Споделена история от Тинейджърски

Петна от стискани пъпки....
Здравейте! Момче на 18 години съм. През годините имах много тежко акне, особено последните 3. Най-лошото е, че щом ми излезе пъпка аз я изтисквам, това ми е като мания и остава червено петно от нея. Цялото ми лице е в петна, явно имам такъв тип кожа, която оставя петна. Имам някои от преди години. Моля ви за съвет, някакво евтино лекарство или маска, които са ви помогнали да избледнеят тези петна. В момента правя маска с жива мая за хляб и прясно мляко, но не виждам особен ефект. Скоро имам среща и искам да залича тези петна. Моля ви за помощ!

Надявам се, че модераторите ще публикуват историята ми.

Коментари

1.   Никога, ама никога повече не стискай пъпките, оставяй ги да узреят, да избият и няма да има помен от тях.

Домашните маски имат приличен ефект, но трябва да ги ползваш доста време. Дори и козметичната фармация не предлага бързи решения за петната. Тоест - на срещата ще си с петна...

Но ето какво може да правиш занапред, за да се избавиш от петната - поддържай кожята си чиста и добре ексфолирана, минимизирай алнето - има достатъчно продукти за тази работа, задължително използвай слънцезащитен крем с фактор 50 целогодишно, всеки път, когато излизаш навън - това е най-високо ниво на защита, предпазва от петна и стареене на кожата.
Ако не използваш слънцезащита, положението само ще се влошава... Лимона и картофите имат избелващо действие, опитай, но не очаквай чудеса.

Успех.

2.   Кремче Пали или медикоидеал.
фифи

3.   Вземи една игла и ги изпопукай всичките веднъж завинаги и спри сладкото и мазното. Аз така направих, и се оправих.

4.   От автора: много благодаря за коментарите. :)

Номер 2, би ли споделила за това кремче Пали колко време го ползваше преди да дойде ефекта?

5.   Здравей! Аз имах същият проблем до преди година, но вече кожата ми се оправи. Първо трябва да отидеш на лекар, за да ти изпишат някое мазило за пъпките, а ако не искаш на лекар може да ползваш крем Здраве, за да ги изсуши и да не ги пипаш. След това си купи избелващ крем за петната, аз си бях взела Eucerin Even Brighter и за няколко месеца петната избледняха. Също така ексфолирай лицето си един път в седмицата и пий много вода. Мий лицето си два пъти на ден - денем и нощем, за да не ти се омазнява и да ти стават още пъпки.
Това е като цяло, но трябва да си постоянен и няма да стане за една вечер. Минала съм през това и знам какво е, само не се отказвай. Успех!