Споделена история от Тинейджърски

Проблем-хранително разстройство
Здравейге. Казвам се Мария на 17год. от Бургас. Страдам от хиперфагия (неконтролиумо преяждане). Ям постоянно, тъпча се до пръсване, дори когато не съм гладна. Миналата година се борих с анорексията, а сега от 6 месеца няма ден в който да не се тъпча. Примерно отивам на центъра и си купувам един голям дюнер, една пица, питка джоб, 2 сладоледа, 6 вафли Споко Макс, 3 неммски шоколада големи и 2 големи чипса - това в рамките за 1 час. После минава 1 час и пак се тъпча с толква много - цяла тава баница, един цял кекс и т. н. Много ми е зле, не знам какво ме кара да правя всичко това. Като страдах от анорексия бях 20кг., а преди нея 69кг., сега от тъпкане станах 73, 400... Висока съм 1. 62Много ми е зле, никой не иска да ми помогне, дори семейството не ме подкрепя. Какво да правя?? !

Коментари

1.   консултирай се с психиатър

2.   Ох, милата.. Аз съм в абсолютно същото положение. Единственият, който може да ти помогне, си самата ти. Дори и да отидеш на психолог и имаш 10 сеанса с него, той не може да ти влезе в главата. Пак може да ти помогне, но до известна степен. След това си само ти. Повярвай ми, говоря ти от личен опит, трудно е, но съм сигурна, че можеш да се справиш! Неслучайно са казали, че мисълта има най-великата сила! Дори и да не се получи отведнъж, не спирай да опитваш!

3.   Здравей Мария, имам подобен проблем ще се радвам да обменим контакти и да поговорим. Аз опитах да намеря помощ, но разбира се само гледаха да ми вземат парите.
Успех

4.   Да аз също ще се радвам да обменим контакти. Ако искате поставете тук имейл или нещо друго, за да се свържем.
Много съм зле... след поредното преяждане искам да умра направо, толква ми е лошо, че едвам дишам....
На някои сигурно им звучи смешно, но никой не иска това да се случва... :/

6.   Здравей! Аз съм момиче на 16 и съм от Бургас. Бих искала да се запознаем и да се опитам да ти помогна. Не съм в твоето положение, нито съм била, но въпреки това бих те изслушала и бих се опитала да ти помогна, за да се справиш с всичко това. Лошото е, че близките ти не са до теб и не правят нищо по въпроса. Трябва да се бориш с проблема си, можеш да се справиш! Това, което правиш няма да доведе до нищо добро. Много ми е тъжно, когато разбера за момичета в твоето положение. Моля те, потърси помощта на психолог или психотерапевт! Ти вече си направила първата стъпка-осъзнала си, че имаш проблем. Сега трябва да се бориш с него. От това зависи здравето и живота ти, помисли си какво си причиняваш. Опитай се да си наложиш самоконтрол, говори с някой, който ще те разбира и ще можеш спокойно да си говориш с него. Имаш ли някакви проблеми в семейството или в общуването? Сега имаш нужда от подкрепа. Не мога да повярвам, че никой не иска да ти помогне. Но ти бъди силна, можеш да си помогнеш и сама. Искаш да си едно щастливо, весело и здраво момиче нали? Тогава се бори, мила. Приеми се такава каквото си и започни да се храниш нормално. Опитай се да намериш неща, които те правят щастлива и които те разсейват. Ще го преодолееш, сигурна съм. Успех, сладурка!

7.   Благодаря ти. Вече 8 месеца станаха и не съм се оправила. Ще продължа да опитвам

8.   Здравей! Аз ссъм на 14 и аз бях така, но се тъпчех по-малко и спазвах от време на време някои диети, но преди да настъпи лятото реших, ще отслабна и го наравих. Спазвах 2 диети които са много строги и бяха около 5 и 3 дена и на другия ден си се хранех както си исках и така ги преповтарях и отслабнах бях 65 и сега съм 50кг. Обаче ме е страх, че ще има йо-йо ефект и сега започнах 90-дневната диета.