Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме обсебва! Мисли си,че съм курва!
Здравейте хора, аз съм момиче на 17. Винаги съм била по-здравомислеща и зряла от останалите си връстници, знам кое е правилно и кое не и не се отклонявам от правия път. В училище ме имат за смотана, сещате се защо. Имам отлични оценки, не пия, не пуша, гаджета нямам, не ходя по заведения и дискотеки и винаги гледам да съм се прибрала вкъщи преди 19-20 часа вечерта и то през лятото. Искам да кажа, че никога не съм давала поводи на майка ми, че да си мисли, че може да кривна и да поема по лош път. От 2 година насам тя е направо побъркана. Постоянно ме следи какви дрехи си купувам и обличам. Веднъж бях отишла по къси гащи на училище, просто беше страшна жега последните дни на юни и всички ходеха с такива. Та и аз реших да си обуя моите. Като се прибрах тя ме видя и ми вдигна скандал, че съм приличала на курва, и че на училище трябвало да ходя прилично облечена, а не като уличница. Не ми дава панталони и поли по-къси от коляното, блузи с голи гърбове и такива, с които се вижда пъпа. Сутиени до скоро не ми позволяваше да нося, но един ден просто не издържах и й се разкрещях и тя май се оттегли, защото ме остави да си купувам и да нося сутиени и вече не казва нищо. Когато бях на 15 отидох при козметичка да ми оправи веждите, защото не си ги харесвах. На вечерта, като ме видя вдигна олелия до бога и започна да говори простотии от сорта на това, че щом сега съм отишла да си оправям веждите скришом, утре съм щяла да отида да се нае*а с някой пак така без да кажа скришно. Аз и се изсмях на простотиите, които говореше и напуснах стаята, като я оставих да си крещи сама. Съвсем скоро ми позволи да започна да се епилирам, защото и казах, че ме е срам да ида на плаж без да съм си изчистила краката. Супер подозрителна е към всичко, което и казвам, не вярва на нито една моя дума. Миналата седмица и казах, че отивам на кафе с Ивета, нова приятелка. При което тя скочи като опарена и започна да разпитва коя е тази Ивета, от къде е, каква е и защо не я познава, след което ми забрани да изляза с нея. Разкрещя се като истеричка, но аз я игнорирах, взех си чантата и излязох. През цялото време ми звънеше, накрая ми писна и си изключих телефона. Вечерта като се прибрах ми се разкрещя и се скарахме, след което няколко дни не си говорехме. Онзи ден пък я хванах да ми рови в чантата. Сигурно търси цигари, наркотици или презервативи, знам ли... направо ме задушава! Искам лично пространство. Тя е по някакъв начин заседнала във времето и постоянно ме сравнява със себе си, когато е била на моите години. Не разбира как се развиват днешните тийнеиджъри и според нея трябва и аз да съм така и да следвам стриктно същия модел. Мисли си, че съм на път да стана курва, и че ме предпазва от нещо. Аз сама знам кое е редно, знам кое е най-добро за мен, внимавам и обмислям всичко, което правя. Никога не съм опитвала алкохол или цигари, не съм постъпвала лекомислено, не се подвеждам по акъла на съучениците си и не се събирам със съмнителни хора в лоши компании. До толкова съм консервативна, че в училище съм аутсайдер и ме имат за странна, но на мен не ми пука. Аз никога не бих си съсипала живота, само за да се впиша в училище, но майка ми не го разбира. И не проумявам защо е тази паника, като не и давам никакви поводи да мисли, че върша нещо нередно. Вече имам чувството, че не е добре. Не мога да седна да поговоря с нея, защото тя единствено може да крещи истерично и едва ли ще ме чуе. Като си е навила на пръста че пропадам и край-нищо не може да я убеди в обратното. Помолих и леля да говори с нея-без резултат. Веднъж и споделих, че искам да уча висше в София, при което тя отвърна "Да, да, ще те пусна аз там сама, да не си ми пред погледа, та да станеш най-долнопробната проститутка" Стана ми супер обидно, че си мисли, че съм склонна на подобно нещо. Просто не издържам, тя не е добре...

Коментари

2.   Имаш два варианта да отидеш в Закрила на детето да се оплачеш там и да те настанят или при нормален роднина ако имаш или при приемно семейство или да търпиш още година тормоза и да си намериш тайно работа от нея за да имаш скътан някой лев и щом завършиш да и кажеш довиждане и започваш живота си на чисто далеч.Тя определено има нужда от професионална помощ .Децата трябва да следват собствения си път и мечти не болните амбиции на родителите си ! Послушай ме и вземи мерки още от сега иначе в бъдеще тя ще те направлява цял живот какво да учиш и за кого да,се омъжиш ! Ж.23

3.   С баща ти имаш ли връзка, някакъв контакт? Не можеш ли да отидеш при него да живееш? Или при леля ти или дядо и баба, ако имаш? Майка ти има психически отклонения, това не е нормално. Веднага след като навършиш 18 се изнеси, запише се във висше училище и си намери работа, иначе тази жена ще ти провали живота и ще те направи монахиня!!!

