Споделена история от Тинейджърски

Предложете ми книга!
Здравейте, пише ви момче на 16. Преоткрих страстта си към книгите и се нуждая от предложения. За тези 16 години съм изчел само 2 цели книги, като съм започвал много други, но не съм довършвал, поради една или друга причина и някои от тях са – „Мълчанието на агнетата”(не довърших, защото може би не бях достатъчно зрял, за да я разбера, плюс че не си падам по криминални книги), „Фирмата” ми се стори скучна, една на Александра Маринина, чието име не помня и още куп други. Първата книга, изчетена от мен изцяло, е „Гняв” на Кинг. Явно този човек наистина има талант, защото колкото повече четеш, толкова повече се увличаш, сюжета не е нищо кой знае какво интересно, но начина, по който е написана книгата, е гениален. Втората книга, която доизчетох преди броени дни е „Преди да заспя” на Стивън Уотсън. Наистина е уникална и силно ви я препоръчвам. Ще се радвам да ми предложите други хубави книги, били на Кинг или на който и да е. Да предупредя, че малко съм претенциозен, не харесвам фентъзита от сорта на „Здрач”, „Игра на тронове”, „Властелина на пръстените” и исторически и или романтични романи като „Война и мир”, „Вината в нашите звезди”, „Анна Каренина” и т. н. Предпочитам „забъркани” книги, с интересни сюжетни линии, които те въвличат в света си, освен горе изброените жанрове. Може и да е ужаси, трилър, мистерия, фантастика или нещо от сорта, благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   "Забъркана" книга е "Конникът без глава" - Майн Рид, но е и доста описателна. Иначе е с интересен сюжет и човек има какво да научи от нея. На мен лично ми харесва.

2.   Стайнбек - на изток от рая

3.   От Стивън Кинг ще ти препоръчам моята любима негова книга "Гробище за домашни любимци", просто каквото и да се каже за тази книга ще е малко. Тази книга те поглъща изцяло, трябва да я прочетеш, за да разбереш за какво ти говоря.

От последните, които съм прочел любима ми е станала и "Ние лъжците" на Емили Локхарт. Мистериозна, интригуваща и завладяваща с уникален сюжет, чете се на един дъх. А и щом си тийнейджър със сигурност ще ти хареса, защото героите в книгата са именно тийнейджъри. А финала на тази книга е най-добрият финал, който съм срещал. След като разгърнах последата страница зяпах в продължение на 10 минути в една точка. Силно ти я препоръчвам.

В момента чета "Мания" на Нора Робъртс и вече съм на последните страници, препоръчвам ти и нея, много е добра. Това е последната й книга от 2016, но първата нейна, която съм прочел и на 100% ме спечели като автор. Стила на книгата е точно какъвто ти търсиш, мистерия, трилър и доза ужаси като те кара на много моменти да настръхваш само от собствената си предства, както го умее Стивън Кинг.

Ще следя и аз темата, ще е хубаво да си разменяме мнения и препоръки за книги.

4.   Сюзан Колинс - Игрите на глада
Джеймс Дашнър - Лабиринтът
Вероника Рот - Дивергенти
Все чудесни представители на жанра фентъзи и са наистина интересни.
Поредицата Пърси Джаксън също е много хубава.

5.   Като почитателка на Стивън Кинг, ще ти препоръчам "Живата факла". Страхотна книга! Има фентъзи аспект, но е много повече от това! Определено си уловил умението на Кинг да те въвлича в неговия свят, да те потапя там, вътре. Всичко е толкова умело и майсторски описано, историята е много интересна, тежка е, но същевременно истинска и достъпна. Другата книга, която ми допадна, е "Мизъри". Тя е по-мрачна, по-зловеща, но също толкова завладяващо написана. Като цяло, той поддържа едно ниво в книгите си, няма да сбъркаш ако започнеш и някоя друга, но тези двете са ми любими.

6.   "Не пипай тази книга" - Ян Ван Хелсинг е авторът

7.   Търси се-Стивън Кинг

8.   Благодаря ви! Със сигурност ме заинтригувахте и при първа възможност ще започна да чета една от изброените! :) Давайте още предложения, ще си направя лист с книги, които да прочета.

9.   Майкъл Крайтън - Пясък през пръстите
Виж тази, ако не си намерил още нищо, наистина си я бива
ще ти се прейска да прочетеш още негови книги :)

10.   Виж книгите на Мери Хигинс Кларк. Аз ги харесвам всичките.

11.   "50 нюанса сиво" на Е.Л. Джеймс

12.   Виж някоя книга на Карлос Луи Сафон. Мистични, объркани, леко и криминални.

13.   Силно ти препоръчвам "Шестото клеймо" на Дан Браун! Ще ти хареса, убедена съм.
Ж18

14.   Трилогията на Андрю Фукуда
1. Ловът
2. Плячката
3. Капанът

Доста завладяваща история, не знам дали ще ти хареса, но пробвай ;д

15.   "Подпалвачката/Живата факла" на Стивън Кинг е много добра. Нещо на Едгар Алън По може да разглеждаш, ако са ти интересни леко сбърканите хора и неща. "Тайнственият триъгълник", "Чоки", "Сърцето на змията" и изобщо всички книги на Библиотека Галактика са прекрасни.

16.   "Подпалвачката/Живата факла" на Стивън Кинг е много добра. Нещо на Едгар Алън По може да разглеждаш, ако са ти интересни леко сбърканите хора и неща. "Тайнственият триъгълник", "Чоки", "Сърцето на змията" и изобщо всички книги на Библиотека Галактика са прекрасни.

