Споделена история от Тинейджърски

Какво е да имаш гадже ?
Здравейте..писала съм преди пиша и сега.. Момиче съм на 12 и досега не съм имала гадже ! Интересно ми е какво е да имаш гадже ? Чувстваш ли се по-яко ?

Досега съм нямала гаджета по неясни причини ! Не съм грозна,но явно нещо "пречи" на момчетата да ме харесват..По душа се определям ( не че аз трябва да го правя , а другите) като добър човек,печена,обичам да помагам на хората и да купонясвам ( до колкото е възможно за моята възраст) ;)...

Та да.. бихте ли ми дали съвет как да си намеря гадже или какво трябва да направя ? Какво е да имаш гадже..Моля ви отговорете ми на тези въпроси,защото наистина ме интересува :)

Коментари

1-50 от 87

1.   Здравей миличка.
Ще започна от тук: да се чувстваш обичан и да обичаш са най-прекрасните неща в живота. Най-милото и най-искреното нещо е Любовта. Обаче тя поражда много болка, наистина много. С нея игра не бива. Тя е капризна, изисква много жертви. Хубаво е да имаш "гадже" (приятел), който те обича и уважава. Който да те подкрепя, да е до теб в добри и лоши дни. Чувстваш се повече себе си. Намираш смисъл за всичко, за живота, за делата си.
Но мила, ти си само на 12 години. Недей да бързаш! Няма да ти избяга любовта и теб ще те настигне един ден. Изживей си пълноценно детството няма да има връщане назад, запомни! Млака си още и ти е интересно, разбирам те. Не знам кое е толква готино на днешно време на по 10-14 години да имате "сериозни" гаджета, а пък когато говорите за секс .. някак не се връзват нещата. На тези години още съм играла пред блока с връзниците си. Не че сега съм много голяма (пълнолетна съм).
Искам да ти пожелая искренно да не спираш да мечтаеш и да изживееш едно прекрасно детство, защото не всички деца имат дори тази възможност. :)

2.   1 това, че си има гадже не означава, че няма да изживее пълноценно детството си
и аз си исках гадже, за да се отнася към мен по този начин, за който пише номер 1, имам си, но не е същото. Той не ми обръща много внимание, започнах да се дразня от него и сега се чудя как да скъсам с него.
И от една страна е по яко на тези години да нямаш гадже, защото така не е нужда да се ограничаваш ;)
и ако случайно те интересува възрастта ми - на 13 съм

3.   Последвай съветите на №1-абсолютно верни са и тя е права!Моите виждания са същите-ти си още дете-забавлявай се,любовта сама ще те намери когато дойде времето!Не избързвай излишно!

4.   Та ти си само на 12 уе, и аз като бях на 12 не съм имала гадже и изобщо не е било от значение. Тва новите поколения ставате от зле по-зле. Гледайте си детството, стига с тоя секс и тея гаджета на 12, 13 години, пффф...

5.   Наистина ли държиш да знаеш какво е да имаш гадже? Няма да ти кажа, че е работа за възрастни, понеже това ужасно много амбицира(доказан факт). Да кажем, че на този етап не ти трябва. Нито ще се изнесете да живеете заедно, нито пък по закон ви е време да имате интимна връзка. Най-много да се държите за ръцете и така да карате другите да ви завиждат. Но има още много начини да накараш тълпата да ти завижда, затова и тази причина не е убедителна. Щом не си грозна, значи в точният момент няма да имаш трудности с момчетата. А засега си живей живота, защото гаджето освен удоволствия ти носи и грижи, отговорности и товар, който не би искала да изпиташ точно сега.

by Свободният

6.   Да и аз искам да си изживея пълноценно детството , но просто няма с кой...никой не иска да си играем, а аз имам огромно желание...пък и живея в квартал,в който няма много деца...имах една приятелка-тя си отиде за друг град..а другите ми приятелки живеят по другите квартали..пък и много не обичат да си играят :) Страшно много обичам да си играя,но пък и в тези дни,ако си играеш на моята възраст ще те помислят за бебе (въпреки,че аз не мисля така)...Благодаря ви за съвети...да знам,че съм малка,но просто ми е интересно..моля не ме съдете !

7.   Да имам почти същият проблем.Самоче на мен ми се подиграват в училище разбирам те отлично нали и аз съм на 12г.В днешни дни е на мода да имаш гадже от по рано.Не се тревожи има време ще си намериш гадже.Та ти си слаба и хубава нали.Радваи се на детцвото си докато можеш и има много по зле хора от теб с много повече пробле ми като мен.

