Споделена история от Тинейджърски

Имам нужда от помощ!
Здравейте! На 16 години съм и водя полов живот скоро. Проблемът ми е, че майка ми не знае, а ми се налага да отида на генеколог и не знам дали ще се разбере, че не съм девствена. Причината поради която ще ходя на генеколг е, че скоро заминавам на почивка и точно тогава трябва да ми дойде цикъла и ми изписаха хапчета за отлагане на цикъла. Лекърят е казал, че иска след това да ме прегледа. Не знам как точно ще протече прегледа и дали ще разберат, че не съм девствен. Моля ви, помогнете ми!

Коментари

1.   Лекaрят нямa никaквa причинa основaтелнa дa искa дa те преглеждa преди или след товa. Не знaм кaквa му е идеятa и зaщо. Явно дa дръпне някой лев от кaсaтa, вече се чудят кaкви дa ги измислят, че дa смучaт пaри. A и дa не сa хaпчетaтa някaкви нови/ пробни и зaтовa, дa види зa сгрaнични ефекти, нaли ползвaт беднисте стрaни зa опитни зaйчетa зa нови лекaрствa рaзни.
Но по принцип нямa зaщо дa ходиш aко не искaш.
Или можеш дa отидеш сaмa. Дa, естествено, че при преглед ( пaк кaзвaм, че нямa никaквa причинa дa искa ТОЙ дa ходиш ти нa преглед, aбсурдно е) ще види, че хименът ти е рaзскъсaн, тоест, не си девственa.

2.   Какви хапчета ти изписаха? И аз съм в същото положение

3.   Не можеш ли да помолиш гинеколога да не казва на вашите? Все пак това е нещо лично. Или кажи на майка ти да не идва с теб, а отиди сама.

4.   Първо на прегледа може да си сама.
Мен би ме било срам да се събличам пред друг човек било и майка ти. не се дете. Вече си млада девойка.
В другите държави още на 5г децата си имат интимност и даже сами се къпят и не влизат от другия пол при тях.
Най вероятно са ти изпасали противозачатъчни.
Не виждам защо трябва де те преглеждат после.
То ще ти дойде 3 или 4 дни след като ги спреш хапчетата.
Не съм сигурна ама мисля че ще разбере че не си девствена ама може да предупредиш да не казва.
Нещо друго винаги може да отречеш че правиш секс.
Ако слагаш тампони пак може да разкъсаш ципата.
А от басейните може да хванеш гъбички.. не е задължително да е от секс така че винаги може да имаш оправдание.

5.   " Хапчета за отлагане на цикъла"- не зная, дали те са подходящи за момиче на 16 г. Съвета ми е да се консултираш и с друг гинеколог.

6.   Вероятно да! :) Няма ли начин да отидеш сама?

7.   Ако няма заплаха за здравето ти, лекаря не би казал нищо на майка ти.

8.   Ще разбере!

9.   Обикновенно не коментирам, но този път е наложително.
Голяма лъжа са ти казали, миличка.
1. Майка ти не е нужно да идва.
2. Има лекарска тайна(ако не се спади, подлежи на съд)
3. Девствената ти ципа може да бъде разкъсана от спорт, тампони и прочие и прочие. Никой не може да докаже обратното.
4. В днешно време, на твоите години е напълно нормално да водиш полов живот, няма какво да се притесняваш.
5. Дори майка ти да дойде с теб и кажи да изчака в кабинета, а ти го помоли да не казва.
Няма голям шанс майка ти да разбере, каквито и простотии да ти говоря по-горе.

10.   Не виждам причина гинеколога да коментира интимния ти живот с майка ти, защо да й казва, хората не правят така. Ако има някаква медицинска причина, ще те попита дали водиш полов живот, ще кажеш не, той ще разбере че лъжеш и ще си замълчи. Също така, единствената причина за скъсан химен не е само половия живот. Възможно е в редки случаи да се скъса и при упражнения, зависи от дебелината. За мен темата ти е абсурдна, няма от какво да се притесняваш.

11.   Ами отиди сама.
Дори да отидеш с нея, тя ще изчака отвън предполагам.
АГто няма да й каже, разбира се.

12.   Но най-добре ще е, ти и майка ти да станете добри приятели и да си споделяте тези неща.

13.   Защо ще ги пиеш тези хапчета, с майка ти ли ходи на този преглед? Ходила ли си вече? От написаното много си противоречиш. Ще ходя на гинеколог, изписа ми....

14.   Намери сили да кажеш на майка ти, би трябвало да те разбере. В крайна сметка всичко става ясно рано или късно. От опит ти го казвам.