Споделена история от Тинейджърски

Книги
Моля модераторът да побликува.

Здравейте. Ще ми предложите ли интересни книги. Така, аз съм на 12. Харесвам книги с вампири, но не ви падам много по върколаци.
Също като цяло фентъзито. Чела съм:
- Игрите на глада - всичките
- Здрач - всичките
- Училище за вампири - всички издадени
- Окса Полок - всички издадени, т.е. 1 и 2, а и 3-тата на английски
- Божестевени и прокълнати - Всички издадени - 1 и 2
Но също и някои детски:
- Том Сойер
- Пипи дългото чорапче
- Принцът и просякът

Сега почвам Дневниците на вампира. Ако някой се сети за подобни.

Коментари

1.   Паднали ангели, Делириум (любима ми е)

2.   Прочети Баскервилското куче на Дойл. Мисля, че много ще ти хареса, въпреки че не е фантастика.

3.   Може да прочетеш баскервилското куче. Книгата е много интересна:)

4.   '' Клубът на мъртвите ''
''Хекс хол''
Тази здрач не съм я чела струва ли си?

5.   „Две малки момичеца в синьо” -разказва се за отвличането на 3 годишни близначки, които са отвлечени и похитителите задържат едното дете, а другото връщат. И благодарение на специалната им връзка близначетата накрая пак се събират.

6.   Двор от рози и бодли. Уникална книга има и 2ра и 3та част!

7.   ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прочети "Хари Потър"! Знам как ще реагираш първоначално-"няма начин да чета детски книги за момче магьосник". И аз така си мислех. Но когато прочетох първата книга и се поразрових в нета за това, какво става по-нататък(винаги правя така :D) и прочетох книга 2 и осъзнах, че книгите са много по-задълбочени и изключително интересни. Няма човек, когото да е започвал поредицата и да не я е харесал(естествено от тези, което познавам де, но са 12 човека, които лично познавам и много др. ). Прочети и една поредица-"Шшшт" се казва и е от Бека Фицпатрик. Има 2 (от общо 4) излезли на българския пазар, но са страхотни. Взех ги на един дъх! "Пърси Джаксън и боговете на Олимп" е много интересна поредица(от Рик Риърдън), както и "Героите на Олимп"(продължение на 1вата) и "Хрониките на Кейн" от същия автор също са супер. Надявам се да съм ти помогнала! :)
П. С. Обърни внимание на "Хари Потър"-наистина си струват!

8.   Значи попадаш на точния човек. хаха
поредици:
1Делириум
2. Изборът
3. Диверигенти
4. Академия за вампири
5. Разбий ме
6. Домът за чудати деца на Мис Перигрин
7. Ловци на сенки
8. Скай
9. Обсидиан
10. Прелестни създания
11. Анна в рокля от кръв
12. Тайният кръг

9.   Ами истинска кръв са хубави, но не знам дали са точно за твоята възраст...