9.   Ех милата! За всичко си има време и аз като теб се ядосвах едно време ,защо си нямам гадже и тъй на татак. Е сега съм на 18 и имам приятел от два месеца и мога да ти кажа, че усещането е невероятно.

10.   Рано ти е. Яко е, да, ама ти е рано. Изчакай поне 2-3 години.

11.   Живей си живота. Всичко с времето си !

12.   не аз не съм имала гадже до сега.

13.   Смятам, че да ''имаш гадже'' може да се обясни по различни начини. Зависи от много неща - възраст, тип на връзката ... Например, до 5 клас може целувка, кавалерство от страна на момчето и т.н.

14.   Номер 13, така е. Само че преди 18 години начините са глупави и лишени от смисъл. Ако е за целувките и държането за ръка, това може да се прави и след 18-тата година.

15.   Здрасти... азз преди 2/3 години имах същия проблемм.. /сега съм на 12/ .. мислех че съм грозна и дебела... не съм туркиня но са ми предлагали 3-ма турци...! След като ми предложи третия турчин се стегнах и си казах че до 2седмици ще си хвана гадже... защото всичките ми връснички имаха вече гаджета...! Не се отчайвай,аз се бях отчаяла а виж ме сега .. сс гадже и то 8клас! ;;]

17.   Според мен 16 коментар не е написан от авторката.

18.   ей 15 номер, първо не е нужно да си хванеш непременно гадже, аз мога да си хвана на часа, но не го правя и второ да те питам случайно да си от Айтос? Аз писах и отговор номер 13 по-горе и съм 8 клас момиче

19.   Виж миличка и аз съм на 12 и съм имала около 20 гаджета досега ;x Аз например не съм хубава обаче доста добре се разбирам с момчетата :) Това да си имаш гадже или както го наричат сега "авер" не е нещо особено....От личен опит знам, че тези "връзки" само нараняват! По-добре чакай любовта :)

Викс! ;р

20.   Аз съм на 14 и досега не съм имала гадже дори и на шега.Не съм грозна, защото имаше няколко момчета, които ме харесваха и сега съм в ново училище и един от 11 клас ме харесва, което е странно.Той е мил,хубав, заговаря ме по коридорите на гимназията ми, а дори не ми знае името ;d луда работа..определено е забавен, но не го харесвам.Не ми се занимава още с момчета.Не искам да бързам с гаджета.Има момичета от класа ми, които са имали по 5 гаджета, но аз не искам да бъде така "лесно".Смисъл първият път е незабравим и искам да не е с първия срещнат.Аз си представям това да имаш приятел като нещо прекрасно.Да му казваш много неща, да се чувстваш защитена с него, да ти е хубаво и да не е простак :)

21.   и аз съм на 12 и съм нямала още нито едно но не бързам за никъде изчакай да дойде точния човек който няма да те огорчава

22.   Ами какво е да имаш гадже? .. всичко зависи от теб :) Ако наистина харесваш момчето и от другата страна споделят чувствата ти.. (на мен ми се е случвало мн рядко, с мн готини момчета съм била но някак не съм ги харесвала достатачно ли.. имало е и пъти в които са ми били в тежест :( изживявала съм наистина мн малко такива случаи във които забравям коя съм забравям за вс и се отдавам на момента защото просто съм била с невероятен човек макар сега чувствата ми към тях да са отихнали.. но вс това си го спомням с усмивка на лице и съм щастлива че съм го изживяла.. ) и така ако и двамата се обичате ще се чувстваш мн добре- обичана, нужна.. ако не е така жалко за пропиляното време :)))

23.   Гледай сега... " Намирането" на гадже, приятел, мъж, не е като да излезеш на пазар с твърдото намерение да си купиш обувки, например. ВСЯКА жена, стига да е достатъчно отворена, може да си намери" гадже" , ако е само за идеята да има такова. Но, въпросът не е там. Няма смисъл да започваш подобен род отношения, ако нямаш чувства. С времето, те сами ще дойдат, няма нужда да се стремиш да си ги предизвикаш сама. Имах навремето една много инфантилна приятелка, която сама се навиваше да харесва някого, да не ? било скучно... и после стадаше. Когато вече имаш чувства, тогава правиш всичко възможно те да бъдат споделени. Ако са - честито, имаш "гадже" и всичко е супер, ако не - ред сълзи, ред сополи, както се казва. Ако обаче насилваш работата и се" хванеш" с човек, към който нямаш чувства (без значение какви са неговите към теб), не мисля, че ще се чувстваш добре - лъжеш и него и себе си и... в крайна сметка ти е по - добре, когато си без него.

