Споделена история от Тинейджърски

Баща ми не ми позволява да си имам приятел
Здравейте :) Аз съм момиче на 15 години. Имам един малък, но много важен за мен проблем - баща ми е твърдо против да си имам приятел (гадже). На скоро срещнах едно момче и доста се харесахме, оказа се че имаме доста общи неща и така започнахме да излизаме през повечето дни. И дойде моментът в който трябваше да кажа на баща си за този приятел, а той е изключително строг и суров когато стане въпрос за момчета. Казах му, че просто го харесвам, за да видя неговата реакция, а реакцията му беше просто неописуема каза ми да не си давам някакви надежди за това момче, защото нямало как да стане просто изключително против него е! Тове момче попринцип доста пиеше алкохол преди година и казваха, че е алкохолик, пуши, пие и т. н. (на 16 е), а това всичко баща ми го знаеше. Момчето ми спомена за всичко това и каза, че е било преди а сега не пие. А аз в момента съм адски хлътнала по това момче ама много... лапешка работа ше си кажеете да ама не знам какво да правя искам да съм с него ужасно много, не спирам да плача за това че трябва да му кажа че няма да се получи. Все пак първото ми хлътване е това. Да продължа ли да излизам с него, но тайно и да крия от баща си или да кажа просто на момчето, че няма да се получи между нас. Знам че ако крия от баща си той ще разбере след време и ще стане много лошо за мен исках да проведа нормален разговор с него, но не успявам той само вика. Иска да ме предпази, но вече не съм малко дете и искам един път аз сама да реша какво ще правя, неговата загриженост е обсебваща и само по-лошо прави.
Не знам какво да правя :/

Коментари

1.   Проблемът не е в баща ти и забраните му. Проблемът е, че си се влюбила в идиот. Нормално е баща ти или, който и да е друг приятел/приятелка на който му пука за теб, да не одобрява връзката ви.

Не те съветвам да криеш от баща си, но ако е краткосрочно увлечение, не виждам защо трябва да знае дали сте излезнали с въпросното момче или не. Не си казвай, че връзката ви е невъзможна, защото така още повече ще се вманиачиш по него. По-добре излезте и най-вероятно сама ще видиш, че е кофти и не става. Помисли си хубаво какво точно харесваш в него и има ли изобщо какво да харесваш.

Баща ти просто те оценява по-високо и не иска да те "даде" на първия срещнат скапанят. Само дето не знае как по-добре да ти го обясни и му е по-лесно да налага забрани вместо да си поговори с теб.

2.   " но вече не съм малко дете"

Не си малко дете, затова може да спреш да си играеш с кукли, но си малка за сериозна връзка. Баща ти знае, че нищо сериозно няма да бъде и съвсем разумно те предпазва от разочарования. Гледай си образованието, а след 18 ще му мислиш за връзка.