17.   Поздравления, че си фен на Кинг. Задължително прочети "Сиянието", "То" и "Зеленият път". Три от емблематичните му шедьоври.

18.   От автора: днес излизах и си купих "Гробище за домашни любимци" на Кинг, благодаря на номер 3, за което, но разбира се може да продължавате да предлагате, аз така или иначе, както казах, ще си направя списък с книги. Много ви благодаря иначе! :)

19.   Можеш да прочетеш книгата за "Титаник''. На мен поне ми хареса много. Също и ''Ли Мей'' е много интересна. На мен ми допадат много. За теб не знам. Дано съм помогнала :)

20.   До 6 - знаеш ли, на Ван Хелсинг книгите не са всеки, а всеки има нужда от тях. Ние, нормалното население на тази планета реално не трябва да знаем това, което се казва в тази книга, но то е в толкова напреднала фраза, че не може да се предотврати и дори и да бъде публикувано чрез книга, може би няма да има последствия. Изпревари ме, приятелю :) Аз също щях да я предложа. ПРОЧЕТЕТЕ Я ВСИЧКИ! Но се подгответе за истината, такава, каквато никой не ви я предоставя. Не се чудете, че не е популярна книга, все пак никой не иска да знаем истината, нали?
До автора: имаш още една препоръка за тази книга, един съвет: не споделяй това което евентуално ще прочетеш в нея с никой. Само гледай колко е заробено човечеството. :)

21.   От №3 до автора

После да кажеш какво ти е мнението за книгата. След "Гробището" съм прочел около десетина книги, а тя все още ме държи така сякаш съм я прочел последна.
В момента си купих "Аз съм луд толкова, колкото вие сте луди" на Хазак-Лоу, но след нея ще почна "То" на Кинг, не съм чувал отрицалтелно мнение за тази книга, а не съм я прочел. Надявам се и на мен да ми хареса.

22.   Здравей,

Щом харесваш заплетени истории, ти препоръчвам Агата Кристи, например 10 малки негърчета или Убийство в Ориент Експрес, както и Артър Конан Дойл с прочутите му истории за Шерлок Холмс.

Успех с четенето :)

23.   50 нюанса сиво
50 нюанса по-тъмно
50 нюанса освободени.

25.   Здравей! Аз съм момиче почти на 17. И аз като теб от скоро заобичах книгите (от околко 7-8м. ) и от тогава до сега съм прочела 5 книги и 6-тата е на половина. Ето и заглавията на въпросните книги:, , Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли, , , Изборът", , , Елитът", , , Единствената" и, , Наследницата" на Кийра Кас (последните 4 са една невероятна поредица, която горещо я препоръчвам)... само да добавя към тези книги има и още една, която скоро излезе на БГ пазар тя е последната и финална книга, която съвършено я допълва-, , Наследницата" ( около 290стр. ). Книжките не са дълги- първата е около 370стр, а другите всяка по 330. Не знам какво харесваш най- много, но се надявам да ти допаднат тези, като въпросната поредица е донякъде свързана с принцески работи, но има и някои неща от обществения живот на хората, разказани от страната на 2 поколения кралски особи, както и за взаимоотношенията и чувствата м-у мъжа и жената, родителя и детето, брат- сестра и обратно, както и приятел- приятел, така че не мисля, че е много детска и може и да ти допадне. ☺

26.   От всички тук изброени внимание заслужават само Стиван Кинг и най вече Агата Кристи. Другите предложения са наивни и комерсиални.

27.   Ако си търсиш все още книга ще ти препоръчам една, която се върти в главата ми дни след прочита й.. Тя е "Ние, лъжците" на Е. Локхарт. Като цяло книгата е завладяваща (прочетох я за един ден). Не е задължително да ти хареса, но смятам, че заслужава да бъде прочетена.. Доста интересна, изпълнена с лъжи и мистерии, смятам, че ще е по вкуса ти. Не се влияй от корицата, историята е много повече от това.

28.   Дракула на Брам Стокър

Властелина на пръстените на Джон Толкин

като цяло почти всичко на Тери Пратчет

Мълчанието на агнетата на Томас Харис

Сиянието, То, Гробище за домашни любимци, Подпалвачката, Куджо, Зеленият път, Очите на дракона, Дългата разходка, Тъмната кула и Сърца в Атлантида на Стивън Кинг

Почти цялото творчество на Агата Кристи

Дагон на Хауърд Лъвкрафт

трилогията Вампирските хроники : Интервю с вампир, Кралицата на прокълнатите и Вампира Лестат на Ан Райс

Поредицата за Хари Потър на Джоан Роулинг

Малкия принц на Антоан дьо Сент Екзюпери

Алиса в страната на чудесата на Луис Карол

Приказките на Ханс Кристиан Андерсен, Братя Грим и тези от 1001 нощ

Надявам се да вземеш под внимание предложенията ми, и поне някои от тях да ти харесат

29.   От автора: Завърших Гробище за домашни любимци! Страхотна книга и естествено не ме разочарова, все пак Кинг си е Кинг. Препоръчвам ви я, и благодаря на №3, а също и на всички други препоръчали книги. Сега ми се намира 11. 22. 63 на Кинг, обаче ми се струва малко дългичка и вероятно ще я прочета към есента, а за сега ще се вслушам в съветите ви и ще разгледам препоръчаните ми от вас книги. Живи и здрави да сте! :)

30.   Реликвите на смъртните на Касандра Клеър са много интересни ако искаш си ги купи

31.   Сълзи от злато, Краят на дъгата, Пламъкът и цветето, Краля на петрола, Дива Кръв, Ариел-Илейн Кейн, Капитан Кайман : ).