Желая ти успех в любовта, тогава, когато наистина си готова за нея!

P. S. Девизът на един от най - успелите хора за всички времена (осмият месец от годината и до ден днешен носи името му:) е бил:" Бързай бавно" . Помисли над това!

Борония

24.   и аз нямам а съм на 15 спокойно всичко идва с времето и твоето време ще дойде не прибързвай!

27.   Аз съм момиче на 11 години -5ти клас. За първи път имах гадже в 1 клас. За да имаш гадже 1во бъди себе си, 2ро когато той - тя да му-и приемаш предложението. Аз до сега съм имала 123 гаджета. Според училище съм най-якото момиче.

28.   Аз съм на 14, и все още ни съм имала гадже. Нито съм няква кифла или пък задръстена, съвсем нормална. Мисля, че съм супер и много хора ме харесват. До сега съм харесвала 2ма много, не мога за кажа, че съм ги обичала но нищо не стана. В момента не харесвам никой и съм си съвсем добре. Моят съвет е да не бързаш! : )

29.   Не бързай. Та ти все още си дете! Гадже на тази възраст.... не е гадже! За да имаш гадже трябва наистина да знаеш, че това е човекът за теб не да тръгнеш с първия срещнат. Да имаш гадже значи чувствата ви да са споделени и искрени не да тръгнеш с някого който се отнася добре с теб. Изчакай още 3-4 години. Тогава ще разбереш какво ти казваме. Просто според мен да тръгнеш на 12 с някого е просто гадно! Ти няма да можеш да усетиш истинския смисъл на думата гадже. Ако повечето ти приятелки ти казват че имат гадже-значи те са прекратили най-хубавите години от детството си. И всъщност не им вярвай днешните момичета на тази възраст изобщо не избитват любов към момчето-просто за да бъдат най-яките момичета в училище както казва №27. Най-харесваното момиче не се определя по колко гаджета си имала, колко момчета те харесват, как се целуваш или колко пъти си правила секс!

30.   момче съм на 15 еми честно да ти кажа от начало е добре след месед или два ти писва зарезваж го и търсиш друго ^_^ на твоята възраст момчетата се срамуват да ти го кажат ако си такава каквато казваш сиг сам че имаш обужатели

31.   Ама моля ви се кой говори тука за секс. Момичето казва че иска гадже, вие гадже със секс ли свързвате. Тя иска да има малко романтика в нейния живот, иска да бъде обичанане от мама и тате а от някой който не и е роднина но е специален за нея. Момичето досега не е имала гадже и едва ли мисли за секс. Хайде по - скойно! Аз като бях на нейната възраст също исках това ето след това се влюбих и той в мен сега вече 2 години ще станат от както сме заедно ии за тези които веднага ще си помислят нещо. Детсвена съм! и все още скачам на ластик пред блока докато другите ходят по купони той няма нищо против 1 год. е по - голям и впечетлението му за мен беше че аз съм аз ДЕТЕ

34.   № 5 това последното дали не е намек :D

35.   Спокойно миличка, всеки иска гадже. Аз съм на 13 и за първи път имам нещо като гадже. Казвам нещо защото той не е българин, но го обичам и той ме. Тъй че спокойно ще намериш любовта! Точно когато не я очакваш.
Успех:)
аммм да те попитам нова съм в този саит за колко време качват историте защото моята я чакам от 2 дни. Мерси предварително!

36.   Ами и аз не съм имал гадже. И едва ли някога ще имам кой ли иска " ИЗОРД " като мен ;-)

37.   Мило детенце не ти трябва гадже ха ха ха

38.   Ами страхотно е чувството

40.   офф какво детство да изживявам с това учене и тези оценки.... :[[

41.   36 - о боже недей така!! и аз не съм имала... и искам ама сега.. нали всичко с времето си... спокойно и твоят ред ще дойде... за всеки е създаден човек, който да го обича..!!

42.   Понякога е готино да си имаш гадже но понякога има и лоши моменти. И е напълно възможно след време да спре да те обича, че такаче внимаваи в избора на гадже :):):)

44.   почакаи той сам да ти предложи и ако ти допада му кажи да

45.   Виж, аз съм момче и също съм на 12 но, стига за мен.
Така, от мъжка тледна точка да имаж гаджи е нещо страхотно. Аз лично съм имал много гаджета, ето на, в момента излизам с осмокласничка (ако щете вярвайте).
Има 2 варианта:
- или момчето да ти предложи (както пранех аз)
- или ти да го заговориш (както стана с мой приятел, впрочем, моето и неговото гадже са в един клас и са приятерки).