4.   Като станеш на 18, т. е. скоро, ще можеш да се изнесе от вас и нито майка ти, нито някой друг ще може да ти се бърка. Колкото до поведението на майка ти... ами доста прекалява! Разбирам, че е загрижена, че я е страх, че ще ти случи нещо лошо, ама чак пък толкова... а и в крайна сметка, рано или късно ще трябва да станеш независима и майка ти ще трябва да се примири. Няма как на 30 години да ти казва с кого да излизаш, как да се обличаш, когато да се прибираш и т. н. Нали това е идеята на възпитанието, да научиш определени неща до определена възраст, така че след това да можеш сама да взимаш решенията. Така както описваш майка си, явно наистина има някакъв проблем, защото не е нормално да контролираш детето си чак до такава степен. За това, като станеш на 18, събираш си нещата и заминаваш да учиш или да работиш някъде другаде. Да, много ще ти е трудно да се справиш сама, но все някога трябва да го направиш. Останеш ли у вас, още много години ще живееш така, защото ако си мислиш, че майка ти ще се спре като станеш на 18, в грешка си. И на 20 години ще продължава да си налага мнението за всичко и ще се отнася с теб като с 10 годишна. За това май нямаш много голям избор освен да заминеш. Успех и докажи на майка си, че греши и че си страшно умен, разумен и отговорен човек.

5.   Не мисля, че мога да ти дам добър съвет тъй като съм малко по-малък и нещата са различни. Но мойта майка много внимава с мен: тя знае, че аз не съм аутсайдер в училище даже обратното постоянно ми говори за цигарите, наркотиците и няколко пъти ме е питала какви приятелки имам все едно им иска автобиографиите. Може би трябва нормално и човечно да поговориш с твойта майка, така че да разбере, че не си на 10, а на 17 (мисля, че толкова беше). Обясни й, че знаеш колко вредно е да се пуши и да се употребяват наркотици и нямаш никакво желание мъжете да те ползват като боклук. Ако не се получи говори с бащата си по същата тема и да го обясни на майка ти. Благодаря, че го изчете! <3

7.   За другото не знам какво да ти кажа, но след 18 годишна възраст можеш да правиш каквото си пожелаеш и можеш да заминеш да учиш в София. Няма как да те спре.

8.   За другото не знам какво да ти кажа, но след 18 годишна възраст можеш да правиш каквото си пожелаеш и можеш да заминеш да учиш в София. Няма как да те спре.

9.   аз ходех с униформи в училище - майка ти е права да не ходиш така да бях на нейно място- момче съм, обаче аз не се обличам така. Само когато имаме физическо слагам къси гащи, лятото. Но по принцип аз не се обличам като тебе. Извинявай но наистина приличаш на курва.

