Споделена история от Тинейджърски

На 14 съм и нямам още цикъл
Здравейте на 14 години съм и още не ми е дошло. Много се притеснявам, да не би да съм болна от нещо. Имам бяло течение, което е от 1 година и половина, но още не ми е дошло. В моя клас всички момичета имат цикъл, а само аз нямам(знам че колкото по-късно ми дойде толкова по-добре). Вече втори ден две момичета ми се присмиват, че нямам цикъл. Какво да направя не зависи от мен. Моля Ви кажете ми какво да правя!!!
Предварително благодаря!!!

Коментари

1.   Нищо не можеш да сториш - от 7 до 16 г. е нормално да ти „дойде“ - след 16 г. вече се предизвиква с хапчета менструацията. Питай майка, баба, сестра кога им е дошла менструацията и ако ти си подминала тази възраст се консултирай с лекар-гинеколог.

2.   Изчакай малко и говори с майка си, надявам се, че проблемът не е проблем, а просто още не е дошъл момента. За съученичките, не ги касае дали имаш цикъл или не, не им се обяснявай много. Има детски гинеколози в София в Майчин дом, няма да те преглеждат, както протича стандартният преглед спокойно, могат да те прегледат с ехограф за да видят матката и яйчниците.

3.   На една приятелка й дойде чак на 18 години. На мен ми дойде на 12. Всеки е различен. Излъжи твоите приятелки, че ти е дошло, за да не ти се подиграват. Цикъла идва през 21-28 дни и продължа около 5 дни като на мен 3ти ден ми е най-силен. Може да използваш това да им говориш. Изкачай да станеш на 18 и ако все още нямаш тогава си изследвай хормоните.

4.   Миличка, успокой се! Аз ако бях на твое място, бих се присмяла на тези твои съученички. Да ги кажа те не са развити достатъчно психически, за да съдят другите за физическите им дадености. Не се безпокой! А и да ти кажа няма абсолютно никакво значение от гените. Например между мен, баба и мама има по 2 години разлика. на мама - на 10, на мен - на 12, на баба - на 14. Всичко е наред. До самия организъм си е. Аз никога не съм се терзала за подобни неща. И ще ти дойде точно когато най-малко очакваш. Станеш ли на 16 и все още не ти е дошло, тогава се консултирай с гинеколог. Кажи на майка си, как се чувствам. Предполагам, че ще те разбере.

5.   Първо да те посъветвам да не си казваш всичко на "приятелки" и/или съученичките.

Второ - имай предвид, че независимо в каква ситуация си, не можеш да попречиш на идиотите да се държат като идиоти. Ако на теб ти беше довъл първа, а на тях все още не, щяха пак да ти се подиграват. Просто глупаците обичат да се "като другите" и да формират групи.
Дори нещо да е много тъпо, ако всички го правят, а само един не - тогава всички считат него за ненормалния. ако всички са отличници, а ти имаш двойка ще ти казват тъпанарка. Ако всички имат двойки, а ти 6-ца ше те обявят за зубър.

Така че хич да не ти пука. Напълно си нормална и не ти е закъсняло толкова. Пък на тях като им е дошло толкова рано, ще остареят по-бързо ;)

7.   Много благодаря за съвета! НА РОДНИНИТЕ МИ Е ДОШЛО СЪЩО НА ТАЗИ ВЪЗРАСТ.

8.   На 14 си , радвай се, че нямаш цикъл и аз съм на 14 и на твое място бих се радвала!

9.   Много благодаря на всички! Наистина ме успокоихте! ❤

10.   Много благодаря на всичкиии!!!❤❤❤

11.   Здравей,
на мен ми дойде на дванадесет без два месеца, което хич не е похвално. Колкото по-късно, толкова по-добре. На твоите съученички им кажи, че имаш цикъл и толкова. Пък и не е нужно да им се обясняваш. Не споделяй всичко с тях, това са твърде лични неща, които според мен, трябва да останат между теб и майка ти/сестра ти, а не да се разгласяват навсякъде. Спокойно! Просто на някои им „идва“ по-рано, на някои по-късно. Няма жена/момиче, което не е имало цикъл. Един ден ще ти се случи, а аз ти гарантирам, че не е особено приятно, тъй че се радвай на останалото ти време. ;)

12.   Радвай се! На мен ми дойде 6 клас, сега съм 7. Наслаждавай се сега на живота си, защото като ти дойде всичко се проваля!

13.   Мила споко ще ти дойде при всеки е индивидуално на някои им идва в 5 клас на други 8 ми. Мен ми дойде когато бях на 11 повярвай ми ужасно беше развали ми се хубавото гладко лице, започнаха да ми се появяват пъпки и черни точки. Чувствах се зле заради това, мазала съм се с какво ли не не е приятно, макар, че имах съученичка къ де къде по - зле от мен. Вече към 18- 19 лицето ми от само себе си се поизчисти и сега имам някоя друга, но щом ми свърши изчезват по 2- 3 са, така че не е болка за умиране! Ж. 22