47.   Скоро станах на 13 имала съм си 4 гаджета.... В този сайт по-големите си мислят че не е нормално ама е! Искам да ти кажа че момчетата не гледат само външният вид.. Трябва да си забавна и различна ;) Искам да ти кажа че момчетата на твоята възраст ще са ти скучни аз лично харесвам по-големи! Сега харесвам в 9 клас! Иначе нищо особенно е да имаш гадже

48.   Аз на 12 години съм си мислила на жомънка или на стражари и апаши ми се играе повече. Какви са тия мисли на 12 години, лелее разбирам да си на 15, защото в днешно време е дори късно на 15 години да си хванеш гадже. А аз, която си хванах чак на 20 трябва да се чуствам задръстенячка ли. На 12 не мисли за такива глупости, след време гаджета ехеее, валяло, направо ме изумяват някой път лапета като тебе :)

49.   Не бързай с гаджетата и аз съм на 12! Но аз съм много по различна от теб. На въпроса: Моите гаджета винаги са били надувки, гадняри, големи ревнивци и видят ли ме само да говоря с други момчета са готови да убият за да спра!
Сега харесвам едно наистина мило момче!

И така ако намериш добър и мол човек с когото си принадлежиш-ще си на седмото небе, ако момчето е с те само защото хормоните му бошуват и иска само да те накара да направиш някоя простотия с него-в момента може да ти е добре, но когато осъзнаеш, че те използва само защото не може да си намери друга освен теб, ще ти е наистина много, много гадно! дано съм ти помогнала с нещо!

50.   Да по-яко е да имаш гадже!

51.   Не бързайте от толкова рано. Аз като бях на 12 изобщо не съм си и помисляла за гадже. Сега съм на 17 и все още нямам, не се тревожа от този факт, на всеки му идва времето. И аз се чудя какво е да имаш гадже, но може би мен ме плаши отговорността, която ще трябва да поема в една връзка :/

52.   Темата е стара, но все пак ако все още нямаш гадже не ти и трябва изживей си безгрижно детството без момчета за да не страдаш после не ти трябва по добре само с приятели отколкото разбитото сърце

53.   Аз съм на 15 и нямам и не съм имала а тя ми говори че била на 12 ахахахаха

54.   1-во ти си дете
2-ро ти си дете
3-то ти си дете.. не се обиждай
значи аз сам на 16 ине съм си имала гадже абе така да се нарече целувала съм се с момче ама не беше нито връзка м/у нас просто той ме харесваше бяхме се събрали на купон и се целувахме така та остави ме мен .. има хора на по 23-24 години не са си имали гаджета а ти си на 12 и това ти е 1-вия проблем в живота.. ;ххх те първа ти предстои да порастваш да харесваш да те харесват и така има време за всиииииичкооо ;***

55.   все едно, че пиша аз! аз също съм момиче на 12, нямам гадже, не съм грозна, но момчетата не знам защо не ме харесват и ми много интересно какво е да имаш гадже.
не мога да ти дам съвети, защото съм на същото дередже, но просто бъди себе си, ще дойде момента в който ще стана всичко съвсем неочаквано!

56.   Здравейте аз пък туко що си хванах ии нямам представа какво да правя!! Никога не съм се целувала... Помогнете!!

57.   Още си само на 12 имаш още много да се париш от сладката болка на любовта. Имаш много време още ще имаш гаджета някой за ден два някой ще ги помниш цял живот. Никой не може да опише лябовта като се влюбиш ще разбереш

58.   Аз попринцип съм доста красива, но малко по-висока съм за възраста си (на 12 съм). Не знаех защо момчетата не ме харесват (от нашия клас, защтото с другите не си говоря). Майка ми много държеше да ме запише в извънкласна дейност и там често ни слагаха по двоики. Там едно момче от 8 клас (по случайност от нашето училище) ми каза, че ме харесва и тогава разбрах, че просто ме харесват по-големи момчета. Тогава вече нямах чак такава потребност да си хвана гадве и продължавам да си нямам

59.   ами хубаво е не си сам има някого който е до теб и те защитава при мен така стана ако сте добри и затворите очи и помислите за любимия човек се получава едно такова прекрасно чувство че може да отворите очи и този човек да е при теб е радвам се дано ви помогнах поне малко много се радваме с приятелят м дори да съм на 8 години и 2 клас любовта е слна и моля да не ви е срам

1-50 от 87