няма значение какви са и дали другите ги харесват. На всеки му допада различно нещо. Например ти не си расист - добре, друг е расист - добре, всеки си решава. Някой иска да носи грим или да се облича ексцентрично - добре, друг пък предпочита по-обикновено - добре. Всеки си преценява. Е, някои хора няма да го разберат това и винаги ще гледат останалите със свободна душа странно, но да не ти пука. Аз съм особняк, особено според другите. Дори и само по излъчването си ми личи. Обичам да нося много грим, обичам високи обувки, ексцентрично облекло, включително и на училище. Често си сменям цвета на косата. Не употребявам наркотици, нямам желание засега дори и и за трева, но ако някой иска, ок, те си решават. Цигари дори също не съм пушила още, нищо, че много мои приятели пушат. Понякога много се напивам, дори и на училище. Имам предвид, че умишлено се напивам, а не, че не си знам границите :D. Не обичам да пия в компании, което е много странно за другите, но просто съм си така. Интересувам се много като цяло от хората, от различните типове характер, затова общувам с всякакви хора, на всякаква възраст и съм добър психолог, често помагам на хората, защото ми искат съвети за всякакви неща, дори и родителите ми. Те са много толерантни към мен, не ме ограничават, някак си вярват, че аз имам разум в главата и мога да се оправям :d. За оценки в училище - нито съм бележкарка, признавам си, че почти не уча, по повечето предмети имам слаби оценки, по някои добри, например английския ми е втори роден, защото като малка гледах прекалено много телевизия на английски, била съм на 4 и половина, всеки ден по 6-7 часа съм гледала телевизия на английски, без субтитри и някак си го разбрах и запомних езика, никой не знае как, дори и аз. Знам, че звучи невероятно. Повечето учители не ме понасят, защото винаги имам свое мнение, против строгите наказания и правила съм, и считат, даже постоянно ми правят проблеми за това, че за мен няма правила в училище и съм си правела каквото поискам :D Еми така е, който си може, ще се държи така ;d. Обаче не избухвам и винаги знам как да отговоря, след което учителите не знаят какво да ми отговорят и казват, че съм нагла :D :D. Излишно е да казвам, че за много хора на моята възраст поведението ми им е много странно, че понякога и шокиращо, но имам и доста познати и приятели :д. А и почти всички ме познават или са чували за мен :D дори и да не ме харесват, всеки има някакво мнение за мен. Нали знаеш - единственото по-лошо от това да говорят за теб, е да не говорят за теб. Така че, да не ти пука каква си, прави това, което смяташ, че е добре за теб, ако трябва промени външния си вид към нещо, което искаш, промени нещо в себе си друго, което ще те накара да се харесаш и не се притеснявай от това какво ще кажат за теб. Хората винаги ще намерт да кажат нещо лошо за теб, без значение истина ли е или не. Но е по-добре да не те харесват за нещо, което си и те прави щастлива, отколкото за нещо, което не си.

3.   Много добре те разбирам. И аз съм от тези "толерантните", но проблема е, че в такава долнопробна и ограничена държава като България хора като нас се третират като отрепки. В новото ми училище от няколко месеца скандалите не стихват. Станаха малко по моя вина, но няма значение тук. Мисълта ми е, че всички ме наричат"клюкарката", "лъжкинята" и тем подобни, а ако някой направи нещо срещу мен гледам да го забравя и да го игнорирам. Тук хората са така устроени, че като видят добър човек трябва да го пречупят, имат го за нещо като... заплаха, но нз дали думата е достатъчно точна. Единствения изход е да бъдеш като тях, дръж се и ти гадно, слагай маската, когато е нужно. Никой почтен човек не заслужава подобно държание :) Изправи гордо глава и покажи, че не се срамуваш да бъдеш различна, а не ограничен робот на още по-ограниченото общество.

4.   Все едно това аз съм го писала! Аз се правя на идиот нищо че не го искам.... просто се страхувам да споделя истинските си мисли