Споделена история от Тинейджърски

Бръснене на 16 г.
Здравейте аз съм момче на 16 и се бръсна от 2/3 години/бях започнал с мустака /, искам да попитам колко често го правите, понеже по форуми чета, че хора се бръснат два/три пъти в седмицата...? Аз се бръсна всяка сутрин без събота, повечето казват, че съм щял да имам много окосмяване след време, но не виждам смисъл да се бръсна изобщо, ако ще имам някакви косми и за това го правя всеки ден... Така наречената "контра", не виждам смисъл защо уж ускорява растежа? Физически няма логика да го прави... Надявам се темата да се публикува, от доста време се чудя дали само при мен е необходимо да се бръсна всеки ден и би било прекрасно да чуя мнения...

Коментари

1.   обикновенно 1 път в седмицата, най маного 2 пъти ама всичко зависи какъв външен вид искаш да докараш.

2.   Зависи от това, дали искаш да имаш брада, каква е формата и цвета ѝ и дали ти харесва. Едни мъже предпочитат да имат лека "сянка" - тоест брада на 2-3 дена. Други се бръснат всяка сутрин, без може би уйкендите (както правиш ти).
Ако не искаш да имаш видима брада, и цвета и е тъмен, за съжаление, ще трябва да се бръснеш всяка сутрин. Ако имаш светла брада, можеш спойкойно да си позволиш да го правиш по-рядко. Но в днешния ден е модерно, мъжете да се бръснат по-рядко. Това не е само в България. Виждаш го по-филмите, виждаш го в другите страни и е обратната тенденция, на тази, която бе през последните 10 години.
Колкото до контрата - целта на контрата е да заличиш всякакви видими косъмчета, но истината е че трябва само 1/10 от милиметъра (признавам си, че извадих това число от задника си, но вярвам, че ще схванеш смисъла), за да може брадата ти да се вижда. АКо не желаеш да имаш никаква брада, просто си набави приемлив крем за бръснене, хубава самобръсначка и добър афтершейф. Струва си, да се охарчиш малко повече за тези продукти, за да избегнеш кожно раздразнение, обриви и дори перманентни петна. И сменяй ножчетата често.
Да, нормален си. Ако не искаш да имаш никакви косъмчета, трябва да се бръснеш всяка сутрин. Още си на 16 и може да мине известно време, за да расте брадатата ти напълно. Това не е свързано с честото бръснене и контрите. Ако не вярваш, не се бръсни 4 години, и ще забележиш разлика в дебелината и окосмяването.

3.   Абе, мъжете се оплакват, че им е рядка брадата, ти се оплакваш от обратното... Я си се бръсни и се радвай на живота. Какво значение има как са другите? И да, като се бръснеш, се ускорява растежът, но само до някаква степен, не до безкрай.

4.   Според мен е до ген, колко косми ще имаш. Аз се бръсна всеки ден и брадата ми не е хич гъста, а съм на 21.