Споделена история от Тинейджърски

Какво да подаря на приятеля си
Здравейте момиче съм и съм на 16 а приятеля ми е на 23
Трудно ми е да реша какво да подаря на приятеля си за рождения ден... чудя се дали да му взема куче понеже и гледал 4 5 години хъски в апартамента си и след това го подари на един негов приятел и той го продаде а на него му стана много гадно и сега нашите са взели куче което гледаме на село и той много се занимава с него. Та въпроса ми е дали да му купя куче дали ще му хареса ако не какво да му купя моля дайте ми идеи :(
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   НИКОГА, абсолютно никога не се подарява домашен любимец! Това куче ти не знаеш дали той го иска - може и той да си намери ако е искал. Не се подарява просто куче и освен това кучето е скъп подарък, а ти си на 16 г. - тоест искаш да вземеш пари от родителите си и да купиш на 23 годишния си приятел голям подарък? Не става просто така!!!
На 16 г. е грозно да правиш големи подаръци. По-добре направи нещо лично - примерно му изпечи домашна торта, напиши някакъв хубав стих за него или му купи нещо символично. Когато почнеш да работиш и да си изкарваш сама парите, тогава купувай скъпи подаръци, но пак казвам - никога домашни любимци!!! Виж на улицата колко животни има! НЕ И НЕ

2.   Според мен не е особено добра идея да му подариш животно. То изисква много грижи и си е разход. Щом го е подарил, предполагам, че не е имал възможност просто да се грижи за него, макар и да обича животните. Не казваш до колко пари може да е подаръка? Аз на моят приятел му подарих скоро комплект за бадминтон с 4 хилки, мрежа и перца, наистина много хубав. Ако е спортен тип защо не нещо такова или някои хубави маратонки? Може да поръчаш кутия, която когато се разтвори се разпада и върху страните има залепени снимки и да сложиш нещо вътре. Портмоне, колан, колаж от снимки, ваучер за бънджи скок.... има много неща. Замисли се какво харесва, за какво ти е говорил и хобитата му.
Поздрави!

3.   Наказателният кодекс му подари и му отвори на член 155.

4.   Недей куче! Ако, иска той сам ще си вземе, щом е подарил своето значи е имал причина, дори да му е гадно след това... Аз подарих котката си преди година и въпреки, че човека все още я гледа и то много добре и на мен ми е тъжно, но тогава нямаше как да я гледам, защото бях сама и нямаше кой да се грижи за нея когато заминах да работя в чужбина... И аз обичам кучета, но съзнавам, че не мога да се грижа добре за куче в момента и за това не съм си взела, а иначе много ги обичам и си играя и даже разхождам кучетата на мои приятели... това си отговорност за поне десетина години напред и не е добра идея за подарък. Можеш да му купиш всичко друго-хубава тениска, парфюм... има много магазинчета с разни забавни подаръци като чаши със смешни надписи или шах с шотове... разгледай магазините за подаръци и все ще ти допадне нещо. Не знам, той какво обича, но ако знаеш, че иска нещо, но примерно в момента не може да отдели пари можеш да му го купиш. Примерно един мой приятел ми подари скейтборд... даже бях забравила, че в някакъв момент съм споменала, че като дете мечтаех да се науча да карам и беше голяма изненада и невероятен жест показващ най-малкото, че ме е слушал като съм плямпала. Със сигурност е споменал нещо, или се е загледал в някоя витрина... замисли се и ще се сетиш за по-добър подарък от куче.