Споделена история от Тинейджърски

Училище - правят ме на маймуна
Здравейте! Пише ви момиче 16 години. От две години и така и една групичка момчето класа не спират да се дразнят с мен. Аз реших да взема всичко в мои ръце да им отвръщам, защото ми писна да ме мачкат и съм решена да не позволявам повече да ме мачкат. Аз им се опълчвам, а те имам чувството че ми правят на пук. Според вас ще спрат ли ако продължавам да не им позволявам да ме правят на маймуна или ще продължат. Имам още един въпрос според вас правилно ли постъпвам, защото според приятели не съм постъпвала правилно.

Коментари

1.   Говори с учител, директор, психолог... някой от училището въпреки, че според мен да споделиш с родителите си е по-правилно. Ако нищо не стане се мести в съседен клас или училище. Не ти препоръчвам да ги биеш, защото 50% от учителите винаги защитават виновните.

2.   Е тия приятели, къде са до теб, че не ти помогнат ами само акъл ти дават? !

3.   Здравей, много фактори са важни в този случай. По принцип постъпваш правилно, че не даваш да те мачкат и се съпротивляваш. От друга страна ако училището, в което учиш е средище на идиотчета, то няма да се пребориш с тях, защото с глупака не можеш да се пребориш. Ако не виждаш изход помисли за смяна на училището и започни на чисто. Успех!

4.   Според мен постъпваш правилно! Колкото и хората да ти казват, че на простака се отвръща с мълчание, това не е истина. Още толкова се озлобяват и почват да дразнят, не можеш като мишка да стоиш и да мълчиш. Интересно ми е обаче, твоите "ПРИЯТЕЛИ" защо не те защитават и не застават зад теб като влизаш в спор? ! И също така, ако тормозът е непоносим, обърни се към класната или родителите. Ако се стигне до физически тормоз, пак кажи на някого. Не ги оставяй да те тъпчат!

5.   Принципно хората са казали да убиеш тъпака с мълчание, но в днешно време ако мълчиш те смятат за идиот. Трудно е да се справиш с цяла група момчета, но според мен и правилно, че не се оставяш да те мачкат. Кажи им, че е супер долно момчета да обиждат момиче. Попитай ги ако някой така се държи с тяханат майка или сестра, как биха реагирали. Ако са от твоя клас им прави мръсотии, издавай ги като преписват или им подметни пищов под чина преди часа и кажи на госпожата, че имат пищови под чина. Като ги няма междучасията им мести раниците в друга стая, общо взето ги накарай те да се чувстват зле, за да видят както ти е. Да, това е детско, но ще се издразнят, иначе ако знаеш кои са майките им, ако ги видиш им разкажи как се държат с теб.

6.   Здравей мисля че не си постъпила правилно. "По умният остъпва" Просто ги игнорираи. :)
Късмет

7.   Много неприятна ситуация, защото каквото и да направиш те няма да реагират както е редно, а ще се изкефят още повече и ще продължат. Истината е, че децата на твоите години са глупавки още и се занимават с глупости, просто не им обръщай внимание, или направи нещо радикално за да запомнят, че ако продължават ще стане зле.

8.   Муцка,
Първо се научи да пишеш грамотно, за да не те правят на маймуна.... после ще обсъдим възникналото маймунско положение.

9.   Кажи на класната. И аз имах подобни проблеми

10.   както те с теб, така и ти с тях ;)

12.   Здравей! Абе заставаш пред тия момчета и им казваш "Пичове не ме кефите ", кажи им, че те дразнят, с това което правят. Няма смисъл да се занимаваш с тях, най-добре да ги игнорираш -да разберат, че изобщо не те интересува, че не се дразниш. По принцип като разберат, че им се дразниш, продължават нарочно.

13.   Просто смени училището или класа. Покажи една стабилна позиция, покажи, че не те е страх от тия хора..

14.   №5-Не мисля, че като им направи по някоя мръсотийка /да им премести раниците в съседната стая или ги издаде по време на тест / ще разреши проблема, точно обратното. Ще стане по-лошо, защото ще започнат да я тормозят още повече.. МОМИЧЕ НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ.

15.   №2 Със сигурност приятелите се страхуват повече и от нея или просто не искат да се замесват, защото и те ще бъдат тормозени

16.   Жено, почни да обръщаш внимание на правописа и словореда. Дете в първи клас би писало по-грамотно от теб!

17.   хехе Между другото, това е отличен начин да разберете дали приятелите ви се възползват от вас или дали са ви "ИСТИНСКИ " приятели. Щом до сега не са излезли от комфортната си зона за да ви помогнат.... ами сори ама тия хора няма да ви свършат работа.... хД към авторката Не им обръщай внимание или смени училището...

18.   Абе просто не знаеш какво да им кажеш на тия идиотчета.

19.   От личен опит знам, че "по -силните " нападат "по-слабите". Набелязват си един човек, който им се вижда слаб, беззащитен и започват да го тормозят, да го мачкат и унижават. Винаги е така по -глупавите и безсилни, избиват комплексите си на " по -свити и чувствителни деца", защото знаят, че те не могат да отвърнат и няма да се защитят. Ако сте забелязали, никога не закачат отличниците и хората, които не показват много емоции. Моят съвет е просто да ги игнорираш. Говори с родители, класен ръководител, и ако проблема не се разреши смени училището. Знам колко е неприятно да избягваш някой , да се криеш като шушумига из коридора, само и само да не го срещнеш, но това няма да ти помогне, не разрешаваш проблема като бягаш от него. Така измъчваш само себе си.

20.   Покажи им че не ти пука за тях и с времето ще им писне да се занимават с теб. Ако им отвръщаш им е интересно че се дразниш и никога няма да те оставят.