Споделена история от Тинейджърски

Дебела ли съм за възрастта си?
Здравейте, драги читатели! Надявам се искрено историята ми да бъде публикувана, защото мнението на аудиторията ме вълнува изключително много! Бих искала да ви задам един въпрос, отнасящ се за моите мерки на тялото. Аз съм доста комплексиран човек, почти всеки ден съм отчаяна, защото, например, съм изяла 2 парчета шоколад, а не някакъв плод. Ето ги и моите мерки на тялото:
Години - 15 годишна
Височина - 1, 59 см.
Килограми - 58-59 кг.
Когато бях на 14 години, тежах около 55-56 килограма. След което обаче точно за 1 месец видях, че промяната беше с цели 3 килограма! Не съм отпусната, напротив, спортувам редовно, всеки ден. Ходя пеша цели 3, 5 км. всеки ден и вкъщи спортувам по 1 час на ден. Пазела съм много диети, но не повече от 1 седмица. Не ми действат добре, и дори не свалям повече от 600 грама.
Какво мислите? Положението много ли е зле, или не съм толкова дебела? Благодаря ви предварително за отговорите!

Коментари

1.   Здрасти, ти не си „дебела“, но не си и слаба. В горната граница на нормалното телосложение си, но не си дебела в никакъв случай и комплексите са ти излишни.
Не бива най-вече да напълняваш повече. Спри сладкото - шоколад малко може, но най-добре яж плодове като ти се яде шоколад. СПРИ СОКОВЕ дори да са фрешове и всякакви безалкохолни
Виж какво, при теб на 15 г. растежът вече не е толкова интензивен като преди и не е нужно да се тъпчиш прекалено много. Спри нездравословните храни, повече течности, салати, зеленчуци на корем. Спри тестеното, но 1 филийка хляб на ден е ОК, за да имаш здрави нокти и коса, спри сладкото, спри чипсове и глупости... и ще си отслабнеш, защото растеш, но да - не бива да напълняваш каквото и да става повече.
Спортът е надценен. Ти продължавай с движението, но не си мисли, че след това можеш да хапнеш една вафла примерно. Не забравяй в менюто си яйца, пилешко, РИБА, тележко месо, кисело мляко.

2.   Ако спортуваш редовно, то това са едни завидни мерки. Не спазвай никакви диети, глупости и тем подобни. Ако имаш зависимост към шоколада(защото аз имам такава; не мога и един ден без сладко), яж само чист шоколад, без бисквити, вафли, бонбони и т. н., защото от тях се дебелее най-много. Яж по малко, но на често и не спирай със спорта. Ти си си добре на този ръст. Аз съм на 12 и съм 169 см и 45 кг. Лошота е че през септември 2014 бях 152 см, септември 2015 бях 164 см, а февруари 2016 съм 167 см. Т. нар. взрив на растежа! Не се лишавай от нищо, но не се тъпчи. Яж всеки ден нещо различно, задължително трябва да ядеш супа поне веднъж в деня и да спортуваш редовно, най-малко един път в седмицата. Не се комплексирай, защото за мен изглеждаш супер. Ако и аз бях като теб, щях да съм много доволна!

3.   Яйца да ядеш не е по-добре от един чипс 2000 калории хахаха.
Килограмите ти не са страшни сега. Можеш да си позволиш да свалиш, но не и да напълняваш повече защото след още няколко кила ще си с наднормено тегло. Става въпрос за дравето ти, не за красота. Но не се притеснявай... Добре е че си активна. Просто не яж мазнотии. Не прекалявай освен с пакетираните боклуци и с продуктите от животински произход (които съм на мнение, че изобщо са ни ненужни), движи се все така и се храни здравословно... , но обърни внимание на истински здравословните храни.. Авокадото, броколито, лененото семе например са наистина страхотни, просто примери, които сега ми влезнаха в главата, неща, които консумирам всеки ден почти. Кардио и зеленчуци и ще си добре : ) Успех мила

4.   Ами килограмите и ръстът нямат значение, ако огледалото показва, че не си дебела. Ти правиш ли разлика между набита спортна фигура и отпусната пълна?

5.   Номер 3, като си толкова навътре, обясни, моля те, откъде едно подрастващо момиче да си набавя примерно витамин В12, много ми е интересно.

6.   На тази възраст доста момичета напълняват и после пак отслабват - много мои приятелки бяха така. Комплексите ти са излишни, защото има и момичета, които не са като манекенки, но пак се харесват от другите. Важно е да имаш самочувствие. Хубаво е, че живееш здравословно. Продължавай така и с една усмивка на лицето и общително поведение няма от какво да се притесняваш. :)

7.   Стани веганка. Потърси в интернет, има много, много, мнооооого причини, за да го направиш. Ако желаеш, посети профилите на Freele the banana girl, rawvana, durianrider, Nina and Randa в youtube - много ще ти помогнат, а от там можеш да намериш и други.

8.   Виж, не може всички да са фиданки, но да се вманиачаваш по някакви самохпдни скелети, които гледаш по списанията, е вече прекалено!
Аз лично обожавам по-едри жени, особено когато са стегнати и спортни, и бих бил много щестлив, ако някога животът ни срещне!

9.   Едва ли е мускулеста. По-скоро може да е с по-едър кокал, но не и мускулеста. Тренирам от години редовно с тежести, ходя пеша и над 10 км на ден понякога, на 29 съм и пак не мога да кажа че имам завидни мускули, така че знам какво говоря. Проблемът е в храната. От спорт не се отслабва, трябва да се пази режим. Повече растителна храна и протеини като за начало, ограниченията на по- късен етап, като свикнеш с режимите.