Споделена история от Тинейджърски

Музика - любими цитати
Ще ви споделя любими цитати от любими песни. Цитати, които ме вдъхновяват или ме карат да се замисля или пък просто много ме кефят. Направете го и Вие :)

"Съдбата се опитва сила от сърце да вади. Няма нищо, знам добрите си отиват млади"

"В главата вместо мозък имаш дупка, тоест п*тка, кофти е да си тъпак и всеки да те ч*ка.."

"Ще ти лансирам трак, дето няма и да има рима. Ще го кръстя рап, трап или каквото слушаш и като кажеш "як е брат" , аз ще ти кажа да го д*хаш"

"Разбрал съм това, че ако нямаш никой беден си. Намерил съм приятели, но още търся себе си"

"На мен к'во ми беше ли? Има смисъл да ти казвам, че болеше ли? Когато казвах остани, а ти нещеше ли? Нощите ми будни чудеха се ти спеше ли"

"Видях болка, паника, видях страх. Кръв пролях... факт е, че не умрях. Тогава давай - удряй още, мога още. Смъртта е лесна, трудния си ти, животе. Истината тежка е и няма да олекне, трябва хъс и трябва време за да се боря с тебе"

"Ако питат ме коя си - не зная. Преди беше една, сега си оная. Трия следи от празната стая. В началото една, а друга накрая"

"Понякога обичам, ама все по-рядко. Хората са гадни, казано накратко. Истината няма я и как да не е жалко? Двам всичко от себе си, а те ми викат - даваш малко"

"Оставете пистолетите, изкарайте куршумите. Чух ви веше думите, излезте от заблудите. Делата ви говорят, правят ви като другите... същите сте като тези, дето плюете"

"И разбирам те, когато пак за мен нямаш време, наречи ме крив за това, че искам да съм с теб"

"Да гледаш другите с техните очи е лесно, понеже те не разполагат с нищо интересно. Това, което искаш да им кажеш няма думи, понеже те разчитат на едни, а ти говориш с други. Правилния избор няма разлика с грешния, когато станеш смешен в очите на отсрещния"

"Нека падна и ръка да няма друга, която да ми върне същата суха заблуда. И нека никога не пожелая да се върна пак там, където ме остави да умра сам. Простих ти"

"Прости, че съм такъв - само това имам. Извинявай, че не мога да съм като теб. Прости, че съм това, което аз искам. Извинявай, аз наистина съжалявам"

"И ако някой ден аз вляза в съня ти, ще прошепна само думи две - БЛАГОДАРЯ ТИ! Ще си спомням с усмивка на лице за първо "здрасти". Аз добре съм щом съм с теб, а ти как си?"

"И сякаш стана за секунди. Не разбрах как чувството забравено събуди... душата пита пак любов ли е за да я тика, а сърцето ми след теб вика ли, вика"

"Дните ми еднакви, няма кой да ми се сърди. Още търся в мен, този който бях в ден първи."

"Вече гледам напред, продължавам нататък и не съм като теб. Вече гледам напред, живота е кратък, сега ти си на ред"

"Как да обичам , когато любовта е дрога? И ме вдига от земята, а ми липсва основа и щом летежа ми свърши, падам забога "

Коментари

1.   Много чалга слушаш и то слъзлива.

2.   Трагедия.

3.   "Отдавна свиквам да не очаквам, че точно мене някой ще обича
и сили нямам да се зарадвам, всичко с теб ме плаши – всичко!
Знай на болка нося, даже много, на щастие дали ще мога?
Дано останеш да ме научиш, най-накрая да видя какво е! "

Само 3-4 изречения, а разказват толкова много, да не говорим за самата песен, може да е "чалга", но нека всяка чалга да е такава.

5.   Номер 1: Като прочетох коментара ти почнах да се хиля като последния идиот.

♡Vicy♡

7.   Открий вратата към обетованата земя, просто повярвай в себе си. Послушай гласа дълбоко в теб, това е зовът на сърцето ти.

Scorpions - Send me an angel

Много велика и силна песен. Има някаква мистика, нещо грабващо, нещо мотивиращо, поучаващо в текста на песента.

Мисля, че има и награди, но определено е много добра.

8.   Толкова близо, без значение колко е далеч,
не може да бъде повече от сърцето.
Завинаги, вярвайки кои сме
и нищо друго няма значение.

9.   I may not have built this kingdom, but
I'll make fucking sure that I protect it from you.

10.   Deep in my bones, I can feel you, take me back to the time only we knew. -The Chainsmokers - Roses

11.   "Even the genius asks questions"

"Always smile more than you cry
Give more than you take
Love more than you hate"

"So wake me up when it's all over,
when i'm wiser and i'm older.
All this time i was finding myself and i didn't know i was lost"

"Ten thousand promises, ten thousand ways to lose"

"It's better to be hated for who you are,
than to be loved for who you're not"

"Stand up for what you believe in, even if that means standing alone"

"Don't be afraid to change. You may lose something good, but you may gain something even better"

"If metal music is work of satan, the devil has a very good taste in music"

12.   i will love you til the end of time, i would wait a milion years, promise you remember that you are mine, baby can you see thought the tears. love you more than biches before say you remember, oh baby say you remember.. -" Blue jeans"- Lana Del Rey

14.   Няма как да знам какво е за вълка гората,
не мога и за рибата да знам какво е водата,
не знам и за облаците какво са небесата
и слънцето не знам как гледа на луната!
Вратата може ли да съществува без стената? !
Или да падат на горе през есента листата? !
Щеше ли да има светлина без тъмнината? !
Как да има дума "мир" без думата "войната"? !
Не си ли се питал дали живота не е просто заблуда? !
Не си ли си мислел, че нормалната всъщност е луда? !
Сънят и реалността често попадат от една страна
сънувал реалност и сънувам В реалността!
И ден след ден борбата е да е щастлив живота,
дали пък най-добрата всъщност не е грешната нота?
И какво, че жив съм? ! И какво, ако не бях раждал се? !
Не роден, живял, умрял, 50 пъти прераждал се!
Дали не мога, щото не вярвам, че мога? !
Или проблема е в това, че не искам, а не, че не мога!
Наркоман вижда розов момент в думата ДРОГА.
Сега разбра ли? ! - заложиш ли всичко, губиш облога!
Самия израз "абсолютно щастие" носи тревога!
Това, че срещу теб е най-добрият, не значи НЕ МОГА!
Колко гледни точки има всяко от нещата
и въпреки че знаем избираме само едната!
Какво, ако загубя 100 пъти под ред играта
и какво, ако хиляда пъти спечеля войната? !
Какво, ако за 2 стотинки си продам душата? !
и как няма, ако това е цената за свободата..

Има много песни, които с текстовете си ме хвърлят в размисли, и това е една от тях. :)

Depravity

15.   "Жега е до теб" :D :D:D
"Когато аз избухвам, ще мълчите!":D :D :D
Шегувам се-

"Turn the light down low
Take it off, let me show
My love for you...
Insatiable"

"Give a little time to me or burn this out,
We'll play hide and seek to turn this around,
All I want is the taste that your lips allow,
My, my, my, my, oh give me love,
My, my, my, my, oh give me love."