10.   Здравей миличка,
напълно те разбирам и моята майка е такава и предполагам много други. Тя прави това, защото те обича, но сама не осъзнава, че така страшно много те комплексира и съсипва. Единствената разлика между нас е, че моята поне не ми крещеше, защото аз винаги покорно изпълнявах всичко, а не е трябвало за абсолютно всичко и това чак сега го осъзнавам (на 23г. съм). Не говоря за алкохол, наркотици и цигари, а за другите неща...
Относно носенето на сутиен според мен е много по к**венско да не носиш сутиен, отколкото да носиш.
Относно скубането на веждите чак в 12 клас си ги оправих (въпреки, че моите не бяха толкова зле) благодарение на козметичката, която беше в салона, в който се подстригвам - тя я обеди, за което й благодаря.
Винаги, когато излизам с приятелки ме пита какви са от къде са и т. н. и това не се е променило и до днес. Аз преди даже и с приятелки не излизах, защото просто не ми се занимаваше да се обеснявам и т. н. да се говорим пък за момчета.
По едно време се усети обаче, че съм много асоциална и започна повече неща да ми позволява да ходя по дискотеки. Това стана чак като станах студентка свикна да се прибирам в 5 часа сутринта и това вече не й прави впечатление като никога не съм се прибирала супер пияна или нещо такова и вижда, че може да ми има доверие. Аз само се забавлявам нищо друго не правя.
Като малка още от първи клас ми говореше да не общувам с момчета и аз това правех. В училище почти никога не съм си говорела с момчета винаги ги избягвах и много са ми се подигравали заради това, но го преглъщах някак. Но всичко това си оставя дълбока травма до ден днешен аз не мога да говоря нормално с момче и приятел си нямам и никога не съм имала. Вече бабите особено почнаха да ми говорят ""кога ще си хванеш гадже? " еми как да си хвана като цял живот ми е повтаряно да не говоря с момчета и нямам никакъв опит дори и в разговорите с тях. Избягвам ги сякаш се страхувам от тях.
Когато бях на твоята възраст много харесвах едно момче той беше единствения ми близък приятел-момче много се разбирахме и той също ме харесваше. Но когато ми предложи да тръгнем аз му казах, че няма как това да се случи знаех, че майка ми в никакъв случай няма да се съгласи, аз дори не съм й казвала, защото не посмях. А той беше наистина свестен отличник, даже и по олимпиади ходеше. След това ние много се отдалечихме говорехме си от време на време, но нищо не беше същото той се хвана с друга просто ей така на пук на мен (преди това никога не беше ходил с друга). Каза ми как с нея била първата му целувка, как това съм можела да бъда аз и сякаш очакваше да направя нещо, а на мен сърцето ми се късаше... Въпросното момиче разбра, че нищо не чувствал към нея и скоро се разделиха, но какво от това.
Когато завършихме даскало повече не се чухме.

Сега всички ги сравнявам с него и просто не мога да намеря по-добър усещам как съм изпуснала шанса в живота си и може би ще си умра сама.

Разказвам ти всичко това, защото не искам да направиш същата грешка като моята, ако майка ти ти забранява на си имаш гадже не я слушай опълчи й се, защото голямата любов се изживява веднъж в живота и не си заслужава да я изпуснеш. Пък сега ми казва кога ще си намеря гадже еми то не става така, когато тя реши.

После в университета пак си бях харесала едно момче, той пък беше голям красавец обаче с него дори не можех да завържа разговор. Той едва ли имаше някаква представа, че го харесвам и той беше по-скромен, пък и не знаех дали и той би ме харесал и така и него го изпуснах. Може да се каже, че съм се влюбвала точно 2 пъти в живота си и за него също ми беше много гадно, че нищо не стана.

Сега в момента нямам никакви ограничения мога да правя почти всичко с живота и тялото си и косата си боядисах, но какво от това. Живота ми с нищо не се е подобрил от всичките тези неща най-много боли, че няма човек в живота ми.

11.   Много е кофти така свестните хора като попадат на такива олигофренични родители. Но пък това може да те направи по-силна и устойчива. Някой ден ще се отървеш от нея, споко.

12.   Виж мацка си и просто се поддържъш, може да знае че живеем в държава на курви, кучки и проститутки (не се оплаквъм мъж съм) Обяснии, че не си поредната просто... Кажи и не пуша не пия направи ми тест за дрога. Но аз те съветвъм поне аз съм на този принцип засмей се на всичко което се случва ако успееш да не ти пука си 6 . На 17 си живей няма да се върнат годините това са те и да не ти пука... И мен цялата фамилия и познатите щот съм яко газе смятът че вземъм дрога, но уви аз не взимъм и си го знам. Абе живей 1 път се живее, тяхните времена са съвсем различни и по скучни, но винъги на 1во място семейството ;) Щом не пушиш недей после нема спирачки и вече тези който не пушът са по на мода. До колкото за майкати може да я питъш защо мисли това за теб, Просто й кажи че вече има мода в дрехите и си момиче което се поддържа за себеси и самочувствие, дано да съм ти бил полезен

13.   Подкрепям майка ти наистина и аз съм на мнение че приличаш на курва да не кажа направо че си такава с извинение
Момче съм но съм напълно съгласен с майка ти.
Виж ме мене, така ли се обличам, така ли ходя по улиците, като клошар или като педераст. -Извини ме за изразите но едно 17 годишно момиче трябва да изглежда в приличен вид.

Извинете ме за грубите изрази но съм напълно прав.
Момче на 23

15.   Може би просто майчински инстинкт, а може би наистина е луда.

16.   Здравей, аз имам същия проблем с майка ми. За нищо не ми вярва постоянно си мисли, че като излизам с момче и само ме разпитва. Аз съм на 15 и нищо, че имам лична карта и мога да седя според закона до 22:00 на вън тя най-късно иска в 21:10 да съм вкъщи. Живеем в провинцията тук няма опасности но тя си мисли че ако седя до към 22:00-22:30 на вън някой ще ми направи нещо. Не си единствена в този проблем, не се притеснявай скоро ще се оправите, ние почти вече се оправихме, но тя има причина за да се държи така, трябва да я питаш защото моята имаше причина. Бяха и говорили някви неща. Говори с приятелите си да не би те да са се изпуснали пред тяхните и те да са й казали нещо. Пожелавам ти много усмивки!

