Споделена история от Тинейджърски

Съсипах роклята за бала
След около месец е бала ми и преди месеци дадох поръчка да ми ушият рокля която аз избрах от списание и излезе страшно скъпо - 2350лв, онзи ден я взех и бях много доволна, точно такава е каквато исках - перфектна! До тук страхотно, но вчера дойде най-добрата ми приятелка и искаше да я облека за да види как ми стои.
Облякох я и докато се оглеждах приятелката ми предложи да отиде да донесе кафе от кухнята, беше препълнила 2 чаши и като влезе се спъна и ме заля, сега роклята е напълно съсипана. Тя е в тюркоазено синьо и петното се вижда страшно много. Сега не знам какво да правя, не мога да кажа на нашите защото те дадоха толкова много пари за роклята а аз я съсипах, може би дори няма да отида на бала защото със сигурност няма да ми купят друга рокля. Има ли някакъв начин да се махне петното?

Коментари

1.   занеси я на химическо ;)

2.   Занеси я на химическо! 2350 лв за едно рокля... WTF?

3.   Занеси я на химическо чистене.

4.   Дала си 2400 лева за рокя дето ще я облечеш само веднъж? !?

6.   Не си я съсипала ТИ а твоята НДП

7.   Дай я на химическо чистене. Ама и ти и твоята приятелка сте...без коментар! Много сте глезени днешните деца и не сте научени да пазите това, което ви се дава.
В химическото може и да ти откажат да я чистят, ако знаят колко струва. Не се обяснявай много там.

Според мен може да успееш да я изчистиш и с гъбичка с вода, ако е гладка материя. Не съм я видяла, затова не мога да преценя. Зависи колко е кафето и т.н. Ако не е гладка материя, по-добре изобщо не се пробвай, най-много да я съсипеш. В никакъв случай не ползвай препарати, може да избелее.

8.   Хлапе, нищо фатално не е станало. И вашите едва ли ще ти се сърдят - това е дребен инцидент. Кажи на майка си, занесете роклята на химическо. Може и да успеят да я почистят. Ако ли не, ще ти купят по-евтина рокля. Честно, аз съм на мнение, че да се дадат толкова пари за нещо, което ще облечеш за една вечер, е абсурдно!

9.   Не знам за петното, но тази "приятелка" я премахни, защото това е супер изтъркан номер със спъването и заливането и го е направила нарочно. Дали от завист защото си изглеждала сигурно по-добре от нея, или от нещо друго, но е било нарочно. Та... Късмет!

11.   Занеси я на химическо.
Ако наистина е съсипана, отиди на бала с дънки. Или с някоя рокля за 50 кинта от Зара. Важно е забавленито, а не скъпи парцали, които дори не са ви по джоба.

12.   Това ще ти е за урок, че истинските приятелства са рядкост. Приятелката ти нарочно е съсипала роклята.

13.   не знам какво се вживявате толкова в тия балове, после си слагате снимки с префърцунените роклички, до ся не съм видял свястна снимка и свястна рокля от тия балове, супер грозни сте. Много по яко изглеждат момичетата с обикновени дънки блузка и маратонки без грим, само с една хубава усмивка. Обаче се вживявате бала бала не знам си кво, само харчите пари за нищо все едно на конкурс отивате. В крайна сметка никой не помни с каква рокля си била на бала, помни как си се държала през тия години на съученичество, помни дали си била добра приятелка или си била тъпа.

14.   Приятелката ти е завистлива :)

15.   Не може да няма някой прах за пране, на който да му се опре някакво си петно от кафе. В краен случай може да изрежеш това петно и на негово място да забучиш някоя роза.

16.   Твоята така нарече най-добра "приятелка" явно не е такава. Според мен го е направила нарочно.

17.   Тази твоя приятелка май много ти е завидяла за роклята. Щом тя я е съсипала-тя да я плати

18.   Ами първо искам да ти кажа,че съм потресена от това,че някой е способен да даде 2400 за рокля за 1 вечер,като при това не си ги е изработил сам,а мама и тати са му я купили. Второто е,че подозирам,че спъването на приятелката ти не е било съвсем случайно,дори може би е било умишлено. И трето-да си чувала за химическо чистене?

19.   химическо?

21.   Нарочно го е направила. Това е ясно. Петното се чисти на химическо чистене.

22.   Не си я съсипала ти, а твойта приятелка!

23.   Твоята приятелка не ти е никаква приятелка. Тя го е направила нарочно от завист. Кажи на родителите си за случката и нека да искат от нейните родители да дадат пари за нова рокля и да възстановят това което дъщеря им е направила.

24.   Дай я на химическо чистене :(

25.   Малко блажна боя от същия цвят и ще е бомба.

26.   Отиди на химическо около 20лв ще изл

27.   След като сте имали да дадете 2350 лв за рокля, предполагам ваште ще имат да ти дадът още 300-400 да си купиш някоя по скромно рокля от някой магазин.

28.   Хахаха да не си мислиш, че на самия бал няма да се оцапа- вино, пържоли...
Нейната съдба беше обречена... ;)

29.   Занеси я на химичесто, както всички останали те посъветваха. Вашите са дали 2400 лв за рокля? Която ще облечеш, най-вероятно, само веднъж. Не е ли прахосничество това. Та, това са страшно много пари за просто една рокля. Можеше да си намериш прилична, дори хубава рокля и за 240.
№11 в Зара рокля за 50 лв надали ще намери, но при всички положения роклите и там не са 2400 лв.

30.   Не е необходимо да се дават един тон пари за рокля, в ибей има толкова много на доста по-ниски цени. Или можеше да ти ушият същата рокля в Китай, но за 200 долара, дори с пращане с DHL и плащане на ДДС и митни сборове пак щеше да излезе в пъти по-евтино. Сигурна съм, че роклята е страхотна, но ще стои на закачалката у вас след единственото й обличане. Просто не трябва и не бива родителите да дават толкова пари за рокля, това не е възпитателно.
Мой е и коментар 7. И аз, както и доста други, сме те посъветвали да занесеш роклята на химическо чистене. Иначе за приятелката може и да са прави. Странно е да не внимаваш около толкова скъпа вещ... Възможно е да ти е завидяла за роклята, особено ако е от по-бедно семейство и ти й се хвалиш за това колко струва. Запомни едно нещо - навсякъде, но най-вече в България, хората завиждат. Никой няма да се радва на успехите ти и придобивките ти, освен може би родителите, братята/сестрите, всички останали по един или друг начин ти завиждат и се чудят с какво ти си по-добър от тях, че да си заслужил облагата Х или успеха У. Това е положението.

След като мине балът ти, отнеси роклята на химическо още веднъж и не си я кътай на закачалката у вас, а по-добре я дари на някое дете от детски дом, за да има и то хубава рокля на бала.