18.   Здравей,
Преди време и аз имах подобен проблем с майка ми, но моята е малко по-мека от твоята. Бих ти предложила да направиш както мен - лека полека започни да правиш това, което мислиш за правилно, но без да е натрапчиво. След известно време ще свикне и няма да ти прави забележки. Но я карай полека, увери я, че може да ти има доверие, че вече не си малка. Ако използва фрази като: „Прави каквото искаш” действително прави това, което искаш, а не което тя иска. Разбира се за нея си още мъничка и това надали ще се промени скоро, но все пак имай търпение. А може, ако вземеш да свършиш някоя глупост, нещо извън твоите и нейните норми, да я разбереш по-добре и ти да станеш по-мекушава. Просто използвай всеки момент да говориш с нея, но го прави, когато е в настроение. Ако започне пак да спори си мълчи, но а ако прекалява е хубаво да имаш няколко контра аргументи, които да я накарат да се замисли върху границите, които ти налага. При мен това сработи, просто я убеди, че имаш глава на раменете, пък ако искаш и ако можеш, се изнасяй щом станеш на 18, или след 12ти клас. :)

19.   Здравейте, авторката съм. Родителите ми са разведени и баща ми живее почти на другия край на България. За мен той е сякаш един непознат, не бих могла да му се доверя и да търся помощ от него. Той просто ни изостави преди много години и не му пука какво се случва с нас. Баба и дядо от на баща ми страната вече не са измежду живите, а тези на майка ми живеят на село, стари и болни хора са и общо взето не мисля, че могат да ми помогнат. Те не биха ме разбрали, дори да им кажа какъв ми е проблема, а пък да се пренеса при тях е просто абсурдно. Леля ми, която е на майка ми сестра ме разбира, обичам да си говоря с нея и да и споделям, но и тя не може да ми помогне. Живее със семейството си в малък апартамент под наем и са като в дядовата ръкавичка, не мога да се пренеса при нея. Тя няколко пъти се опитваше да говори с майка ми, която сякаш е избирателно глуха и не чува какво и се обяснява. Понякога уж кимала в съгласие и казвала, че може би малко трябва да ме остави да съм по-самостоятелна, но след 2 часа се започва същото. Щом си мисли, че аз съм пропаднала не знам какво ще си помисли, ако ми види съученичките на какво приличат. Както казах тя просто е заседнала някъде във времето и изобщо не желае да приеме факта, че времената са други, че децата се развиват по-рано и по по-различен начин. Наскоро и казах, че искам да си направя татуировка на китката с размера на монета от 2 стотинки, при което тя възкликна, че и дотегнало то моите курвенски истории. Аз вече не се и изненадвам. Като стана на 18 нямам как да се изнеса, защото няма да съм завършила средното си образование. Но след 12 клас моментално изчезвам, никой да не се съмнява в това. Но просто до тогава не знам как ще я изтърпя, наистина!

20.   Аве, номер 9 и 13. Добре ли сте с главния мозък? Курва означава разкрепостена жена, която спи с всеки срещнат едва ли не. През горещото време какво му е лошото да се обуват къси гащи? Всички момичета по центъра, в училище, навсякъде ходят така и вие го виждате и изведнъж "курва". Като почнете да си съчинявате.

21.   Защо не подадеш сигнал в социалните за силен психически тормоз? Дори в дом или приемно семейство, би ти било по-спокойно. Започни и ти да я обиждаш, ако тя те обиди, ако те удари - удари я по-силно! Не отстъпвай - само с надмощие можеш да я укротиш.

22.   Първо : и моята майка беше нещо подобно, но не като твоята. Търси помощ момиче, това ще продължи. Аз съм на 16 и си имам приятел от половин година, преди пушех, винаги съм била адски разговорлива и както в училище, така и извън него и никога няма да съм аутсайдер. Преди всичко важното е да си щастлива. И ако си мислиш, че да си имаш приятел, да се обличаш както ти харесва или да пушиш е нещо "грешно" - лъжеш се. Преди майка ми ме държеше направо на каишка, а сега поне някои решения сама си ги взимам. Не е курвенско да носиш къси панталони в училище драги момчета, курвенско е да спиш с хиляди мъже - научете се най-сетне. Ако не става с добро просто си живей и не оставяй някой да ти пропилява така живота.